Don pedrosso. Polska nie współpracowała z japończykami ale sama prowadziła badania nad bronią biologiczną.
Poszperałem trochę na ten temat i oto co znalazłem:
"Nowatorskie pomysły Golby (dr. Jan Golba pracownik Samodzielnego Referatu Technicznego- przyp. D.P) wzbudziły żywe zainteresowanie Japończyków. W 1936 r. w siedzibie "Dwójki" w Warszawie odbyła się tajna konferencja, na którą przybyła japońska delegacja naukowców z centrum badań nad bronią biologiczną, ulokowanego w Pingfan na południu Mandżurii. Podczas spotkania Golba wygłosił referat na temat możliwości zarażania ludzi podczas działań wojennych zarazkami: tyfusu, duru plamistego, czerwonki, wąglika, nosacizny. Kłopotów komunikacyjnych nie było, bo wszyscy obecni na spotkaniu płynnie mówili po... rosyjsku."
Podaję za najnowszym numerem 10_2009_październik "Focus Historia".
PS Jeśli moderator uzna, że za bardzo odchodzimy od temat proszę o utworzenie nowego dot. broni biologicznej w Polsce.
// Lubię takie grzybki w barszcz -F.
No popatrz sam mi dowody do ręki wciskasz. Czyli jednak Polacy obudzili się za późno bo było już po Konferencji teherańskiej, skoro wszystko było ustalone to cóż mogła zmienić wolna Warszawa? To była mrzonka której kurczowo trzymali się patrioci od siedmiu boleści. Prawda była taka, że nic się już zmienić nie dało. Poza tym nie twierdzę, że sam zamysł powstania był zły, o nie. Twierdzę, że w tej formie i w tym czasie powstanie NIE miało prawa się udać. Owszem Alianci pomogli Polakom, chcieli pomóc bardziej ale (tutaj wchodzi na scenę twoje niezrozumienie mnie) ZSRR też musiało pomóc, choćby udostępnić lotnisk. Tego nie zrobiło. Swoją drogą (czego pewnie nie wiesz), Sowieci również zrzucali powstańcom zapasy. Wszystko zostało pięknie ustalone, tylko, że NKWD jakieś parę dni przed rozpoczęciem operacji zamieniło worki specjalnie przystosowane do zrzutów na zwykłe i w ten oto sposób całe wyposażenie jakie spadło na ziemię było całkowicie bezużyteczne.
Tak więc po co nam zniszczona stolica i setki tysięcy zabitych i rannych? Oczekuję prostej odpowiedzi, powiedz co nam to dało. Jeśli nie jesteś w stanie na to odpowiedzieć to musisz przyznać, że powstanie było pomyłką pod każdym względem.
W mojej opinii powstanie warszawskie było bezsensowne.
I nie zarzucaj mi tutaj ignorancji historycznej, bo jakoś nie potrafiłeś swojego zdania sensownie uargumentować...
Nie róbcie jaj.
Byłem parę miesięcy temu na konferencji prasowej Polsatu Cyfrowego w Warszawie gdzie przedstawiono bardzo precyzyjne plany. Prezes PC przemawiał: pięć kanałów do końca 2007r. jest planowane.
PIERWSZE CHYBA W CZERWCU.
To musi być gdzieś w necie.
Na marginesie.
Mam obecnie mozliwość porównania dekodera C+ i n.
Obie platformy dzieli PRZEPAŚĆ !!!
C+ nadaje ( z jednym wyjątkiem) w MPEG2. Na ekranie LCD 47" jakość C+ to żenada w porównaniu do n-ki.
Zaś kanał C+HD to jakś fikcja w 720p ( podobno). Skaler tego philipsa jest znacznie gorszy od skalera nawet LCD Xoro 47".
Łatwo sprawdzić.
Dziwne bo w obu siedzi ten sam procesor STI 7100. I HDMI 1.0
Gazeta Wyborcza: Będą nowe loty za granicę dodano: 2006.05.27
Najpóźniej za rok zyskamy połączenia z Bydgoszczy do Hiszpanii, Niemiec, Irlandii i Włoch - to efekt spotkań władz naszego miasta i portu lotniczego z kilkunastoma przewoźnikami.
Tylko w ciągu kilku ostatnich dni zastępca prezydenta Bolesław Grygorewicz i prezes Portu Lotniczego Tomasz Makowski rozmawiali z przedstawicielami 11 linii lotniczych. Taką okazję stworzyła odbywająca się w Warszawie konferencja, w której wzięło udział 110 lotnisk i 40 przewoźników z całej Europy.
Piszcie swoje propozycje odnośnie rozkładu PKP na lata 2007/2008. Za kilka tygodni rozpoczną się pierwsze konferencje. Przy czym swoje petycje dotyczące ruchu regonalno-lokalnego kierujcie do PKP PR w Katowicach oraz do Marszałka województwa i radnych sejmiku. A w przypadku pociągów dalekobieżnych zdecydowanie do dyrekcji w Warszawie i ewentualnie parlamentarzystów którzy mogą być jakimiś mecenasami w zwiększaniu bezpośrednich połączeń ROW - reszta kraju.
IC Kaszub ma poprostu kretyńską porę. Trójmiasto->Warszawa-> Kraków wyjazd z Gdyni 5:04 z Gdańska 5:35 przyjazd do Warszawy 10:00 do Krakowa 13:10. Więc albo robimy taki pociag by był na rano w stolicy,bądz w Krakowie, czyli wstecz o około 3-4 h, albo 6-7 h albo tak by być w tych miastach około 14:00-15:00 czyli do przodu 4-5 lub 2h do przodu co było by lepsze ze względu na wyjazd z Gdańska po 7:30. Teraz on jest taki ani dla biznesmena ani dla bogatego turysty. W drugą stronę Kraków->Warszawa->Trójmiasto wyjazd z Krakowa 14:00 z Warszawy 17:00 Przyjazd do Gdańska 21:32 do Gdynii 22:03. Pociąg też w sumie dla nikogo bo po co komu dojazd do Gdyni na bardzo późny wieczór (już lepiej wrócić rano) Do Gdańska nieco lepiej ale nie za bardzo. Wyjazd z Warszawy jeśli dla biznesmena to spotkania kończą się później jeśli dla turysty to też lepiej trochę później wyjechać. Jeśli dla naukowców jadących z konferencji metodycznych to trochę za późno. I jeszcze Kraków tu pora jest naprawde kretyńska bo kto by chciał opuszczać Kraków i jechać do Warszawy lub nad morze o 14:00. Jakby to jeszcze lokalna osobówka była, ale nie IC. Pociąg ten powien jeżdzić 6-8 godzin później albo tyle samo wcześniej (ale lepiej później).
Mam obsesję na ich punkcie. Z tym żeby udowodnić te 10 mln mieszkań to się chyba wybiorę do archiwum jeżeli takowe jest w Toruniu?? Macie jakieś namiary? W internecie jest tylko kilka wypowiedzi na forach, ale to mało wiarygodne źródło. W roku 95 internet chyba raczkował prawda...
Historia
Pierwsze połączenie Polski z Internetem nastąpiło 17 sierpnia 1991 roku. Do 1994 roku polski Internet był prawie wyłącznie siecią akademicką. Jedynym operatorem Internetu w Polsce była instytucja o nazwie NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa), działająca początkowo w ramach Uniwersytetu Warszawskiego, a od grudnia 1993 do dziś jako samodzielna Jednostka Badawczo-Rozwojowa podległa Komitetowi Badań Naukowych.
We wrześniu 1995 r. w Warszawie odbyła się pierwsza konferencja "Internet w Polsce", dzięki której istnienie Internetu i jego możliwości zostały szerzej dostrzeżone przez opinię publiczną, a zwłaszcza środowiska komercyjne. W tym czasie w Polsce było już (a może dopiero?) około 10 providerów Internetu, z czego znakomita większość w Warszawie. Wszyscy ci providerzy byli jednak wciąż przyłączeni do jednego "hurtownika" - NASK-u, pozostającego jedynym operatorem sieci szkieletowej w Polsce.
Wrocław wypowiedział w środę umowę wykonawcy stadionu na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku - poinformował podczas konferencji prasowej prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. Jak powiedział, polsko-greckie konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa S. A nie jest w stanie zakończyć budowy w wyznaczonym terminie.
- Ryzyko, że opóźnienia będą narastały, jest zbyt duże i dlatego zdecydowaliśmy się na wypowiedzenie umowy. Od jutra rozpoczynamy negocjacje z nowym wykonawcą - wyjaśnił Dutkiewicz.
[news]Zgodnie z zapowiedziami 20 czerwca Cyfra+ na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej zaprezentowała szczegóły wprowadzenia oferty HD. Przedstawiono nazwy trzech kanałów, które na początku będą się na nią składać, a także liczbę abonentów i zapowiedź uruchomienia nowego call center.
