My kilka lat temu mieliśmy paliwo z Rosji. Zarówno letnie, jak i zimowe. Wszystkie Vervy, V-Powery, Dynamici się chowają, w życiu nie widziałem tak czysto niebieskiego paliwa. Stało w bańkach w mróz ponad 20 stopni i nic, a Orlen zimowe nie nadawało się do jazdy. Letnie paliwo było bardzo czyste, bo dobrze się dopalało i silnik na tym paliwie zdecydowanie mniej dymił.
Odnośnie OO to obecnie przepisy się zmieniły i OO ma mniej siarki, niż ON, bo niestety, ale w naszych samochodach jest coraz więcej filtrów itp. gadżetów. Dla odmiany komin w domu nie ma filtrów, więc paliwo zasilające instalacje CO musi być czyste i wolne od zanieczyszczeń. Znajomy, który wozi paliwo powiedział, że ludzie tankują OO do dCi, a to przecież najwrażliwsze silniki.
Witam
Obawiam się że nic nie wskórasz bo wszelkie decyzje są w gestii administratora i to on w zasadzie decyduje co wolno a co nie , pomijam przepisy które w każdym momencie można dopasować do sytuacji . Wystarczy że stwierdzi że dach jest w złym stanie technicznym i koniec . Już nie wspomnę o warunkach i zgodzie na montaż czegokolwiek na kominie . Musisz raczej znaleźć inne rozwiązanie .
Pozdrawiam
Nie wiem jak z tymi przepisami jest w kraju ale ogolnie aby uzyc komin do pieca gazowego powinno wystarczyc wylozenie komina odpowiednimi materialami najczesciej uzywana jest stal nierdzewna (rury karbowane )i zalewanie odpowiednia zaprawa.
Dodano po 3 [minuty]:
Elektryczne ogrzewanie mimo taryfy nocnej bedzie drozsze niz gazowe.
Bez wzgledu na to jakie ogrzewanie wybierzesz zrob pewnosc ze nie ogrzewasz sasiadow.
Witaj! Jeżeli jest to mieszkanie własnościowe, to balkon przynależy do lokalu (nie jest częścią wspólną nieruchomości) i możesz na nim zamontować, co chcesz. Regulamin dotyczy części wspólnych nieruchomości, to znaczy takich, z których korzystają wszyscy mieszkańcy. Do tego należy zaliczyć również komin. Jeżeli jesteś najemcą, to już tak nie jest.
* Art.684. KC. Najemca może założyć w najętym lokalu oświetlenie elektryczne, gaz, telefon, radio i inne podobne urządzenia, chyba że sposób ich założenia sprzeciwia się obowiązującym przepisom albo zagraża bezpieczeństwu nieruchomości. Jeżeli do założenia urządzeń potrzebne jest współdziałanie wynajmującego, najemca może domagać się tego współdziałania za zwrotem wynikłych stąd kosztów.
Administrator lokalu nie odpowiada za ewentualne zakłócenia powodowane pracą takiego urządzenia.
Zarówno uchwałę spółdzielni mieszkaniowej jak i wspólnoty można zaskarżyć do sądu z powodu naruszenia prawa nadrzędnego - ale zaczyna się robić mały OT.
Osobiście wykorzystałbym do maksimum balustradę na balkonie. Pozdrawiam jako członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej
Tak, mam dwa piece, którymi normalnie paliłem, tylko chcę jeden całkowicie usunąć, a zamiast drugiego dać kocioł, by ogrzewać całość.
Dopóki nie zmieniasz rodzaju ogrzewania (piec kaflowy) robisz remont. Nawet jeśli przebudujesz ten piec od zera. I wówczas nadal obowiązują cię "dawne" przepisy i możesz mieć komin wspólny. Od momentu gdy zmienisz rodzaj ogrzewania (kocioł CO) dokonujesz przebudowy. I musisz spełnić obecne wymogi. Czyli własny kanał spalinowy i wentylacyjny, moc max. 10kW w kuchni lub większy w wydzielonej kotłowni.
" />Często spaceruję po Sandomierzu. Tej zimy zauważyłem takie zjawisko, które niestety widuję dosyć często będąc w okolicach zamku.
Pewnego dnia będąc na spacerze zauważyłem kłęby dymu. Myślałem, że to pożar. Ale jednak po bliższym przypatrzeniu się, zauważyłem
że kłęby te wydobywają się z komina jednego z domków...
I na myśl nasuwa mi się takie pytanie: czy w strefie zabytkowej, a szczególnie w strefie Starego Miasta można palić w piecu czym
tylko się da??? I czy takie kopcenie dobrze wpływa na zabytki??? Bo mnie taki widok przeraża.. Ciekawe co na to turyści zwiedzający
Zamek, Katedrę ...
Przecież ktoś decydując się na mieszkanie w tej części miasta powinien przystosować się do surowych (strefa konserwatorska)
przepisów tam panujących..
" />
">Kolejny żałosny wybieg jeszcze bardziej żałosnego Bakutilka (fuj!).
Pokaże nam, ale w ściśle określonym miejscu czyli "na dachu przy kominie". Jak umie czytać i pisać, to niech przywoła konkretne przepisy Statutu PiS i pokaże tu na forum upoważnienie do zatwierdzenia listy kandydatów i podpisania umowy koalicyjnej. W Poznaniu nie ma kopii skoro nie było orginału.
Uwaga! Za chwilę będzie nowy wybieg Bakutilka (fuj!).
Panie żałosny Bakutliku (fuj!)
Prosze przedstawić pełnomocnictwo Zarządu Wojewódzkiego upoważniające pana do ztwierdzenia listy kandydatów w wyborach saorządowych i do podpisania umowy lub porozumienia wyborczego. Takiego pełnomocnictwa pan nie otrzymałeś. Przekroczyłeś pan swoje uprawnienia, a teraz pan kręci i kłamie do bólu. Nawet prezes partii musiał mieć stosowne pełnomocnictwa od ciał kolegialnych do zatwierdzania list i podpisywania porozumień na szczeblu krajowym. Tak stanowi Statut PiS, a pan kombinuje jak "szkapa Wawrzyniaka pod górę" nie obrażając szkapy. Pan jest ważniejszy od prezesa?! Fantazja czy ...?
Dość tej dyskusji panie Bakutilek (fuj!). To (fuj!) to już pozostanie panu dopóki nie odnajdziesz pan honoru. Polski oficer, albo japoński samuraj to pan wie..., a pan zamilczeć nawet nie potrafisz. Taki ma pan honor fuj!
mozesz podac przepis?
bo Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16
czerwca 2003 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków,innych
obiektów budowlanych i terenów (Dz.U.Nr 12 poz.1138 z dnia 11 lipca 2003
r.Rozdział 7 instalacje i urządzenia techniczne ç 30. 1. mówi ze przewody
kominowe musza być czyszczone 4 razy do roku a raz do roku winna byc
przeprowadzona kontrola. przepisy te rowniez mówią ze kontrole te
przeprowadzaja osoby posiadające kwalifikacje mistrza kominiarskiego.
Natomiast nie znalazlem nigdzie przepisu mówiacego że czyszczenie musi
przeprowadzac rowniez taka osoba.
w zwiazku z czym uważam że czyszcic komin moge osobiście,jeżeli sie myle
to prosze wskazac odpowiedni przepis.
Witam
Kolejne pytanie w temacie przewodow kominowych.
rzut parteru: http://tinyurl.com/6ano2a
Garaz planuje przedzielic - otrzymane pomieszczenie 6 przeznaczyc na pom.
gospodarcze (warsztacik, robienie przetworow, kiszenie kapusty itp). Czy jest
mozliwosc umieszczenia tam pieca kaflowego? Tradycyjna starodawna kuchnia
kaflowa z blatem do gotowania, w miejscu zaznaczonym na czerwono. Od pieca do
komina byloby ok 1,5 m. Jak i z czego zrobic ten 1,5 m kawalek poziomego
przewodu kominowego. Jest to w ogole dopuszczalne? Przepisy na to pozwalaja i
kominiarz to odbierze?
dom http://projekty.dom.pl/mtm_eko_2.htm
--
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
Z.
" />witam. problem jaki poruszył Marjan Urbańczyk dotyczy właściwie kierowców którzy wykonują transport w tzw. wokół komina lub pracują na kiprach na budowach gdzje czas pracy-jazdy jest zależny od wielu nie dających się przewidzieć sytuacji.Według mnie dla takiego charakteru wykonywanej pracy przepisy o czasie pracy powinne być bardziej elastyczne
" />Tylko jak chcesz opanować chamowanie ciężkim autem mając 7,5t DMC? a w takich autach brak jakich kolwiek retarderów,intarderów, telm i innych [wycenzurowano]ów...? Jezdze teraz w firmie na 7,5t i sporadycznie jakies załadunki rozładunki w kolo komina zestawami dokładnie Actrosem1840 z naczepą. i uważam ze jest mase lepszych rozwiązań niż 7,5t!! jeżeli na sile chcą ograniczyć tonaż to do 12tDMC bo chcesz poćwiczyć zestawem pojdziesz do firmy gdzie woza pianke tapicerską czy steropian i mają kubatury auto mega rozmiarow z przyczepą i ćwicz bo ma 11900kg chcesz jezdzic solówką idziesz do firmy mającej solówki a duża cześć z nich ma 11900kg DMC zeby uniknąc zakazów wiec nie ma problemu... a firm mających 7,5t? w większości sama dystrybucja i to bardzo śladowe ilości takich firm!! takze jak dla mnie to jest paranoja bo nie ma możliwości nabrania doświadczenia. Dawaliście przykłady kogo byś zatrudnił 40latka z 20letnim stażem czy 18sto latka? a co byś powiedzial na 21latka z 3latami stażu i 40 latka bez stażu? dalej skłaniałbyś sie do wieku? Przychodzą takie orczyki z SKR-u bo jemu sie podoboją wielgaśne auta a potem jezdzi tym jak traktorem! nie ma reguly trafisz na profesionaliste majacego 18-19lat i na kretyna majacego 30-40lat. Sumując przepisy nie mają sensu!!
" />Milośnikom przestrzegania wszelkich przepisów,"no bo przecież ktoś je w jakimś na pewno głęboko przemyślanym celu wprowadził" powiem to ,co często mówię znajomym Niemcom,którzy zarzucają nam-Polakom takie właśnie olewajskie podejście do przepisów: gdyby to Polacy zarządzali Oświecimiem,to najwyżej jedna piąta Żydów poszła by przez komin do Abrahama,bo albo gazu by zabrakło,albo byłoby święto,albo Żydek by się wykupił,albo,albo itd.A wszyscy zbrodniarze wojenni bronili sie na procesie Norynberskim właśnie tym,że wykonywali rozkazy i tylko stosowali się do obowiązujących przepisów...
Witam
Bronię zasady przestrzegania przepisów i norm, które regulują ich zmiany. W polskim wydaniu walka z niechcianym lub złym przepisem najczęściej zaczyna i kończy się na zmywaniu głowy szefowi nielubianej instytucji np. ministrowi finansów, infrastruktury czy innej instytucji wykonawczej. Zapominamy, że pracują tak jak pozwalają i nakazują im przepisy. Przepisy są ustanawiane przez ciała kolegialne, czyli Sejm czy naszą Komisję Modelarską. To przekonanie członków komisji do swojej racji może zaowocować zmianami przepisów. Ostra dyskusja na forum niekoniecznie sprzyja zachęceniu jej członków do zmian. Rozumiem, że łatwiej jest uwiesić się na jednej osobie niż całym gremium, ale nie tędy droga. Łatwiej przekonywać logicznie i spokojnie argumentując.
Do czasu zmian trzeba się do obowiązujących przepisów dostosować i nie można mieć pretensji, że jakaś osoba umiejętnie z nich korzysta. To tak jakby jakiś zawodnik miał pretensję, że jego konkurent wstrzelił się w komin i lepiej mu poszło, a on tego nie widział/czuł/przewidział/zagapił się (niepotrzebne skreślić). Noszenie było możliwe do wykorzystania przez wszystkich.
Co do przykładu podanego w poprzednim poście to nie jest on zbytnio trafiony. Wybór taniego środka lokomocji nie zwalnia od myślenia. Czy aby barka w dobrą stronę płynie??