logo
 Pokrewne renessmeKomin dymowy Schiedel cenakomin lepszy murowany czy systemowy komin wentylacyjny do bojlera gazowegokomin cegła klinkierowa cenakomin Presto forumkomin do pieca Urlichkomin Schiedel czy Leierkomin z cegły klinkierowej mamkomin obłożony blachąkomin stalowy do kominka
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ugrzesia.htw.pl
  • renessme


    No tak, wiem, zacap jest... Ale elektryczne się nie sprawdzają, ten garage to pojedyncze ściany bez ocieplenia. Czasem w środku jest ciut zimniej niż na zewnątrz, bo trzyma jeszcze temp z nocy.
    Mam dwa kominy w garage, w obu są wentylatory, jeden taki ogólny a drugi ma rurę spiro podłączoną, zakładam na rury wydechowe sprzętów i mogę w środku uruchamiać silniki, mogę tam skierować spaliny jak zdobędę taki co może osobno spaliny wydalać to go gdzieś tam podłączę i w miarę spokój będzie. A BTW naprawiam właśnie ogrzewanie postojowe z auta mieszkalnego kolegi, niezły czad! Nic gazem nie zapodaje, w środku ciepełko a spaliny wywala na zewnątrz. Rewela sprzęt, tylko drogi. (Truma)



    komin z wkładem żaroodpornym na dole lany z betonu a dalej murowany z pełnej cegły. Czym to ocieplić z zewnątrz? Wełny się trochę boję ze względu na zmiany temperatur a więc i wilgotności, styropian też niebardzo bo komin zimny nie będzie :-?

    Co olać?
    - zmiany wilgotności i kłaść wełnę mineralną?
    - temperaturę i kłaść styro.

    http://img406.imageshack.us/img406/4370/p1120081.jpg

    cały komin musi być ocieplony ale na to będą mocowane (kotwy) płyty kamienne (piaskowiec/marmur/gres....jeszcze nie wybrałem)



    Dzięki! Powodzenie będzie nam potrzebne!
    Ależ ja nie napisałam, że zbudowaliśmy dom w dwa lata. :o On się nadal buduje... Samą "skorupę" to owszem w dwa lata, ale biorąc pod uwagę, że głównie robił to mój mąż ze mną w roli pomocnika właśnie w owe weekendy, urlopy i czas wolny po pracy nie uważam to za długi okres.
    Etapy wyglądały mniej więcej tak:
    sierpień - listopad 2003 fundamenty i parter wraz ze stropem.
    marzec - październik 2004 mury poddasza, kominy, więźba, dachówki
    marzec- październik 2005 fundamenty pod schody i taras, wylewka pierwsza w domu, elektryka, równanie terenu (to już nie my) oraz tynki i ogrodzenie 36 a (to już my). Generalnie rok 2005 to lekkie przystopowanie prac ze względu na kruchość finansów. Czasu było mnóstwo tylko kasy nie... :-?
    W tym roku do sierpnia wprowadzka, ale oczywiście nie wszystko będzie zapięte na ostatni przysłowiowy guzik. I nie miało być, wedle założenia w roku 2003. Plan jest taki:
    marzec- grudzień 2006 - okna, drzwi, schody, kotłownia i co, woda użytkowa, ostateczna wylewka, meble kuchenne (firmy), wylanie schodów zewnętrznych i płyty tarsu, okładzina podłóg i ścian w tym gładzie gipsowe, ocieplenie z zewnątrz, poddasze i strych, okna dachowe, podbitka, rynny, wykończenie 1 łazienki, salon od a-z, studnia, wykończenie ogrodzenia, fundamenty pod garaż (to już my).

    Mój post dotyczy raczej możliwości wybudowania domu samemu (z niewielką pomocą przyjaciół - jak śpiewali The Beatles :D ) niż wyścigu z czasem - tyle, że nie zawsze musi to zajmować aż 14 lat!



    Witam.
    kupiłem komin systemowy firmy TONA. Czy jakoś go doadatkowo ocieplić wpychając jakąś wate, wełne między pustaka a ceramiczny wkład? czy tak zostawić? Wkońcu nie jest wmurowany w szczyt, czy gdzieś na zewnątrz budynku. Ma być do niego podłączony piec śmietnik czyli na wszystko=głównie węgiel i drzewo.
    Komin z odstojnikiem kondensatu.



