Z mojego doświadczenia.
Jeśli intel pisze w specyfikacji "667 MHz", to raczej jest to zawsze prawda.
Jeśli intel pisze w specyfikacji "max. 2 GB RAM supported", to często okazuje się, że można włożyć 3 a nawet 4 GB i będzie działało. Kłopot w tym, że z kostkami tylko niektórych producentów.
W skrócie- flashuj Bios i próbuj różnych kostek.
Dwa, że Dell dla tego modelu proponuje mi zakup kostek 2GB 800MHz A to z prostego powodu, że kości natywnej częstotliwości 667 już raczej się nie produkuje, lub są trudniej dostępne.
Qwa, nie rozumiem dlaczego w takim razie oferują takie pamięci do tego modelu...
A co tu do zrozumienia? Kostka 800 może pracować też w trybie 667 jak i 533.
Przeczytałam tylko wklejony przepis i przystąpiłam do dzieła. No i mam pytanie (nie mam siły czytać tych 27 czy ilu tam stron - proszę o wyrozumiałość). Czy do proporcji podanych w przepisie idzie faktycznie 1kg mąki? Moje ciasto było tak rzadkie, że co chwila dosypywałam, aż zużyłam cały drugi kilogram... :roll: Moja Mama mnie straszy, że wyjdą mi kamienie, a nie pierniki. Może mam za mało cierpliwości i powinnam była dłużej powyrabiać ciasto?
nasze ciasto tez było nie tak geste a teraz w lodówce jest kamień
ale mam 1 uwage
otoz najpierw robilysmy z Graz ciasto z jednej porcji potem z drugiej
obydwie roznily sie gestoscia
główkowałyśmy co jest nie tak
Graż wpadła na to okazało się, ze miałyśmy rózne kostki smalcu (tzn producenci), jedne ja kupiłam drugie Graz i okazało sie, ze jedna ma 200 gram a druga 250
wot i przyczyna
cyd
Tylko właśnie co teraz z tą 256 RAM, włożyć do drugiego slota czy się nie nadaje? Możesz spróbować zainstalować tą kość w drugim slocie ale jeśli to nic nie zmieni to możesz dać sobie spokój z nią.
Włożyłem tą nową kostke w miejsce starej i chyba działa. Wykrywa mi ją, i pisze że 1GB ram, chociaż ja jakoś specjalnie tej obecności na razie nie czuje (w sensie że jakoś szybciej nie jest), ale dopiero co ją podłączyłem.
Odpal jakąś gierkę to się przekonasz
P.S
Nie rzadko się zdarza, że kości różnych producentów się gryzą. Ich poprawne działanie zależy także od płyty głównej.
DDRAM 512MB PC400 (ELIXIR) CL 3 (wieczysta gwarancja producenta) - 135 zł
Osobiście wziąłbym te Elixiry, ale tylko dla wieczystej gwarancji...
Różnica między Cl3 a Cl2.5 wynosi gdzieś około 6-7% i będzie zauważalna głównie w benchmarkach...
Z drugiej strony, jak puścisz tą kostkę na 333MHz, to powinna pracować z Cl2.5...
witam,
napotkałem w SATURNIE w Warszawie w BlueCity dwie wersje tego samego odtwarzacza BD firmy LG.
model BD 350 ---> obsługa dysków w NTFS (pliki powyżej 4 GB), brak obsługi kontenera MKV. oraz plików w Divx HD
model BD 350-V ----> brak obsługi dysków w NTFS (nie widział kostki USB 16GB w ntfs), za to obsługiwał MKV i Divx HD z płyt DVD DL
to dla zainteresowanych tymi modelami, oraz ceny : BD350 = 599pln, oraz BD350-V cena : 699pln
jak ktoś kupi proszę o potwierdzenie powyższych informacji. co prawda sam testowałem w sklepie, ale nie miałem zbyt dużo czasu.
wygląda na ''logiczną'' z punktu widzenia producenta strategię. ale z punktu widzenia klienta to średnio....
pzdr
seb
Dziwne mam ten odtwarzacz, sam sobie pobrał oprogramowanie z netu i odtwarza wsio tzn. mkv, avi, divx, mpg krótko co chcesz. Obsługuje ntfs mam podpięty dysk 500Gb jak również pendrive 16GB Corsair oraz płyty DVD DL. Jedyny mankament to obsługa dysków 2,5 z zasilaniem z USB, niekiedy rwie filmy mkv ale nie zawsze - z nieznanych powodów niekiedy odtwarza je płynnie a niekiedy rwie jak cholera. Brak danych na ten temat - czyżby żadki prąd w sieci ? ha ha.
pozdr.
W sumie racja, ale to już jest zmartwienie serwisu. Być może w przypadku prowadzenia takiego interesu, serwisy mogą bezpośrednio u producenta zamówić trochę takich kostek. A gdybym był na miejscu szefa takiego serwisu przeczesywałbym allegro w poszukiwaniu różnych padniętych kart ...jako przyszłych dawców części. A trochę padniętych 5800 Ultra już się tam przewinęło .... No ale to tylko dywagacje. Rzeczywiście w przypadku tej karty z naprawą może być krucho, no ale nie znaczy to, że karte można wywalić i zapomnieć o sprawie.
Typowe moduły pamięci RAM mają bardzo zbliżoną budowę: na niewielkiej płytce drukowanej (PCB) zainstalowanych jest najczęściej osiem (lub szesnaście) kości typu TSOP plus dodatkowa, malutka kostka przetrzymująca parametry SPD... i to wszystko. Niektórzy producenci dodatkowo instalują na swoich modułach radiatory odprowadzające ciepło. Coraz popularniejsze są jednak moduły, w których zastosowano kości typu BGA zamiast TSOP. Obudowy BGA zapewniają układom lepsze odprowadzanie ciepła. A zatem moduły z kostkami BGA powinny być lepiej podatne na podkręcanie. Czy tak jest w reczywistowości? Postanowiliśmy się przekonać. W naszym laboratorium przetestowaliśmy moduły Kingmax Color Module DDR466 z kostkami TinyBGA, a także montowane w Polsce moduły GoodRAM. Pamięci mają kości BGA, w dodatku są bardzo przystępne cenowo.Pełna treść publikacji