logo
 Pokrewne renessmekolektor wydechowy VW Vento 1.8kolektor wydechowy D14A3KOLEKTOR WYDECHOWY OCTAVIAkorektor dźwięku shematKolektory słoneczne pompy ciepła na takkolektor słoneczny BudowaKOLEKTORY SŁONECZNE PODĄŻAJĄCEkomunizm na świeciekostiumy kąpielowe Producencikorzenie monsteria
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • alcotours.xlx.pl
  • renessme


    witam poszukuje schematu podłączenia kotłowni piec olejowy, kolektory słoneczne, kominek z płaszczem wodnym ze sterowaniem i przepustnicą powietrza wszystko podłączone do zbiornika kumulacji ciepła z którego ciepło podawane jest do kaloryferów oraz zastosowanie zaworu trójdrożnego. wszystko mam podłączone zaworem trójdrożnym steruje piec olejowy problem pojawia sie w momęcie rozpalenia w kominku wyłącza się wtedy piec i przestaje chodzic zawór trójdrożny i nie jest podawane ciepło na kaloryfery (znaczy jest ale tylko na tyle co jest ustawiony zawór).

    Masło - maślane. Proszę stosować podstawy zasad pisowni polskiej
    Do poprawki
    mod - mirrzo




    (...) żeby boiler podłączony do kolektorów słonecznych był dogrzewany w pochmurne dni drugim boilerem (z podgrzewaczem na gaz) zamiast piecem C.O. ?

    Ale po co ? Nie lepiej brać wodę bezpośrednio z bojlera w którym i tak już jest ciepła woda ? Po co przepompowywać ją do podgrzewacza solarnego ? Jest to uzasadnione, jeżeli zapotrzebowanie c.w.u. przekracza wydajność pierwszego bojlera. I da się to zrobić.


    opisz swoj problem na moj mail albo wyslij schemat tej instalacji.

    A co Kolega radoslav1 jest taki samolubny ?



    Witam serdecznie.

    Zbudowalem układ pomiarowy oparty o czujniki DS18s20.
    Schemat był kiedys pokazywany na tym forum.


    Z dokumentacji technicznej czujnika DS18s20 wynika, ze czujnik ma zakres mierzenia temperatur od -55 do 125*C.
    A jego dokladnosc w zakresie -10 do 85 wynosi 0,5*C.

    Problem mój polega na tym, że zastosowałem czujniki do pomiaru instalacji kolektorów słonecznych.
    Dzisiaj tj. 11-06-2010 temperatura na kolektorach słonecznych przekroczyła 90*C (zmierzone na programatorze sterującym układem).
    Niestety program (digitemp), który odczytuje mi temperatury, pokazywał 85*C na czujniku kolektora.
    Reszta czujników działała bez zarzutu, gdyż temperatura nie przekraczała 85*C.

    Sytuacja wróciła do normy, gdy temperatura na kolektorach słonecznych spadła poniżej 85*C i pokazywał normalnie.
    Największa odległość czujnika od przystawki DS9097 wynosi 15m przewodu 2x0.5mm2.


    Gdzie może tkwić problem??

    Buduje drugi układ, który znalazłem jako alternatywę.


    Podobno ten układ obsługiwany jest przez program digitemp.
    Czy ktoś coś takiego zbudował?
    Jak to działa?



    Pozdrawiam
    Maciej Płokarz
    SonErgo



    Witam, dziękuję za słuszne rady - faktycznie chyba przesadziłem nieco z tym ładowaniem impulsowym i mocą układów wykonawczych - spokojnie starczyłoby do ładowania AKU o pojemności kilkunastu amperogodzin - chociaż tak po wstępnych testach układ działa... (to informacja dla ludzi, którzy chcieliby coś podobnego zbudować na procku).

    Jednak do ogniwa 300mAh chyba odpowiedni będzie zaproponowany przez kolege układ z LM317 jako źródłem prądowym. Zastanawiam się tylko, czy po naładowaniu akumulatora trzeba odłączać układ ładowarki, czy może ustawić bardzo mały prąd ładujący (np 10mA) i pozostawić podładowywanie na stałe.

    Urządzenie które buduję jest dość rozbudowanym sterownikiem ogrzewania domowego ze zdalnym modułem kontroli, obsługą pieca i kolektora słonecznego.
    Będzie pracowało generalnie ciągle pod siecią 230V, przewiduję zaniki prądu dość rzadko. Dodałem układ wykrywania zaniku napięcia podłączony pod przerwanie mikrokontrolera, tak aby mógł przejść np w stan IDLE. Bateria ma głównie podtrzymywać RTC i ewentualnie Diodę LED sygnalizującą zanik zasilania.

    Zastanawiam się też, co da zamiana przełącznika diodowego na ICL7673. Na diodzie
    SHTK. wystepuje spadek około 0,2-0,3V zależnie od obciążenia. Czy korzystając z ICL uzyskam niższe napięcie spadku na nim i tym samym wyższe napięcie zasilania procesora ?? Kiedyś użyłem tego układu w przenośnym rejestratorze ale zasilany był ze znacznie wyższego napięcia z baterii i nie zwracałem uwagi na straty na układzie.

    Załączam zmieniony schemat układu, proszę o opinie

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl