logo
 Pokrewne renessmekominy prefabrykowane ceny WarszawaKominy stal kwasoodpornakominy przemysłowe ceglaneKominy do co gaz turbokominy spalinowe przemysłowekominy wentylacyjne IBFkominy wykonanie Cennikkominy Poznań Plewakominy typu Schiedlakominy z blachy nierdzewnej
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • rgawlik.xlx.pl
  • renessme


    Nie ma za co :)

    W przypadku zapraw cementowo-wapiennych nie ma istotnej różnicy czy zastosuje się CEM II popiołowy, czy żużlowy. Obydwa nadają się do murowania ścian z ceramiki, również kominów. Chyba, że komin ma pozostać nieotynkowany (wykonany np. z cegły klinkierowej), wtedy zdecydowanie zaprawę należy wykonać na cemencie portlandzkim bez dodatków (CEM I), no i traeba mieć naprawdę dobrego murarza ;)



    iwona...szczytno
    Bez sensu piszesz. Nie trzymasz się dyskusji.
    Napisałem już wcześniej, że zdecydowałem (mniej więcej w połowie tej dyskusji), że buduję z cegły pełnej.
    Pragnę tylko zgłębić temat i dotrzeć do sedna prawdy... A prawda jest taka, że jest połowa ludzi, którzy mają kominy z kratówki i połowa ludzi którzy mają z cegły pełnej. I teraz tej połowie z kratówką - jakiejś części - cieknie... I ustaliliśmy, że to nie wina samej kratówki, ale raczej źle zrobionego komina z kratówki.

    Ot ... c.b.d.o.

    A ja i tak buduję "już" z pełnej, gdyż chce wyeliminować ewentualne błędy murarzy.

    Ale idąć dalej tym tokiem rozumowania śmiem wysnuć tezę, że można by budować komin z kratówki, a dopiero ostatnie rzędy przy "przechodzeniu z dachu" murować cegłą pełną - aby właśnie nie było problemu z podciekaniem. A ponad dachem - z klinkieru.



    Witajcie,
    Z przyczyn oszczędnościowych, ale i konstrukcyjnych muszę zwęzić komin. Jest w tej chwili bardzo szeroki. Mam tam łącznie 5 kanałów: dymowy, trzy wentylacyjne i spalinowy. Z tych pięciu chcę zostawić tylko dwa: dymowy i spalinowy, a wentylacyjnych kanałów nie ciągnąć ponad dach z klinkieru, tylko do już wymurowanych kanałów (podmurowane do krowi ze zwykłej cegły) na poddaszu podłączyć się spiro i ponad połacią zakończyć te kanał kominkiem wentylacyjnym ocieplonym.
    a) czy to rozwiązanie zapewni mi odpowiedni ciąg?
    b) czy odbierze to kominiarz?
    c) czy ocieplać spiro? np. poprzez kilkukrotne owinięcie wełną mineralną?
    d) czy możliwe jest przesunięcie tego "spirokanału" obok - czytaj: wylot ponad dachem nie będzie w tej samej osi pionowej co kanał wymurowany, tylko ok. 30 cm dalej.

    Paramatry pomieszczeń:
    parter 2,8m - wlot kanału went. ok. 25 cm od sufitu
    poddasze - po środku wysokość do kalenicy - ok. 2,7, ale w miejscu przejścia komina wysokośc poddasza, to ok. 1,70 m. Czyli łączna długość murowanego kanału, to ok. 2m.
    poddasze nieużytkowe, połać nieocieplona, komin otynkowany.

    PILNE!



    Janussz. Mam pytanie co robić?Na wiosnę mam zamiar przebudować kominy używając do tego cegły klinkierowej dziurawki/roben/,z tego co przeczytałem to nie jesteś zwolennikiem murowania kominów z tej cegły.Co mam robić cegła już kupiona,może ocieplić komin na nieogrzewanym poddaszu wełną mineralną/1.3m/,a na wysokości 1.2m murowanej klinkierem wstawić wkład spawany z bachy kwasoodpornej o przekroju kanału.




    ... I prośba o sprostowanie jeśli źle rozumiem - zacieki o których piszesz powstają z powodu wciekania wody w cegły dziurawki klinkierowej i zatrzymywania się jej w miejscu gdzie te "przepusty" się kończą - czyli na cegle zwykłej pełnej, oraz z powodu wykroplin wewnątrz komina na odcinku na którym jest klinkier. Na temat wkładu do komina wypowiedział się już Janussz.
    Ze swojej strony dodam tylko, że cegła klinkierowa występuje również w wersji pełnej. Z takiej cegły powinno się murować końcówkę komina.
    Problem przeciekających kominów, to nie tylko sprawka kondensatu, ale także wody z opadów. Woda ta, spoinami przenika w głąb i jeżeli natrafi na pustkę (cegła dziurawka inaczej kratówka), to się tam będzie zbierać. Po okresie jesiennym taki komin może mieć w sobie sporo wody. A gdy przyjdą mrozy, to uszkodzenie komina jest tylko kwestią czasu.

    PS. W drodze do domu mijam codziennie "piękny" komin wymurowany z cegły kratówki klinkierowej (pod koniec lata zastąpił swojego poprzednika). Komin około 7 m jest dostawiony do budynku tak, że z trzech stron jest odsłonięty. Od momentu jego uruchomienia cały czas jest mokry na zewnątrz i oczywiście ma czarne zacieki. Obecnie, pomimo dodatnich temperatur (bywało + 17 st. C), też lśni od wilgoci.



    Caly komin murowany z cegly pelnej, ok. Niestety, pozostaje jeden problem, trwalosc czesci komina wystajacej ponad dachem .Tynkowanie na dlugo sie nie przydaje, po jakimś czasie odpada tynk.Czy są jakieś sposoby wykonczenia , by ta czesc komina byla trwalsza niż dwa sezony?Mialem taki komin caly z cegly ceramicznej, otynkowany, niestety woda, mroz itp robią swoje.Myslalem, że panaceum na to, jest wykonczenie klinkierem, dopoki nie doczytaklem sie na tym forum, że klinkier (zimny i nienasiakliwy, to splywanie skroplin i dalsze problemy)..Czy można, warto np. ocieplic gorę komina np. welną minerlaną , a na to siatką i tynk cienkowarstwowy, czy też jest to tylko iluzja trwalosci?Ciekawe, czy są takie kominy wykonczone klinkierem, ktore nie stanowią problemow przebijajacych skroplin?Myślę, że temat dosc istotny, warto, by zabrały głos osoby z jakimś doświadczeniem.



    Cześć.
    Jak obiecałem postaram się podać orientacyjne ilości materiałów jakie mi poszły na SSO.
    - bloczek betonowy 2020 szt.
    - styropian na ocielenie fundamentów 5,5m3,
    - dysperbit 8 wiaderek po 13 kg, Izobud WL 5 wiaderek po 10 kg
    - drut wiązałkowy 15 kg,
    - stali łącznie około 2,2 tony
    - beton B20 na ławy fundamentowe 18m3
    - beton B10 na chudziaka 16,5m3
    - beton B20 na strop 17m3
    - 2 duuuuże wywrotki piasku do murowania
    - 6 wywrotek piasku do zasypania fundamentów około 70m3
    - 2 duuuże wywrotki żwiru
    - Porotherm 25 około 2100szt
    - suporex połówka 660 szt.
    - cement bez paru kilogramów 8 ton
    - stępli było zużytych około 200 szt.
    - desek calówek 3,5m3, kantówki 5x14 0,5m3 deski 3,2 cm na schody
    - więźba 10,5 m3
    - folia dachowa 330m2
    - blachodachówka 324m2 (wyrobione na styk)
    - cegła pełna 4300 szt.
    - cegła klinkierowa na kominy pełna około 400 szt.
    - cemplast 18 baniek po 5 litrów + 4 worki wapna
    - gwoździ w sumie około 50 kg ale nie będę liczył ile jakich
    - zaprawa do klinkieru na kominy i słupy 32 worki po 25kg
    - pustak stropowy 732 szt.


    To tak zgrubsza. Mam nadzieję że to się komuś przyda. Jeśli byłyby jakieś pytania o ilości materiałów to szczegółowo mogę podać jednak lista jest tak długa, że nie sposób tutaj wszystkiego wypisywać.



    Witam,

    Pytanie jak w temacie. Kominy mam murowane z cegły pełnej. Zalano mi strop i w miejscach kominów pozostawiono same otwory kominowe. Cegły zalano betonem.

    Czy dopuszczelne jest takie rozwiązanie czyli dalsza nadbudowa z cegieł aż do samej połaci dachu (i dalej klinkier) czy należało by skuć część betonu i prowadzić komin na całej długości z cegły (również w przekroju stropu).

    Zdaję sobie sprawę że beton B-20 jest materiałem wytrzymałym itp itd, natomiast niepokoi mnie nieco to, że w połowie wysokości najpierw mam zmianę materiału z cegły na beton, i po 25 centymetrach z powrotem na cegłę. Czy takie rozwiązanie się praktykuje?

    dzięki i pozdrawiam



    wysolenia, nalot, mogą wystąpić i nie zabezpieczysz się przed tym w 100%, żeby Cię jednak nie wystraszyć - uważam że cegła klinkierowa na komin to najlepsze i IMHO najładniejsze wyjście. Niech wykonawca pielęgnuje klinkier w trakcie murowania (jak nie wie jak to go pogoń iweź innego, albo pisz na cyrus2@wp.pl), a jak coś się na cegle pojawi, to nie pomstować tylko wyczyścić raz, drugi i powinno przestać. Potem można cegłę zaimpregnować. Pozdr...



    Szanowni forumowicze!
    Chcialbym wysondowac wsrod doswiadczonych inwestorow ile mogla by kosztowac robocizna za stan surowy mego planowanego domu ok 30 km od Warszawy. Dom parterowy wg proj. Muratora C03, niepodpiwniczony, powierzchnia netto ok 81m2, dach czterospadowy, jeden komin. Projekt zaadaptowano tez o mozliwosc wykorzystania poddasza poprzez podwyzszenie scian zewn. o scianke kolankowa + strop gestozebrowy Teriva ale na razie bez schodow oraz bez samego pokrycia blachodachowka. Do tego mala wiata
    15-20 m2 przylegajaca do bryly domu. Sciany zewn. z jednowarstwowych zmienilismy na trojwarstwowe z Maxa + welna mineralna i elewacyjna cegla klinkierowa.
    Wstepna oferta ekipy wynosi ok 32.000 zl w tym licza 1,50 zl za murowanie
    1 szt cegly elewacyjnej – nie wiem czy jest taki zwyczaj osobnej kalkulacji murowania elewacji i czy cena 1,50 zl jest w miare OK?
    Sledzac na forum wczesniejsze porownania kosztow robocizny mam wrazenie, ze za taka cene buduja sie domy o 50-100% wieksze. Jak myslicie szukac dalej czy ostro sie targowac? Moze ktos z was ma do polecenia solidna ekipe, ktora by byla konkurencyjna i zainteresowana budowa na wiosne 2004r? Z gory dziekuje za porady!!

    Troll



    Jestem po zakończeniu stanu surowego domu z pracowni Archipelag. Projekt Izolda o powierzchni 150m2 + 20m2 garażu. Budowa rozpoczęta 10 lipca, zakończona 20 września 2006.
    [http://www.archipelag.pl/projekty-zo...KatID=3990500]

    Koszt robocizny wyniósł mnie 24 000 zł. Koszt materiałów 75 000 zł.

    Wykonane prace przez firmę budowlaną:
    - wykop pod fundament, wylanie ławy z gruszki, murowanie, ocieplenie, izolacja fundamentu
    - murowanie ścian nośnych i działowych parteru i poddasza
    - wylanie stropu nad parterem
    - murowanie dwóch kominów i kominka zewnętrznego (cegła klinkierowa)
    - wykonanie więźby dachowej z pełnym deskowaniem i pokryciem papą
    - chudziak na parterze
    - taras i schody zewnętrzne
    - rozprowadzenie rur instalacji ściekowej

    W kosztach materiałów uwzględniaono paliwo, napoje i alkohol.
    Mury z pustaka ceramicznego U220. Towar z cegielni w Radzyminie. Reszta materiałów z hurtowni w Kobyłce, Zielonce i Wołominie.
    W cenie usługi nadzór kierownika budowy.
    Na wiosnę umówiony jestem na dokończenie elewacji z klinkieru za 1,20zł od cegły.
    Pozdrawiam
    [/url][http://www.archipelag.pl/projekty-zo...KatID=3990500]



    Na wiosnę planuję kończyć elewację - mam do położenia ok 50-70 m2 płytek klinkierowych (część na ścianie, a część na kominach).

    Jeśli macie kogoś sprawdzonego w rozsądnej cenie to chętnie przyjmę go na wiosnę.

    Dzisiaj dostałem cenę to mi gacie spadły - tyle samo co za murowanie cegły klinkierowej plus szlifowanie krawędzi. Komuś się chyba sufit na głowę urwał...

    Raczej ten Pan u nas nie popracuje... choć podobno bardzo rzetelny - cóż ...

    Pozdrav



    15.11.2004 Główna wiadomość dnia: dekarze weszli na nasz dach. Osobiście ich pracy nie widziałem, ale podobno wyglądało to jak abordaż naszej Manueli, bo siedmiu ludzi ganiało po dachu jak szaleni. Efekt to prawie cały dach ofoliowany i ołacony w jeden dzień! Takiego tempa jeszcze na naszej budowie nie było. Niestety są i nie zbyt miłe wiadomości: szef dekarzy stwierdził, że w połaciach są zagłębienia - prawdopodobnie główne krokwie narożne ugięły się pod własnym ciężarem. Sprawa podobno jest to skorygowania na łatach i kontrałatach, ale wiadomo, że nie za darmo.

    Murarze w sobotę skończyli wreszcie kominy. Przyglądając się im z bliska nie jestem zachwycony dokładności i estetyką wykonania, ale już z poziomu ziemi wyglądają bardzo ładnie. Tak na marginesie okazało się, że zostało nam trochę cegły klinkierowej z kominów - 150 sztuk - na razie nie wiem na co, ale może się jeszcze do czegoś przyda. Dziś rano przyjechał wreszcie ostatni transport Silki. Dwie palety M18 na szczyty lukarn i 8 palet M8 na działówki na poddaszu. Mam nadzieję, że dość szybko te ścianki staną, bo zależy mi na montowaniu okien i drzwi zewnętrznych już po zakończeniu murowania.

    Cały czas z obawami patrzę na prognozy - mrozy już tuż, tuż, a my chcemy jeszcze w tym roku ocieplić.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl