Nowy elektronik był zamknięty dzisiaj i muszę jechać jutro
A mógł byś mi zrobić układzik który by sterował pracą LED-ów w kominie (kilka trybów świecenia wystarczą 3) bo trochę na tym się nie znam. A co do wianuszka to części mam tylko cyna się skończyła oraz czy mi udostępnisz schemat automatycznego regulatora obrotów dla 4 wiatraków.
Jak postępu w edycji mojej konstrukcji
Użytkownik Święty spamer edytował ten post 22 styczeń 2008 - 15:49
Mozna, tylko jak pisalem sa pewne niedociagniecia, ktore chce poprawic w nastepnej wersji, ktora moze rozbuduje takze o slot do karty microSD bo logowanie w EEPROM komunikatow jest uciazliwe - malo miejsca. Na pewno dodam obsluge termopary - czujnik temp. komina i byc moze cos jeszcze - tu czekam na sugestie. Ale jesli ktos jest niecierpliwy to jak najbardziej moge schematy tu wrzucic.
Witam
Tak się zastanawiałem jak tanim kosztem wytwarzać stale energie elektryczną.
W załączniku dołączyłem prosty schemat. Rury przez które miała by przepływać ciecz/gas bym proponował wypełnić czynnikiem chłodniczym np: R410/R407 (przy zmianie temperatury np od 20st C zwiększa znacząco swoją objętość co by spowodowało ruch wirnika i wytworzenie energii elektrycznej. W celu spowodowania ruchu trzeba by z jednej strony (górna część obwodu obniżać ciągle temperatur poprzez wychładzanie i tu bym proponował parownik z klimatyzatora) a element grzewczy podłączyć do CO lecz bym to zrobić na zasadzie umiejscowienia np w kominie zaraz za piecem małego radiatora który by odbierał temperaturę i przekazywał do obwodu z czynnikiem chłodniczym. Jak wiadomo ciepło idzie do góry a u góry radiator by był ciągle wychładzany poprzez parownik z klimy i by następował ciągły ruch czynnika chłodzącego powodując obracanie się wirnika i wytwarzanie energii elektrycznej.
Jakie to ma szanse działania i na jakie moce by można liczyć?
Konstrukcyjnie by mi to przypominało elektrownie na węgiel lecz zamiast czynnika oni mają wodę i zwiększają jej ciśnienie poprzez podgrzanie w piecu.
Witam.
Mam problem z odbiorem TV, przy złej pogodzie (deszcz, mgła), jak jest sucho to wszystko śmiga idealnie. Dodam tylko, że musze używać zasilacza przy TV1 i TV2, inaczej nie działa żaden telewizor (ale to prawdopodobnie spowodowane jest użyciem sumatora), antena znajduje się na kominie na stalowym maszcie(rurka ocynkowana), dach stalowy. Zaizolowałem dodatkowo obudowę wzmacniacza na antenie, ale niestety nie pomogło.
Schemat instalacji wygląda tak:
Proszę o pomoc i wszelkie sugestie.
Pozdrawiam.
No jak nadmieniłem na tym skromnym schemacie, na dole tekstem. Mam wielki dom, a mój komin jest jednym z tych wyższych w okolicy. Po prostej linii do tego najbardziej odległego użytkownika mam jakieś 600 - 800 m a pomiędzy nie widać "większych przeszkód" czyli brak tak wysokich budynków jak moje, sporadycznie rozstrzelone po okolicy niewielkie brzózki, nie wydają się być w prostej linii.
Zrobiłem więc fotkę, tylko z najwyższego okna na tą stronę, na komin przy takiej pogodzie wchodzić nie zamierzam Komin będzie wyżej jeszcze jakieś 3-4 metry, plus sam komin.
Co do Anteny, Interline produkuje jeszcze model (maxi) 12dBi, wystarczy? Nie chcę mieć zbyt mocnej anteny.
A najbardziej mnie interesuje jaki polecacie ten AP, i co sądzicie o tym TP-Linku? To główny powód mojej obecności tutaj !
już piszę jak to wygląda...
mieszkanie ma komin (kiedyś był piec kaflowy), wentylacja bardzo dobra w każdym pomieszczeniu, chciałbym taki piec co ogrzeje mieszkanie i wode (np. do kąpieli) z tego, co wiem to piec chyba dwufunkcyjny... może Pan mi podpowie, jaki piec najlepszy kupić....jakie grzejniki.... (jak najtaniej)
Mieszkanie jest jedno pokojowe ale chcę przegrodzic tak, żeby były dwa pokoje (większy+mały dla dziecka)
W tym mieszkaniu jest gaz, więc myślę, że nie bęzie problemu zbudować ogrzewania...
Czy mogę sam takie ogrzewanie zrobić??? Np. z JUNKERSA??? Podobno w komin potrzebna jest specjalna rura kominowa do junkersa- może wie Pan gdzie szukać jakiegoś schematu z podłączeniem pieca do komina????
Może jakiś schemat calego ogrzewania jest gdzieś w necie
proszę o pomoc
to mniej więcej schemat mieszkania
wymyśliłem taką opcje, w kuchni zrobić zamykane pomieszczenie z mini kotłownią (kolor czerwony), w miejscu gdzie stał piec na węgiel do gotowania podłączyć do komina (kolor niebieski) a u góry jest jeszcze kratka wentylacyjna dla tego pomieszczenia, w pomieszczeniu byłby piec UKS 5kW który wystarcza do ogrzania do 50m2 ( ciężko uwieżyć jak na takie gabaryty) i bojler z wężownicą najlepiej stojący no bo te ściany to ehhh, i teraz problem czy oba urządzenia mogą stać w jednym szczelnym od mieszkania pomieszczeniu, no i jeszcze dostarczenie tlenu wiadomo do spalania skoro pomieszczenie będzie szczelne - myśle żeby poprowadzić rure od kratki nad oknem i potem po suficie do mini kotłowni. Nie wiem jeszcze odnośnie cwu czy ten bojler z tą wężownicą to coś naprawde daje na podgrzanie czy lepiej kupić sprawdzony prze ze mnie bojler który prawie nie pobiera prądu:D
Rozbudowuję dom,na poddaszu powstanie druga kuchnia(1 na parterze) niestety brak w kominie dodatkowych otworów wentylacyjnych.
Wydumałem sobie:idea: że można by na kominie zainstalować wentylator dachowy ,który wyciągnie opary znad pieców w obydwu kuchniach i jak zawsze musi pojawić się problem a dotyczy sterowania tym wentylatorem z każdej kuchni oddzielnie.
Powinno to być sterowanie automatyczne bo jeśli wentylatora nie słychać w pomieszczeniu to zapomina się go wyłączyć,najlepiej gdyby czujniki zamontowane w okapach nad piecem reagowały na temperaturę i wilgoć z pary gotujących się potraw.
czy taki czujnik można zastosować http:...
a może ktoś z Forumowiczów ma schemat lub gotowy taki sterownik??
Link do aukcji skasowany - regulamin!
mod.serwisant73
" />Witam, myślę nad wykonaniem jednego z tych filtrów? ktoś próbował bądź ma sumpa bez komina? jeśli tak to prosiłbym o schemat instalacji wodnej ponieważ to co znalazłem w googlach mało mi mówi.
co do kubelka bylby on szczelny i woda bylaby zasysana oraz bylaby w nim caly czas.
co wy na to?
Wiem że założyłem dwa tematy wtedy z tuningiem i mojom vivkom ale poprosiłem kube50cent by tamte tematy usunoł i założyłem ten ale Spox już niedługo zamawiam pierwszą cześć: Wydech Yasuni R:)a co do kazdego etapu montowania to raczej nie da rady ponieważ daje to do założenia mechanikowi, lub u qumpla to zrobimy to wtedy bede robić fotki
EDIT@
Wiecie może gdzie ma blokady wydech Yasuni R ? I jesli macie dajcie jakiś schemat, bo z opisu raczej ich nie ściągne aa i co pierw zrobić? optyka czy mechanika? Bo jak kupie Pierws komin to później co po kolei kupywać ?
" />Trochę ta dyskusja z toru zbacza to postanowiłem się odezwać choć po raz kolejny mówie, że sie na betonach nie znam
Fotka pt. "wnętrze i krawędź „kielicha” wyraźnie mówi, że to nie żaden komin ( jaki komin, jakie rudy , jeśli to komin to gdzie jest palenisko ? )
Jestem jak najbardziej zwolennikiem teorii Kazika (latarnie lotnicze)
Na mapce przedstawionej przez Kazika widać takowe obiekty położene + - na lini prostej. Dlaczego więc zakładacie, że jeżeli jeden obiekt odstaje od owej prostej lini to odrazu trzeba wykluczyć piętanaście innych pasujących do schematu ( zawsze mogło istniec więcej takich świetlnych linii prawda ? )
pozdrowionka z Primore
PKS Nowy Sącz ma właśnie na testach Scanię Irizar NewCentury 12.35 - nówka prosto z Hiszpanii, 3000 km na liczniku. Dzisiaj pojechała do serwisu w Krakowie, ale jutro już powinna pojawić się na linii.
Czy w dniu wczorajszym miała jakieś kurs do Krakowa. Prawdopodobnie minąłem się z nią na wylotówce na Rzeszów. Masz moze jakąś fotkę?
A czy w ramach testów w Nowym Sączu pojawi się... Eurolider?
I tu rodzi się moje pytanie, czy ta zmiana jest przypadkowa przy jakiś zabiegach przy autobusie (być może napisy odlepiały się), czy to ma głębszy sens związany z tym, że Liderki już mało co jeżdżą na dalekobieżnych kursach (myślę tu o tym, że autobusy z linii dalekobieżnych mają malowanie szare i niebieski napis, natomiast jeżdżące "dookoła komina" mają te małe znaczki PKSu i napis "Stalowa Wola") ?
Stalowe w Stalowej są m.in Solbusy C10,5 i parę innych wozów ale pozatym na dalekobieżnych (Kraków itp) można spotkać też kremowe SL10 i SOR-y C10,5. Choć i tutaj loga PKS Stalowa Wola są podobne w formie graficznej tylko ze nie niebieskie a ciemno czerwone. Także widać iz w Stalowej nie mogą dojść do jednego schematu malowania. A starsze wozy mają jeszcze dawne loga czyli mały znaczek PKS i podpis Stalowa Wola.
" />bo lekarze postepuja schematycznie: krzywy kregoslup = zwyrodnienia = dyskopatie = bole, tylko, ze kregoslup kregoslupowi nie jest rowny i jeden bedzie 'sypal' sie wg takiego schematu a inny dotrwa bez zadnych dolegliwosci do wieku starczego, wydaje mi sie, ze to tak samo jak np z paleniem, kazdy przestrzega, ze palenie zabija a przeciez ilu ludzi kopci jak kominy i zyja w zdrowiu do 90tki a inni nawet na papierosa nie spojrza a choruja na raka pluc.
zakładając że dodatkowym żródłem ciepła jest gaz, to wychodzi drożej o piec (a chce kupic najzwyklejszy piec za 3000 PLN) i dodatkowy komin. Reszta w zasadzie jest jedna.... dochodzi jeszcze kilka rurek i zaworów.
Ale może opowiem wam jak to się w ogóle zaczęło.
Miałem zrobić tylko piec gazowy w kotłowni, a do tego kominek z płaszczem wodnym. Do czasu dociagnięcia gazu miałem ogrzewac sie kominkiem, a CWU podgrzewac kotłem gazowym z butli. Po poszukiwaniach wkładu kominkowego który spełnił by wszystkie moje oczekiwania, okazało sie że taki wkład kosztuje około 10 000 PLN. DO tego dochodzi ciągniecie instalacji do salonu, no i dwa ograniczenia, po pierwsze, moge palic tylko drewnem lub brukietami grzewnymi, no i drugie, robie sobie kotłownie z salonu. Po chwili zastanowienia, doszedłem do wniosku, że wole kotłownię miec w kotłowni, a uniiwersalny piec firmy Zębiec z 30 letnią gwarancją kosztuje 3 tyś zł. Wkład kominkowy wstawie sobie jak bedę miał czas, pieniądze i ochotę, i na pewno bedzie on tańszy. I tak się dalej historia rozwijała, aż opracowałem ten schemat, który w pełni mnie usatysfakcjonował. pozwala na stopniowe implementowanie kolejnych etapów. Na początku tylko kocioł stałopalny, potem w każdej chwili mogę dołozyc gazowy, a gaz to wygoda.