W 2006 roku Cyfra+ zyskała 65 tys. klientów. Łącznie daje to liczbę 950 tys. aktywnych abonentów. Wyliczono, że 73% z nich jest w pełni zadowolona z oferty, co jest bardzo dobrym wynikiem.
Na konferencji pojawił się przedstawiciel National Geographic Channel z Londynu - George Jeffrey. Poinformował on, że National Geographic HD będzie tworzony specjalnie dla polskiego widza, z własną ramówką i oprawą graficzną. Możliwy będzie wykup czasu reklamowego na antenie kanału.
- HD to rzeczywistość, jest już teraz - powiedział George Jeffrey na konferencji.
National Geographic HD trafi do Cyfry+ na wyłączność. Będzie dostępny jako opcja dodatkowa za 6 zł/mc, jednak do końca lipca w ramach promocji oglądać go będzie można bez dodatkowych opłat.
Trwają także rozmowy w sprawie dołączenia National Geographic Wild, jednak poinformowano, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby określić, czy dojdzie do porozumienia i kanał dołączy do Cyfry+.
Obok National Geographic HD ofertę Cyfry+ zasilą także Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD. Abonament miesięczny za nie także wyniesie 6 zł (za dwa kanały HD łącznie). Canal+ Film SD i Canal+ Film HD będą mieć identyczną ramówkę i zaprezentują te same pozycje, ale w różnej jakości.
Start oferty HD nastąpi 1 lipca. Nie podano do wiadomości jaka częstotliwość zostanie wykorzystana, oraz jaki standard przekazu i kompresja (ale wysoce prawdopodobne, że będzie to DVB-S/MPEG-4). Prawdopodobnie kanały HD trafią na różne częstotliwości. Nie podjęto decyzji co do formatu, czy będzie to 720p, czy 1080i. Decyzja w tej sprawie zapadnie na kilka dni przed inauguracją.
Zapowiedziano także start nowego call center Cyfry+, aby poprawić jakość obsługi abonentów. Ruszy we wrześniu 2007 w Warszawie na Ursynowie. Będzie zatrudniać 300 konsultantów (185 stanowisk).
źródło:satkurier.pl
Targi IFA będą doskonałą okazją do zapoznania się najbardziej zaawansowanymi technologicznie nowinkami z segmentu elektroniki użytkowej
Warszawa, 24 sierpnia 2007 r. – Podczas tegorocznych targów IFA 2007 w Berlinie Panasonic zaprezentuje przełomowe rozwiązania w elektronice użytkowej – najnowsze technologie wysokiej rozdzielczości oraz innowacyjne cyfrowe urządzenia audio-video. Panasonic będzie także gospodarzem wielu imprez towarzyszących, m.in. konferencji prasowej (Panasonic Press Conference), która odbędzie się 30 sierpnia w godzinach 15:00-16:00 przy stoisku Panasonic (Hall 5.2 a/b), a także spotkania z kierowcą Formuły I Jarno Trulli, który rozda publiczności autografy (31 sierpnia).
Panasonic pod hasłem „Życie w erze wysokiej rozdzielczości” („Living in High Definition”) przedstawi szeroką gamę płaskich telewizorów plazmowych full HD VIERA, cyfrowe aparaty Lumix, cyfrowe kamery video HD, odtwarzacze płyt Blu-ray, nagrywarki DVD DIGA, a także kompletne systemy kina domowego. Podczas targów IFA będzie miała także miejsce premiera najnowszego produktu Panasonic, który do tej pory owiany był tajemnicą.
Zdobądź doświadczenie w wykonywaniu zdjęć i realizacji filmów
Stoisko Panasonic na berlińskich targach zostało zaprojektowane jako „Niebieski Świat” („Blue World”), czyli zaawansowaną strefę sieci projektorów i płaskich paneli VIERA demonstrującą doskonałą jakość obrazu, którą gwarantują produkty Panasonic. Ponadto, odwiedzający targi IFA 2007 będą mogli uczestniczyć w wielu atrakcyjnych sesjach, podczas których będzie możliwość wypróbowania nowych aparatów cyfrowych oraz debiutujących na rynku cyfrowych kamer video HD.
Wydarzenia sportowe w wysokiej rozdzielczości
Głównym punktem stoiska Panasonic będzie centralnie zlokalizowana scena, na której formacja The New York Dance Company „Live Lab” dokona wizualizacji tematu „Living in High Definition”. Taniec przybliży także publiczności stopień zaangażowania Panasonic w wydarzenia sportowe jako jednego z głównych Partnerów Olimpiady w Pekinie. Elektryzujący show będzie prezentowany 7 razy w ciągu dnia.(źródło:nowetrendy.pl)