Witam
Koledzy, którzy czasami zaglądają na stronę internetową SEP mogli zauważyć, że SEP zna problemy dotyczące świadectw kwalifikacyjnych i podejmuje działania wspólnie z NOT na rzecz poprawy tej sytuacji.
W maju 2007 roku odbyło się we Wrocławiu seminarium z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, na którym poruszano te zagadnienia o których Koledzy pisali a więc wymóg odpowiedniego wykształcenia i stażu pracy dla egzaminowanych, sposób zapisu uprawnień na świadectwach, kwalifikacje członków komisji egzaminacyjnych i.t.p.
http://www.sep.com.pl/akt..._2007_prog2.htm
Pod podanym linkiem znajdują się prezentacje zarówno przedstawicieli SEP jak i Ministerstwa Gospodarki. ( Nie działa link do prezentacji Zbigniewa Lubczyńskiego - ale to wystąpienie dotyczyło sytuacji kształcenia zawodowego w szkolnictwie średnim).
Do dzisiaj wszystkie działania nie przyniosły oczekiwanego efektu w postaci nowelizacji rozporządzenia.
W referacie Andrzeja Boronia podano że w 2006 roku działało w Polsce 455 komisji kwalifikacyjnych a przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich na koniec 2006 r. działało 105 komisji kwalifikacyjnych co stanowi około 23 %. Niestety, wszelkie pretensje kierowane są do SEP.
Kolega Scat pyta ilu członków liczy SEP - nie mam dokładnej liczby ale jest to około 25 tysięcy członków.
Pozdrawiam
Trudno to wyczuć bo uchwała Senatu została uchwalona przed zmianą ordynacji maturalnej musicie niestety poczekać, to zasady rekrutacji zmienią się lub nie
[ Dodano: 2006-12-05, 03:18 ]
Małe sprostowanie, uchwała Senatu Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu w sprawie zasad rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2007/2008, podjęta w dniu 13 .04. 2006 r. była uzupełniona w dniu 1.06. 2006 r. oraz 23.11.2006 r. czyli jest aktualna i obowiązuje wszytkich kandydatów.
dodatkowo na stronie Cetralnej Komisji Egzaminacyjnej są następujące informacje:
"e) w roku 2007 maturzyści, którzy przystępują do części pisemnej egzaminu
maturalnego na poziomie rozszerzonym, będą mieli na świadectwie dojrzałości
oprócz wyniku z poziomu rozszerzonego (R) wpisany wynik egzaminu na poziomie
podstawowym (P), ustalony według reguły przedstawionej w załączniku do
rozporządzenia.
f) Przeliczenie wyników zostało wprowadzone ze względu na obowiązujące już
w 2007 roku wymagania rekrutacyjne szkół wyższych."
dokładne źródło: strona CKE
czyli już wszystko powinno być jasne
wklejam prośbę od męża:
"Tak w skrócie to moja firma organizuje szkolenia i potrzebuje na jeden dzień w każdym z miast dwie osoby na parę godzin (4-5), które będą siedziały w komisji egzaminacyjnej. Płatność wynosi 100 zł. Jak cos niejasne to zapraszam na PW. Uprzedzam, że ten post też tez na innym forum mi znanym więc kto pierwszy ten lepszy . Prawdopodobnie rano.
Szkolenia odbędą się :
9.10 - Wrocław,
15.10 - Poznań,
22.10 - Kraków,
29.10 - Rzeszów,
30.10 - Białystok "
to jak praca podczas wyborów, tylko trzeba TYLKO BYĆ I SIEDZIEĆ
prosze na priva do mnie
We Wrocławiu też pogrom. Na 55 zdających pisemny, zdało go 5 osób. Dodatkowo egzamin nijak się ma do programu egzaminu ustalonego przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną:
1)Ustala się zestaw 60 pytań egzaminacyjnych, w tym:
a)36 pytań z ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane oraz przepisów wykonawczych, z zakresu związanego ze specjalnością architektoniczną,
b)6 pytań z Kodeksu postępowania administracyjnego (dział pierwszy i drugi),
c)15 pytań z ustaw i rozporządzeń z zakresu związanego ze specjalnością architektoniczną,
d)3 pytania z zakresu innych aktów prawnych.
Takiej proporcji pytań nie było na pewno.
Wiem, że nie powinno się odpowiadać pytaniem na pytanie, ale aż się samo ciśnie na usta... ;) A wyobrażasz sobie, że komisja egzaminacyjna czy nawet dwie komisje, będą w stanie w ciągu jednego dnia, przepytać ponad 200 osób, zadając każdej z nich minimum 10 pytań? Z czystej arytmetyki wynika, że nie jest to możliwe. Poza tym sam/sama piszesz, że egzaminy ustne będą odbywały się między 15 listopada, a 15 grudnia 2009 r., co moim zdaniem jasno oznacza, że pierwsza tura zdających przystąpi do niego 15 listopada, a ostatnia 15 grudnia.
Nie wiem według jakiego klucza w tym roku będzie ustalana kolejność zdających, w ubiegłych latach było to alfabetycznie wg. izb (Warszawa i Wrocław zdawały ostatnie), myślę jednak, że jeden telefon do KRK będzie wstanie rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. ;)
Powodzenia! :-)
EEHHhh:
Cytat z komunikatu CKE (22.04.2005, 15:50, "Wyjaśnienie Dyrektora CKE dotyczące kalkulatorów, których można używać w czasie egzaminu maturalnego"; [url="http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=207&Itemid=2%29:"]http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=207&Itemid=2):[/url]
"Zgodnie z komunikatem o materiałach i przyborach pomocniczych podczas egzaminu maturalnego z matematyki, chemii, fizyki i astronomii i informatyki zdający [b]może korzystać z kalkulatora prostego[/b], tzn. takiego, który nie rysuje wykresów, nie rozwiązuje równań oraz nie oblicza parametrów danych statystycznych. [b]Z kalkulatora należy korzystać tylko w zakresie [/b]podstawowych działań tzn. dodawania, odejmowania, dzielenia, mnożenia, ew. obliczania pierwiastków kwadratowych z liczb."
- - - -
Cytat z GW (29.04.2005r., Wrocław, str. 8):
"Najpierw Centralna Komisja Egzaminacyjna ustaliła, że uczniowie nie mogą korzystać z kalkulatorów, które obliczają dane statystyczne, rysują wykresy i rozwiązują równania. Mogły za to wykonywać inne trudne i potrzebne na maturze działania(...)
W ostatnich dniach CKE wprowadziło kolejną zmianę- [b]można przynieść kalkulatory, które tylko[/b] dodają, odejmują, mnożą, dzielą oraz obliczają pierwiastki"
= = = =
No to ja już nie wiem o co chodzi...
ps. matura z matematyki 9.V.2005r. ... może 8. maja coś się wyjaśni.... :(