Qrcze, ale pytań! To po kolei....
Bardzo się cieszę, że nasz domek tak się podoba, troszkę serca i pomyślunku nas kosztował, ale warto było... :P
Tynk Si-Si (silikatowo-silikonowy) firmy Kreisel, średni kornik, dachówka cementowa Braas, schody obłożone są deską jesionową, bejcowane na red wood (podobno sekwoja). Jeśli chodzi o balustradę to zdjęcia już dołożyłam do albumu - można podejrzeć.
sonika- a pokażesz zdjęcie? Proszę... z tego co piszesz, tynkowaliscie na biało, a potem malowaliscie farbą? Myślałam, że kładzie sie od razu tynk kolorowy... W ogóle dzięki za radę
lesna- i co macie zamiar teraz zrobić? Będziecie malować? kurczę, widze, ze czasem mozna wybrać pechowo...
A w ogóle to jesteście za tynkiem o strukturze kornika, czy raczej taki ziarnisty?
Mój rodzinny domek jest biały ( tynk mineralny, zwykły, najtańszy-struktura kornik) ogrzewany jest piecem na wegiel i elewacja po 5 latach wygląda jak nowa. Ja nie mam oporów przed bielą i mój wymarzony domek na pewno bedzie biały ;)
Myślę, ze kontrast byłby lepszy. Tzn- ja lubię kontrasty na elewacjach :)
Racja, ale na 1 plaszczyźnie tez może byc ciekawie, jeżeli np 2 sasiednie okna bedą miały 1 długi, wspólny parapet tak jak na zdjęciu.
Witajcie my też po małej przerwie. Aż oczy ze zdumienia przecieramy :o :o :o :o :D :D Gratulacje!!! Mamy oczywiście pytanko :D o wentylacje okapu kuchennego. Którędy puściliście kanał wentylacyjny? Rewelacyjnie wygląda tynk nad schodami czy to jakaś struktura? No i oczywiście jak będziecie mieli chwilkę to czekamy na obiecane koszty :D :D :D :D na priva. Dajcie więcej zdjęć bo naprawdę zapowiada się niezłe wnętrze :D :D :D :D !!!
Hej :D
wentylacja okapu kuchennego wyprowadzona jest na zewnątrz przez ścianę w kuchni.
Tynk przy schodach to zwykły kornik.
Jakie koszy mam przesłać?
Zdjęcia może jutro wstawię :wink:
Mam do odsprzedania po bardzo atrakcyjnej cenie tynk silikatowo-silikonowy CT 175 firmy Cersanit. Kolor Dakota 3 ( zółty nasycony) oraz odpowiedni do niego podkład.
Kornik 3 mm.
Zostało nam po tynkowaniu 10 opakowań po 20 litrów = 200 litrów(mąż pomylił się w obliczeniu). Termin produkcji kwiecien 2007.
W hurtowniach cena tynku wynosi prawie 200 zł/20litrów , a podkładu 90 zł/10 litrów. Sprzedamy za połowę .
Nasz dom o wymiarach 16/18 i wysokości 3,5 m wyszło 20 opakowań czyli 400 litrów tynku.
Zainteresowanym osobom mogę wysłać zdjęcia. Podaję telefon 0607696104
Witam
Fumfol
Wkład kominkowy to hajduk model PRISMA 1 VM, o wysokosci drzwiczek 570
Zdjec z budowy kominka niestety nie mam, chlopaki machneli go w dwa dni, a mnie akurat nie bylo na budowie.
Technika wykonania jest bardzo prosta
1. Osadzasz wkład na nóżkach w docelowym miejscu podpinasz do komina i wlotu powietrza
2. Montujesz na postumencie np z cegieł, przednia ramke wykonana z marmuru. Ramka była zamówiona wczesniej pod wymiar u kamieniarza
3. Całość obudowy wykonujesz z profili alu i płyt gipsowych odpornych na ogień. Od środka płyty izolujesz wełną mineralną
4. Z zewnąrtrz kominek tynkujesz tynkiem strukturalnym (kornik), a po wyschnięciu malujesz na żądany kolor
Izo
Pod pojęciem okien w kolorze mahoniowym widziałem w czasie szukania okien cały przekrój kolorów - od bardzo ciemnych do średnio jasnych. Moje okna są w kolorze zblizonym do rudobrązowego.
O panelach juz kilka razy było, więc tylko przypomnę - Kempas firmy Classen. Panele, jak to panele, czasami sie rysują i wgniatają. Dla nas to jest podłoga przejsciowa, za 2-3 lata wymieniamy na parkiet :)
Ps. Przy okazji zdjęcia barku - wreszcie skonczony
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/barek1.jpg
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/barek2.jpg
Tynk Ceresit, faktura typu "kornik" ciągnięta poziomo, kolor - beżowy, symbolu w tej chwili nie pamiętam.....
Dachówka - oczywiście najciekawsza z dostępnych w 2000 roku - jesienny liść Robena. Kominy i obłożenie fundamentu jak również słupki ogrodzenia - cegła połówka Robena - burgund.
Przymierzam się do zamieszczenia kilku zdjęć z wnętrza mojego domku - czy ktoś potencjalnie jest zainteresowany?
Witam
wybrałam parapety. Będa z aluminium w kolorze ciemnego brązu.
Maciejon ja również robię elewację z materiałów firmy Greinplast.
Ponoć są dobrej jakości.
Wełna, tynk mineralny i podwójne malowanie farbą silikatową.
Faktura tynku to baranek 2.00 mm. Mój wykonawca odradzał kornika, tłumacząc że kurz dostaje się w rowi i bardzo ciężko jest je wyczyścić. Na dowód tego wskazał dom na którym można było policzyć ilość rowków. Nie wyglądało to zbyt ciekawie.
Farbę wybrałam F0622
Wiem że farba którą się stosuje na tynku akrylowym jest w 4 grupach, które zależą od ilości pigmentów potrzebnych do uzyskania danego koloru. Im więcej pigmentów, bardziej intensywny kolor i tym wyższa grupa i droższa farba.
Jakby co to jutro mogę dopytać się majego fachowca na ten temat. Dziś już mu daruję, trochę późno jest.
Baru zazdroszczę Ci tych swojskich klimatów. Parę tygodni temu przyjeżdżam na budowę zrobić kilka zdjęć dla potomnych a tam mućka się pasie. Taka piękna biało-czanra. Miała pierwszeństwo. Pierwsze zdjęcie zrobiłam jej.
Jak to wyglada? Wczoraj byl u nas fachowiec, ktory bedzie robil przedpokoj i zobaczyl jak cwicze sobie na scianie malowanie gabka. Zaproponowal, zeby zamiast mazania gabka polozyc na sciane tynk kornik. Powiedzial, ze efekt bedzie jeszcze lepszy niz po farbie i ze nawet nie trzeba go malowac, bo sa juz kolorowe. Pozaciera mi w ktora tylko strone bede chciala, bedzie ladnie i oryginalnie.
Boje sie, ze sie nie zrozumielismy, nie chce baranka, tylko nieregularna sciane. Moze ktos ma zdjecia albo moglby mi dokladnie wytlumaczyc jak to bedzie wygladalo i czemu skoro ma same zalety to nigdy tego nie widzialam?