logo
 Pokrewne renessmeKonferencja ONZ w Sztokholmie 1972konferencje dla nauczycieli wychowania fizycznegoKonferencja Bezpieczeństwa i Współpracy w EuropieKonferencja Pałac pod Baranamikonferencja na temat alkoholizmuKonferencja Szczyrk 2006Konferencja Jurata 2007konferencje Wielkiej TrójcyKonferencja ekologiczna w RioKonferencja Kardiologów Poznań
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • videojahu.xlx.pl
  • renessme


    Do sądow w USA trafiło ponad 20 oświadczeń, sygnowanych przez m.in. prawników i rzeczników praw konsumenckich, wyrażających poparcie dla StreamCast Networks (producenta Morpheusa i Grokstera, czyli narzędzi ułatwiających wymianę plików w sieciach P2P). Poparcie stanowi reakcję na ustawiczne atakowanie firmy przez przedstawicieli przemysłu filmowego i muzycznego

    Zwolennicy internetowej wymiany plików niewiele mówią na temat legalności i praw autorskich, podkreślają natomiast, że atak na sieci P2P może się zakończyć zapóźnieniem technologicznym Stanów Zjednoczonych.

    Członek Electronic Frontier Foundation, Fred von Lohmann, na zorganizowanej przez grupę Public Knowledge konferencji prasowej podkreślał, że giganci przemysłu filmowego nie wynieśli żadnej nauki z doświadczeń z poprzednimi wynalazkami. Jak się bowiem w przeszłości okazywało, udostępnienie użytkownikom kopiarek czy magnetofonów dających możliwość nagrywania własnych kaset nie doprowadziło do niczego złego - za to stymulowało rozwój przemysłu i możliwość zarobku w pojawiających się, nowych dziedzinach.

    Według von Lohmanna, takie ataki mogą doprowadzić do tego, że branża technologiczna zamiast inżynierów zacznie zatrudniać prawników. Obie strony przedstawią w sądzie swoje argumenty 29 marca 2005 roku.

    (zródło: pcworld.pl)



    ze strony glownej UŚ:

    KONFERENCJA Z OKAZJI 50-LECIA UNII EUROPEJSKIEJ
    Uniwersytet Śląski

    Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Janusz Janeczek, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UŚ prof. dr hab. Zygmunt Tobor, Prorektor ds. Nauki i Informatyzacji prof. dr hab. Wiesław Banyś oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. dr hab. Genowefa Grabowska zapraszają na konferencję naukową Jaka Unia Europejska – jaka Polska – jaki Śląsk w 2020?. Konferencja odbędzie się 2 kwietnia br. na Wydziale Prawa i Administracji UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11, aula nr 8 ). Patronat honorowy nad konferencją, organizowaną z okazji 50 rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, sprawuje dr Tomasz Pietrzykowski, Wojewoda Śląski.


    Program konferencji


    Kontakt:
    Dr Jacek Barcik
    Adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego Publicznego i Prawa Europejskiego
    Wydział Prawa i Administracji UŚ
    tel.:503632118


    (27.03.2007, 14:07, akt. 29.03.2007, 14:46)



    " />I mamy nowe zatrzymania.

    ">Łódź: Zatrzymania w ośrodku ruchu drogowego

    Policja wkroczyła do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. Zatrzymano 12 osób: egzaminatorów, instruktorów oraz właścicieli szkół nauki jazdy.

    Zatrzymani są podejrzewani o przyjmowanie korzyści majątkowych od osób zdających egzaminy na prawo jazdy - poinformował PAP Arnold Lorenc z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

    Zatrzymania nastąpiły rano, głównie w miejscach zamieszkania podejrzanych. Trwają przesłuchania podejrzanych i przeszukania. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

    Policja nie wpuszcza nikogo do budynku ośrodka przy ulicy Smutnej. Odwołano wszystkie zaplanowane na dziś egzaminy.

    Funkcjonariusze nie udzielają teraz żadnych informacji. Jednak komenda wojewódzka oraz prokuratura zapowiedziały zwołanie specjalnej konferencji.



    Chyba najwyższy czas rozpocząć wątek dotyczący Talentów 2009, które odbędą się 27-28 listopada 2009 r. Możecie już myśleć o debiutach i przekazać informacje wszystkim znajomym. Tym razem do publikacji będziemy mogli wziąć pod uwagę tylko tematy z nauk humanistycznych, społecznych, prawa i ekonomii lub z pogranicza. Na pewno nie wchodzą w grę nauki ścisłe i biologiczno- chemiczne, bo nie mamy recenzentów z tych dziedzin. Na konferencji można oczywiście wystąpić z każdym tematem, jednak publikacja nie będzie możliwa.



    " />www.arslege.pl - INNOWACYJNY SERWIS PRAWA

    Portal arslege.pl oferuje na bieżąco aktualizowane akty prawne, dostępne w wersji on line jak i z możliwością ściągnięcia w formacie .pdf. Nowością na rynku jest jedyna w Polsce multimedialna biblioteka prawa - a w niej do pobrania akty prawne w formacie mp3, z dostępem do aktualizacji. Łatwa nawigacja umożliwi wykorzystanie pliku zarówno w telefonie komórkowym, poprzez ipod'a czy na dysku przez program do odtwarzania ścieżek mp3.
    Aby nauka prawa nie była tylko wiedzą teoretyczna oddajemy do dyspozycji studentów zakładkę z wzorami pism i umów - stale powiększaną bazę profesjonalnych pism do wykorzystania na zajęciach, do nauki czy w ramach praktyki studenckiej. Mamy nadzieję, że przydatne okażą się również kazusy czy testy. W ramach ukłonu w stronę studentów, proponujemy 14 dni dostępu do testów dla każdego zarejestrowanego użytkownika! Portal stwarza opcję tworzenia społeczności studenckiej, zamkniętego forum danego roku czy grupy. Celem tej opcji jest wykreowanie zrzeszenia studentów z całej Polski, wymiana doświadczeń, wrażeń i poglądów dodatkowo notatek, pomocy naukowych. Atrakcją niech będą aktualności z prawa - dotyczące nowelizacji, wiadomości na temat konferencji, seminariów, spotkań.
    Mamy nadzieję, że portal przypadnie do gustu i stanie się miejscem spotkań studentów również z Państwa Uniwersytetu.



    Nasz Dziennik również pisze o zamieszaniu z Singerem.

    Prelegentem miał być też Janusz Wojciechowski, europoseł PiS, ale na wieść o planowanej obecności Singera polityk wycofał swój udział. - Skierowałem w tej sprawie pismo do władz Uniwersytetu Warszawskiego. Nie mam zamiaru wspólnie uczestniczyć w konferencji z tak kontrowersyjną osobą - powiedział Wojciechowski. Swój udział wycofał też - w ramach protestu przeciwko udziałowi w konferencji Singera - prof. Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. (...) Kwestię organizowania wykładów Singera na UW krytykują też naukowcy i sami studenci. Zdaniem prof. Piotra Jaroszyńskiego, kierownika Katedry Filozofii Kultury Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, fakt, iż jednak uczelnia zezwala na wizytę znanego zwolennika aborcji i eutanazji, a jednocześnie nie wyraża zgody na prelekcję osoby krytykującej homoseksualizm jako zjawisko negatywne społecznie, świadczy jedynie o selektywnej tolerancji tej uczelni wyższej. - Wybiórcza zgoda na udział pewnych prelegentów w konferencjach naukowych organizowanych na UW pokazuje, że w coraz większym stopniu mamy tu do czynienia z kryteriami politycznej poprawności, a nie z odpowiedzialnością za wysoki poziom nauki - zauważa prof. Jaroszyński. - Są to kryteria ideologiczne, które w coraz większym stopniu stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka, normalnej rodziny i społeczeństwa, w imię obrony praw, np. zwierząt. Dlatego uważam, że zgoda na udział w tej konferencji Singera jest oburzająca i prowokacyjna, bo wiele szanujących się uczelni świata takiej zgody nie wyraziło. Jeśli poprawa jakości nauki ma wyglądać w ten sposób, to faktycznie polskie uczelnie schodzić będą na dno - podkreśla.
    Ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz, kierownik Zakładu Katolickiej Nauki Społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zauważa jeszcze inny aspekt organizowania tego typu konferencji. - Użyte w tytułach prelekcji zwroty świadczą o tym, iż nastąpiła pewna degradacja językowa: zwierzę już nie zdycha, ale umiera. To ewidentny przykład tego, iż niestety, poziom tej uczelni gwałtownie się obniża - komentuje ks. prof. Bortkiewicz.

    Więcej na tej stronie.



    " />Moim zdaniem wprowadzenie matematyki do częsci obowiązkowej matury jest bardzo dobrym posunięciem. Przytoczę cytat z pewnej gazety:


    ">Nowy minister edukacji zapowiada, że wszyscy maturzyści będą w ciągu dwóch-trzech lat obowiązkowo zdawali egzamin z matematyki.
    Michał Seweryński cche powrotu matematyki na maturę, bo to uczy logicznego myślenia. Ponadto bez znajomości matematyki nie można studiować kierunków ścisłych i technicznych.
    - A brak nam absolwentów takich studiów. Gospodarka ich potrzebuje. Muszę to brać pod uwagę - tłumaczy minister, profesor prawa.
    Studia z przedmiotów ścisłych i technicznych wybiera dziś tylko co piąty absolwent szkoły średniej. Reszta woli nauki humanistyczne, społeczne, prawo, biznes.
    - Co roku pytamy kandydatów, czym się kierują przy wyborze. W tym roku po raz pierwszy usłyszeliśmy, że wielu młodych ludzi wybiera kierunki, na których nie natkną się na matematykę - dziwi się prof. Stefan Kwiatkowski z Instytutu Badań Edukacyjnych.
    Same uczelnie apelują do ministra, by przywrócił matematykę.
    - To gimnastyka dla umysłu. Pomaga nauczyć się segregować myśli, rozwiązywać problemy - przekonuje prof. Tadeusz Luty, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
    (...)


    A teraz moja opinia na wprowadzenie matematyki: Beczka piwa dla ministra

    Wiem również, że w Poznaniu nasza Politechnika chciała wprowadzić zerowy rok nauki. Miało to na celu dokształcenie "poborowych" min. z matematyki. Z roku na rok ludzie próbują przejść przez to wszystko coraz luźniej i często imprezowo... I tu przypomina mi się jeden piękny aforyzm "Myślenie nie boli, ale napocić się trzeba"...

    Co do samego problemu czy matematyka jest dobrym pomysłem jako obowiązek, pragnę podkreślić, że jeżeli jest polski to powinna być dla równowagi matematyka. Zdecydowanie wolę być obkuty z gramatyki i dobrze układać zdania i wysławiać się, niż wiedzieć o czym myślał Wokulski zdejmując kapelusz... Brakuje zadań typowo gramatycznych chociażby na tym podstawowym polskim, to w końcu też podstawa. To tak jakby z matematyki z matury wywalili całą geometrię, niesprawiedliwe i tyle...

    Tak w sumie to dziwi mnie sprzeciw, albo negatywne nastawienie niektórych forumowiczów na wprowadzenie matematyki do obowiązkowej matury. Jest to w końcu forum typowo matematyczne, rozumiem gdyby na jakimś humanistycznym ktoś takie coś pisał. Myślałem, że tu będzie pełna zgodność i braterstwo



    Odpowiadając wczoraj na pytania dziennikarzy dotyczące Radia Maryja, ks. abp Sławoj Leszek Głódź podkreślił, że właścicielem rozgłośni jest Warszawska Prowincja Redemptorystów, która jest autonomiczna i kompetentna w kwestii desygnowania dyrektorów własnych mediów i Episkopat Polski nie będzie ingerował w te decyzje.
    "Normy Konferencji Episkopatu Polski dotyczące występowania duchownych i osób zakonnych oraz przekazywania nauki chrześcijańskiej w audycjach radiowych i telewizyjnych" - tak brzmi tytuł opracowanego przez Konferencję Episkopatu Polski i zatwierdzonego przez Stolicę Apostolską dokumentu. Przypomina on, że kapłani "są powołani do głoszenia nauki Chrystusa, a nie własnych opinii". Dlatego też "zobowiązani są do wiernego przekazu katolickiej nauki, zgodnie z doktryną głoszoną przez Urząd Nauczycielski Kościoła. Powinni również respektować zdanie Konferencji Episkopatu w kwestiach, które były przedmiotem jej oficjalnego stanowiska".
    Dokument w 21 punktach formułuje podstawowe zasady dotyczące współpracy duchowieństwa ze środkami społecznego przekazu oraz reguluje sprawy związane z nadzorem biskupów i Konferencji Episkopatu wobec katolickich rozgłośni radiowych i telewizyjnych. - Nieprzestrzeganie jednego z nich może prowadzić do sankcji - zaznaczył podczas kończącej zebranie konferencji prasowej ks. abp Sławoj Leszek Głódź. Wśród tychże przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu wymienił upomnienie i konieczność naprawienia szkody. Jednocześnie zaznaczył, że w niektórych przypadkach przełożeni mogą również zabronić występowania w mediach osobie duchownej, która naruszyła wspomniane powyżej zasady.
    Podobne reguły obowiązują także wiernych świeckich, którzy wypowiadają się w mediach w sprawach nauki katolickiej. "Wierni świeccy nie powinni brać udziału w programach czy audycjach przynoszących szkodę wierze lub dobrym obyczajom, tendencyjnie antykościelnych i budzących zgorszenie" - czytamy w dokumencie, w którym księża biskupi przypominają również, że "żadna stacja radiowa lub telewizyjna, redakcja, program czy audycja nie może używać w nazwie przymiotnika 'katolicka' bez zgody kompetentnej władzy kościelnej", czyli poszczególnych biskupów i przełożonych zakonnych.
    Odnosząc się do głównego tematu zakończonego wczoraj w Warszawie 331. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, dotyczącego formacji kapłanów, ks. bp Zbigniew Kiernikowski podkreślił, że chodzi o "uczynienie żywym i zawsze aktualnym związku kapłanów z Chrystusem". - Jest to proces, który trwa całe życie - dodał podczas konferencji prasowej ordynariusz siedlecki. Wskazał również, że aby lepiej wyjść naprzeciw potrzebom współczesności, potrzeba również odpowiedniej współpracy ze świeckimi. - Kapłan przewodniczy wspólnocie, ale nie jest jedynym odpowiedzialnym za wspólnotę. Świeccy mają nie tylko pomóc kapłanowi, ale także posiadają w Kościele swoje prawa i funkcje - wyjaśnił ks. bp Kiernikowski.
    Podczas zakończonej wczoraj konferencji ks. kard. Józef Glemp przedstawił również program III Krajowego Kongresu Eucharystycznego, który w dniach 18 i 19 marca br. odbędzie się w Warszawie. Jego hasło brzmi: "Panie, zostań w naszych rodzinach". Episkopat Polski zatwierdził na czas nieokreślony Statut stowarzyszenia "Diakonia" Ruchu Światło-Życie oraz jednogłośnie przyjął dokument, który choć wyraźnie stwierdza, że "Komunii św. udziela się przez podanie Hostii wprost do ust", to jednak dopuszcza inną formę przyjmowania Komunii Świętej. "Jeżeli jednak ktoś prosi o Komunię na rękę gestem wyciągniętej dłoni, należy mu w taki sposób jej udzielić" - tak brzmi fragment przyjętej instrukcji nt. udziału i postaw wiernych w liturgii.
    Mimo bogactwa kwestii omawianych na zebraniu księży biskupów podczas wczorajszej konferencji prasowej wszystkie pytania dziennikarzy skupiły się wokół tematu, który podczas tychże obrad w ogóle nie był omawiany. - Na zebraniu plenarnym biskupów nie padło ani jedno słowo o Radiu Maryja - podkreślił ks. abp Sławoj Leszek Głódź. Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu odniósł się jednak do - jak stwierdził jeden z dziennikarzy - "burzy medialnej" wokół toruńskiej rozgłośni. - Burze przychodzą i odchodzą, są grzmoty, pada, są wichury, ale nie jesteśmy jeszcze na etapie tsunami - stwierdził ks. abp Głódź. Odpowiadając na kolejne pytania dziennikarzy, podkreślił, że właścicielem Radia Maryja jest Warszawska Prowincja Redemptorystów, która jest autonomiczna i kompetentna w kwestii desygnowania dyrektorów własnych mediów i Episkopat Polski nie będzie ingerował w te decyzje.
    Sebastian Karczewski

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl