Zbiór 15 kodeksów na płycie CD, komentarze i wyjaśnienia ekspertów, wskaźniki, stawki, wyszukiwarka
Zawartość:l Projektowane zmiany ll Kodeks cywilny ll Kodeks postępowania cywilnego ll Kodeks rodzinny i opiekuńczy ll Kodeks pracy ll Kodeks spółek handlowych ll Kodeks postępowania administracyjnego ll Kodeks celny ll Kodeks drogowy ll Kodeks karny ll Kodeks postępowania karnego ll Kodeks karny skarbowy ll Kodeks karny wykonawczy ll Kodeks wykroczeń ll Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia ll Kodeks morskillKalkulator brutto-netto llKalkulator ilość dni llKalkulator dat llKalkulator prawny llKalkulator kredytów llKalkulator odsetek ustawowych llKalkulator ryczałtów samochodowych za paliwo llKalkulator składek ZUS llKalkulator stawek VATllKalkulator stażu pracyllKalkulator uniwersalny odsetek llWalidator numerów llKalkulator walutowyllWieczny kalendarz llKalkulator wynagrodzeńl
Pobierz
KOD
Mam pytanie:muszę zaliczyć różnice programowe i w nich mam między innymi ujęte prawo karne i wykroczeń z czego zdać muszę wykroczenia.Jaka książka jeśli o wykroczenia chodzi obowiązuje i jakie jej rozdziały?Na poczatku tego wątku pisze ,że książka prof.Marka "Kodeks wykroczeń" Czy jest to podręcznik czy komentarz do kodeksu?Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję
Jak pisalam w pogaduchach - nie zdalam. Zostalo mi doslownie 5 min do konca. Wymusilam. Moja wina. Zupelnie nie wiedzialam, jak sie zachowac. Przy dobrych wiatrach poprawka bedzie w sierpniu. Jestem na siebie zla. 3 razy zawalilam.
I oto co znalazlam:
Podczas egzaminu na prawo jazdy możesz dostać mandat
prawo jazdy | egzamin | mandat | stłuczka
Podczas egzaminu na prawo jazdy możesz dostać mandat Fot. PAP/Mirosław Trembecki
A także punkty karne.
Choć wydaje się to absurdalne mandat i punkty karne moga dostać ci, którzy dopiero zdają na prawo jazdy. Przekonała się o tym 18-latka z Brodnicy. W czasie egzaminu dostała 6 punktów karnych i 250-złotowy mandat. Za co?
Podczas hamowania miała
stłuczkę. A egzaminator, który wezwał policje umył ręce - pisze "Gazeta Pomorska".
Jak pisze gazeta wszystko wydarzyło się na trasie wylotowej z Torunia 18-latka "rozpędziła" auto do 52 km na godzinę, a potem
wyhamowała do 30 km/h. Wtedy w egzaminacyjną toyotę uderzył kierowca jadący z tyłu.
Egzaminator wezwał policję i stwierdził, że 18-latka nie wykonywała jego poleceń. Wtedy funkcjonariusze ukarali tylko dziewczynę, opisuje „Gazeta Pomorska".
Na nałożenie mandatu pozwala kodeks wykroczeń - informuje Wiesław Rzyduch, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego
Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. źródło: sfora.pl
[ Komentarz dodany przez: nie(d)oceniona: 2009-05-21, 14:33 ]
Nawet jeśli dotyczy to ankiety bezpieczeństwa.
Kodeks karny:
Art. 106. Z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe; wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych.
Z komentarza do kodeksu karnego (Zoll, 2007):
Sprawca, którego skazanie uległo zatarciu, jest uprawniony do pomijania faktu skazania we wszelkich składanych publicznie deklaracjach, w tym noszących charakter urzędowy.
Jeśli Cię to jeszcze nie przekonuje przyjrzyj się ankiecie bezpieczeństwa osobowego. Punkt 9. odnoszący się do karalności, ma treść następującą:
9. Czy i kiedy oraz przez jaki organ w ciągu ostatnich 10 lat był (-a) Pan (-i) karany (-a) (jeśli tak i nie nastąpiło zatarcie skazania, proszę podać nazwę organu oraz określić, za popełnienie jakiego przestępstwa lub wykroczenia)?
teraz zwróć uwagę na słowa: "...jeśli tak i nie nastąpiło zatarcie skazania...". Czyli jeśli nastąpiło zatarcie skazania to tego skazania nie trzeba ujawniać.
[ Dodano: 2009-04-01, 10:02 ]
to wszysztko opisane we wskazanym przepisie to ogolny skrót z ustawy o postępowaniu w sprawach o wykroczenia i dalej przez przepisy tej ustawy z kodeksu postępowania karnego. Dlatego te ustawy stosuje się odpowiednio. Nie wiem jak KT daje sobie radę z tą dziedziną podręczny komentarz liczy 546 stron - podręczny do k.p.k. sporo więcej.
Witam.
Dawno tu nie pisałem, ale ostatnio mam ograniczony dostęp do internetu. Ale do rzeczy.
Ustawa: Kodeks Wykroczeń
Art. 135. Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru podlega karze grzywny.
To tyle co miałem do powiedzenia, czekam na komentarze.
Maciej Iwański ma kłopoty. „Gestem Kozakiewicza” w wykonaniu piłkarza Legii zajmie się sąd powszechny.
Jak dowiedziało się „Życie Warszawy”, pomocnik „wojskowych” może trafić nawet do aresztu. O co całe zamieszanie? O obraźliwy gest, jaki Maciej Iwański pokazał fanom na trybunie krytej podczas meczu Pucharu Polski z Ruchem Chorzów.
Legia grała wówczas bardzo słabo. Wszystkim, jak się okazało, puszczały nerwy. Kibice kpili ze stołecznych piłkarzy, słychać było uszczypliwe komentarze i gwizdy. Gdy Legia zdobyła upragnioną bramkę w rolach głównych wystąpili: Bartłomiej Grzelak i Maciej Iwański. Ten pierwszy podbiegł do pustej trybuny, by tam manifestować zdobycie bramki, a Maciej Iwański pokazał dwukrotnie "gest Kozakiewicza" kibicom, którzy zasiedli na krytej trybunie. Jeden z nich poczuł się urażony i sprawę skierował do sądu.
Potem piłkarz przeprosił za swoje zachowanie i wytłumaczył, że pokazał "wała" wyłącznie jednemu z kibiców, który go obrażał. Klub sprawę zbagatelizował, a rozgrywający, wciąż powoływany do kadry Polski, uniknął kary. Kibic jednak o całym zajściu nie zapomniał i złożył doniesienie na policję.
"Gest Kozakiewicza” (...) wykonany niestety także wśród dzieci stanowi wizualizację obelgi odnoszącej się do wulgarnej nazwy męskiego organu płciowego, czym zawodnik dopuścił się wykroczenia z art. 140 kodeksu wykroczeń" - taki wpis pojawił się w zawiadomieniu o popełnieniu wykroczenia przez Iwańskiego. Artykuł 140 KW mówi, że kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1,5 tys. zł albo karze nagany - informuje "Życie Warszawy". O wszystkim zadecyduje Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście, XI Wydział Karny.
("Życie Warszawy")