    My za nasz domek płacimy 34 tys. za robociznę w 4 etapach:
    1. Fundamenty (prace ziemne + wykonanie fundamentów monolitycznych z betonu o wys. max. 185 cm + wyk. izolacji przeciwwilgociowych i termicznych + obtynkowanie styropianu + zasypanie fundamentów od środka z ubiciem mechanicznym zagęszczarką + obsypanie z zewnątrz i uformowanie skarp + wykonanie pierwszej wylewki)
    2. Parter z fikuśnymi oknami i drzwiami + schody (pokręcone, jak żydowski paragraf )
    3. Poddasze użytkowe z mniej fikuśnymi oknami
    4. Dach i kominy (dachówka ceramiczna, obróbki blacharskie, rynny, obłożenie komina kamieniem, itp.)
    Wymiary domku: +/- 11m x 12m, dach 2-spadowy na planie krzyża, garaż w bryle domu.

    Pozdrawiam

    P.S.: To jest tylko robocizna, ale stan surowy zamknięty mamy nadzieję zmieścić w kwocie ok. 180 tys. PLN (tylko sama budowa, nie licząc mediów, działki, papierów, itp.). Budujemy z Porothermu 30 P+W chcemy ocieplić 12 cm wełną (może się uda-ale to już temat wykończeniowy) , więźba w konstrukcji kleszczowo-jętkowej w całości deskowana kryta folią Dorkena DeltaVent S, karpiówka angobowana Creatona, stolarka drewniana Gebauer

    :D :D :D



    Mam pytanie a propos docieplania ścian i generalnie domu. Z zewnątrz wiadomo stropian. Wewnątrz wełna na strop i skosy. A co ze szczytem ściany, który jest bezpośrednio pod dachem. Czy on też powinien być docieplony, czy nie ma takiej potrzeby. Czy ściana nie będzie ciągąć od góry zimna, które przedostaje się do środka domu. W moim przypadku ściana to pustak ceramiczny porotherm, a dach blachodachówka i folia paraizolacyjna. Proszę o porady, bo fachowiec starej daty gada mi wciąż, że to powinno się koniecznie ocieplić. :-? Ludzie, co robić, podobno u mnie to już jest schrzaniona sprawa i trzeba dachówki zdejmować i ocieplać szczyty ścian od góry. Ponoć podobnie, w kwestii dociepleń jest z kominami, niektórzy ocieplają kominy na poziomie strychu, ale innie nie.




    Witam.
    Zastanawiam sie nad budowa domu Libra i nie jestem pewien kosztow jego wykonania. Jak ktos moze - wie, jaki jest obligatoryjny koszt budowy pod klucz ze wsystkymi instalacjami.
    Z gory dziekuje za odpowiedz.
    Witaj Krzysztof
    Na to pytanie będzie niezwykle trudno odpowiedzieć, ponieważ jeśli przeczytasz wcześniejsze posty, koszty budowy naszej ukochanej Libry są niezmiernie zróżnicowane. Są tacy co "zrobili" ją za 300 tys. a także i tacy co po wydaniu 500 tys. jeszcze nie widzą końca......
    Ja buduję Librę II w zasadzie mam ukończony stan surowy otwarty (schody w środku wylewane, i tylko z jednym kominem) - od samego początku wydałem około 195 tys. (wraz z pozwoleniami, architektem, kierownikiem itp...) po prostu wszystkie koszty. Ale "bonanza" dopiero się zacznie. Myślę, że zamknę wszystko w granicach 500 tys. (mam nadzieję).

    Pozdrawiam Witam
    Ja jestem na etapie stanu surowego zamkniętego z wszystkimi instalacjami w środku kończę tynkować środek mam zrobione odwodnienie , szambo, ogrodzenie 170 mb .kupiony materiał na ocieplenie poddasza i elewacji z zewnątrz wydałem do tej pory 280 tys i chyba w 500 się nie zmieszczę . Przy kosztorysie zakładałem kwotę 350 tys . Ale jak pewnie większość liczyłem wszystkie podstawowe materiały a nie wliczałem pierdol które tak naprawdę najwięcej kosztują .

    Ale przynajmniej teraz wydaje kasę na coś co widać a dotąd samo ogrodzenie kosztowało mnie około 30 tys.
    Pozdrawiam i miłego kalkulowania

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl