opatulili rurę (jutro zamieszczę fotki).
Jeżeli wełną mineralną, to życzę powodzenia. Kondensat moment ją zaleje, więc ją szybciej wywalisz niż założyłeś.
Jak się domyślam, takie rozwiązanie też było by pogwałceniem obowiązujących przepisów?
Oczywiście, że nie można:
w zakładzie gazowniczym jest projekt instalacji gazowej z urządzeniami. Jeżeli zmieniasz usytuowanie urządzenia, musisz "wygenerować" nowy projekt instalacji (koszty i czas) . Jeżeli kuchnia ma odpowiednią kubaturę, to może tam być zamontowana kuchenka gazowa i terma. Łączne obciążenie cieplne w tym wypadku to ok 1000W/m3, czyli 19 m3 dla termy i 8m3 dla kuchenki. Razem coś ok 27m3. A to już sporo. Zresztą projektant instalacji na miejscu to określi. Do tego dochodzi opinia kominiarska ze wskazaniem podłączenia komina spalinowego.
Jak widzisz sporo tematów do przeskoczenia.
Znaczy się, pomiędzy kuchenką, a ścianą jest szafka 30cm, więc nad nią niby chcieli by zamontować termę.
Dość błędne rozwiązanie.
Jest to powodowane tym, że przy bliższym zamontowaniu urządzeń, ciepło z kuchenki w trakcie jej używania, może wyłączać awaryjnie termę, oraz przepisy p.poż
" />
">Jak ktoś psize o Europejczykach nie ma raczej na myśli odpowiednika adamo w Niemczech czy w Belgii, który nie wyściubia nosa ze swojej kuchni, ale ludzi inteligentnych i mniej lub bardziej świadomych.
Natychmiast potwierdzam. Facet z kuchni, taki adamo, nie może być inteligentny. Już samo wypowiedzenie słowa "kuchnia" odbiera kilka punktów z IQ. Przecież kuchnia, to gorzej niż sławojka, choć obie niezbędne. Za to bbbb, jako gość o skrzywieniu techniczno - artystycznym z odchyleniem architektonicznym, ale in spe, to kwintesencja inteligencji nieświadomej, inteligencji bez świadomości, czyli bezinteligencji.
Niemcy mogą zacząć myśleć o europejskości, kiedy ostatni komin w Auschwitz rozleci się ze starości.
" />Czekajcie, a dostaniecie... reszta dowodów dzisiejszej pracy.
Jak już pisałem Paweł podciągnął komin i wentylację w kuchni. Na zdjęciu poniżej wyczystka w gabinecie... tylko tam się zmieściła.
A tak będzie wyglądał wykusz...
Gabinet ma już okno! Niedługo to wszystko będzie wyglądało jak DOM
Witam
Czy ktoś wie i powie - jest szansa na zbudowanie CO w takiej konfiguracji:
- piec na ekogroszek
- CWU
- grzejniki na dole i na poddaszu
- ? podłogówka w łazience na poddaszu i łazience, wiatrołapie, hollu,
kuchni, (?salonie) na parterze
- płaszcz wodny na kominku
- solar do CWU
Pierwotnie miało być po prostu CO na piec+CWU+grzejniki, ale architekt
twierdzi, że nawet jak kominka nie stawiamy od razu, to nie powód żeby
nie zostawić na niego miejsca (każe zostawić kanały w kominie, zrobić
nawiew itp.) Tylko że - moim zdaniem - taki kominek bez rozprowadzania
ciepłego powietrza na pokoje (nie będzie na 100%) powinien mieć płaszcz
wodny i wspomagać grzejniki, bo inaczej będzie tylko bajerem w (tylko)
salonie, a na bajery kasy nie mam ;) Wszyscy chwalą też podłogówkę pod
płytkami. Z kolei słyszałem że mają być dopłaty do solarów więc każdy
kto robi CO powinien przewidzieć włączenie ich w obwód...
A że na stronach www piszą o znacznym problemie z realizacją takich
wydumanych obwodów i dopasowaniem do nich kotłów, to się chciałem
zapytać - może ktoś ma i wie, że się to da zrobić...
Mieszkam na ostatnim piętrze. Rejon pomorski. Często u nas wieje. Jak są
silne porywy wiatru, to chłód czasami jest wpychany przez kominy
wentylacyjne do wnętrza mieszkania, czyli jest ciąg wsteczny. Jak temu
zaradzić? Rozszcelnianie okien, jak i kratki wentylacyje w oknach pomagają
w wentylacji grawitacyjnej, gorzej jest przy silnym wietrze, który w tych
rejonach w okrezie jesienno-zimowym jest codziennością. Jest to mieszkanie
w nowym budownictwie. W kuchni ma dwa niezależne kanały wentylacyjne,
jeden z nich jest przeznaczony na okap.
Witajcie
Wszyscy pokazują swoją wodę, więc idę w ślad za wami.
Zaczynam od samego początku.
To mój drugi baniaczek o pojemności 800 litrów brutto o wymiarach 220x60x60 który stanoł w miejscu poprzedniego 400 litrowego, z którego nie zrezygnowałem lecz przeniosłem do kuchni. Obecnie jest w nim same ziele z przeróżnymi formami glonojadów i krewetek, ale to mi nie wystarczało, rośliny są zbyt stateczne. Chce większe tak chce większe no i mam. 800tka została zaprojektowana tylko i wyłącznie pod płaskie piękności. Szkło 12mm, komin tylko do stałej podmiany i asekuracji.
Filtracja na bazie dużego kubła z cięgiem od dołu, cztery dziury w dnie. Dwie w kominie i dwie po przeciwległych stronach jako obustronny niezależny ciąg z sitkami Eheima.
Skleił je Marcin z pod Krakowa według mojego projektu, komoda i pokrywa to również jego robota wybrałem tylko kolor płyty i fakture MDFu. Mamy busa więc namówiłem tate by pojechał ze mną po moją zabawke, no i tak to się zaczęła moja przygoda z paletami.
Od 10 lat wynajmuję mieszkanie od TBS-u. Jest to poddasze. Nad moim mieszkaniem znajduje się część strychowa i kominy. Aby dostać się do tej części strychowej trzeba przejść przez moje mieszkanie. Taki stan rzeczy trwa od niepamiętnych czasów i było dobrze. Nigdy nie odmawialiśmy nikomu wejścia na ten strych. Nadmieniam że z mężem pracujemy zawodowo i do godziny 15-tej nie ma nas w domu. Problem powstał wówczas kiedy sprzedano dwa mieszkania w tej kamienicy. Owi lokatorzy domagają się wejścia na ten strych bez względu na porę dnia czy nocy. TBS aby rozwiązać problem postawił mi dwa warunki albo na własny koszt zrobię wejście na ten strych (bo oni nie mają pieniędzy), albo też zabiorą mi część mieszkania i wszyscy lokatorzy będą mogli wchodzić na ten strych, ponieważ ja za tę część nie będę płacić. Muszę nadmienić że z tego korytarza w chwili obecnej mam oddzielne drzwi do pokoi, łazienki ,kuchni i strych. Jest to tak zwany przedpokój. Jeżeli ten przedpokój mi zabiorą to wszyscy lokatorzy mogą do mnie wejście kiedy chcą. Po wyjściu z łazienki mogę spotkać któregoś z sąsiadów. Muszę do wszystkich drzwi założyć zamki. Zero intymności. Co mogę w tym przypadku zrobić. Proszę o pomoc.!!!
" />W sieni znajduje się komin z dwoma trzonami wentylacyjnymi, do którego kanałami poziomymi w podwieszanym suficie odprowadzane są opary znad kuchenki jak i zużyte powietrze z całego pomieszczenia kuchni (jeśli kuchnia byłaby zamknięta od strony pokoju dziennego wystarczyłaby wentylacja ogólna). Komin usytuowano w sieni, aby uzyskać swobodę organizacji planu poddasza; odcinki poziome mają dopuszczalną przepisami długość, a wysokość kanałów pionowych zapewni odpowiedni ciąg.
Zamontowanie okapu z wymuszonym mechanicznie wyciagiem jest możliwe praktycznie tylko w przypadku kuchenki elektrycznej, gdyż kominiarze odbierający budynek mogą uznać, że okap jest formą wentylacji mechanicznej wyciągowej â a tej, w mieszkaniu z piecem gazowym z otwartą komorą spalania bądż z urządzeniem gazowym, stosować nie wolno. W przypadku kuchenki gazowej przepisy zabraniają używania wyciągu mechanicznego jeśli w domu nie ma zbilansowanej wentylacji mechanicznej. Rozwiązaniem jest wówczas okap z obiegiem zamkniętym czyli pochłaniaczem oparów (wkład pochłaniający wymienia się co pewien czas).
" />Witam,
mam kilka pytań do Archetonu:
1. proszę o wyjaśnienie skąd taka duża kubatura tego domu (pytam bo może zaszła jakaś pomyleczka ? zastanawiam sie nad podobnym projektem z innego biura Archo+ : w tamaryszkach 4. Wymiary podobne, tez obnizony garaż, wysokosc budynku nawet mniejsza a kubatura duzo mniejsza od Zoji Lux. Nie ukrywam ze duzo bardziej podoba mi sie u Was rozklad wnętrz. Boje sie tylko czy nie wyjdzie to jakas stodółka
2. jezeli juz sie zdecyduje to mam pytanie czy na sciane miedzy kuchnia i salonem jest możliwe umieszczenie kominka zeby komin jakos wkomponowac w pokoj na gorze aby nie stal na srodku. A jesli nie, to w którym miejscu moznaby umiescic kominek bo na tej scianie której jest zupelnie nie pasuje, dośc że jest krótka to nie wyobrazam sobie tam np. telewizora 42`` i kominka ? Chodzi mi o podbne rozwiazanie jak w Zoji Rex.
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.
" />Smolik Eko należy do naszej kolekcji domów energooszczędnych. Przewidziano w nich system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Komin spalinowy oraz wentylacji grawitacyjnej przewiduje się tylko w kotłowni.
Zmiana adaptacyjna polegajaca na doprojektowaniu kominów wentylacji grawitacyjnej w łazienkach i kuchni jest oczywiście możliwa po uzyskaniu bezpłatnej zgody autora projektu.
" />Dzięki. Właśnie kupiłam projekt, dałam do adaptacji. W przyszłym roku ropoczynam budowę. Co do zmian to tylko zlikwidowałam komin w kuchni i poprowadziłam rurę od strony kotłowni. Wielkich zmian w projekcie nie robiłam bo szukałam takiego by mi odpowiadał. Tak, ja mam działkę od strony południowej.Byłam ciekawa jak ludzie sobie radzą na budowie, z czego buduja itp. No cóz, jednak nie jest mi dane wymieniać doświadczeń. Tak, projekt Majka jest troche inny. Dom jest mniejszy, ale może czegoś na tym forum sie dowiem. Pozdrawiam wszystkich budujących.
" />Witam, w przyszłym roku planuję rozpocząć budowę małego domu i najbardziej odpowiada mi ten projekt. Chciałbym jednak dokonać pewnych zmian. W miejscu najmniejszego pokoju na parterze chciałbym urządzić łazienkę około 6m2. Pokój średni byłby wtedy większy. Komin główny przesunąć bliżej kalenicy (lepszy ciąg przy zmiennych wiatrach i brak zalegania zaspy śnieżnej). Zlikwidować kominek w pokoju dziennym (mam kominek w obecnym domu i przez kilka ostatnich lat w nim nie paliłem - szkoda powierzchni i pieniędzy), a komin wentylacyjny przesunąć w kierunku kuchni i ukryć w ścianie (wentylacja z garażu i kuchni). Proszę o odpowiedź czy możliwe są takie zmiany.
" />Witam wszystkich "Majkowiczów". Już od dłuższego czasu zaglądam na forum i postanowiłem wreszcie też do Was dołączyć. Budowę Majki rozpocząłem w zeszłym roku i jestem na etapie zakończonych fundamentów. Jeśli dobrze pójdzie to od maja ruszymy ze ścianami.
Jeśli chodzi o mój projekt to też nieco pozmieniałem. Przedłużyłem garaż tak iż zrównałem go ze ścianami budynku a w uzyskanej dzięki temu części umieściłem kotłownię. Mam teraz dodatkowe pomieszczenie na parterze (wiązało się to z przesunięciem komina ale obeszło się bez większych problemów). Poza tym jak na razie trzymam się projektu. Zastanawiam się jeszcze nad kuchnią i jej zabudową oraz nad zmianą szerokości wejścia do saloniku. Widziałem, że kilka razy przewinęły się już te tematy. Prosiłbym bardzo wszystkich zainteresowanych o jakiekolwiek fotki z budowy i o ile to możliwe gotowe wnętrza, zwłaszcza kuchni we wszystkich odsłonach. Wiem, że masę zdjęć można znależć na stronach, ale pomimo wielu prób mam problemy z ich odnalezieniem Jeśli więc nie było by to wielkim problemem, będę wdzięczny za każde nadesłane zdjęcie. (piotrfff@wp.pl) Pozdrawiam Wszystkich Bardzo Gorąco!