Podlaski Zakład Przewozów Regionalnych w Białymstoku informuje, że od dnia 1 marca 2009r. wprowadza zmiany do obowiązującego rozkładu jazdy pociągów regionalnych.
1. W piątki i niedziele będzie kursował pociąg pospieszny „INTER REGIO” relacji Białystok – Warszawa Zachodnia – Białystok. Pociąg umożliwi tańszy dojazd do stolicy, bowiem na przejazd obowiązywać będzie specjalna taryfa, zgodnie z którą cena biletu normalnego wyniesie 28,00 zł, a ulgowego dla ucznia lub studenta – 17,64 zł. Pociąg będzie wyjeżdżał z Białegostoku o godz. 16:55 i przyjedzie do Warszawy Centralnej na godz. 19:45, a do Zachodniej na godz. 19:49. Natomiast w drogę powrotną wyruszy o godz. 20:05 z Warszawy Zachodniej, a z dworca Centralnego o godz. 20:25 i przyjedzie do Białegostoku na godz. 22:55. Uwaga, pociąg nie będzie kursował 12 kwietnia, tj. w Niedzielę Wielkanocną tylko w poniedziałek 13 kwietnia, a zamiast w piątek 1 maja, będzie kursował 30 kwietnia.
2. Zmieni się czas kursowania pociągu do Szepietowa z Białegostoku: obecnie odjeżdżającego o godz. 16:45, przyjazd do Szepietowa na godz. 17:40, od 1 marca pociąg będzie odjeżdżał o godz. 17:08, przyjazd do Szepietowa na godz. 18:03. W związku z tym, zmienią się także godziny kursowania autobusu Kolejowej Komunikacji Autobusowej z Szepietowa do Czyżewa, tak aby skomunikowanie zostało zachowane.
3. Od 1 marca będzie kursował pociąg bezpośredniej relacji Białystok – Grodno – Białystok. Z Grodna do Białegostoku pociąg będzie przyjeżdżał o godz. 21:32, a z Białegostoku do Grodna wyruszy o godz. 22:22. W pociągach tych będzie funkcjonować specjalna oferta spółki „PKP Przewozy Regionalne” – pn. „SĄSIEDZI”. Według tej oferty za przejazd w relacjach krajowych, np. Białystok – Czarna Białostocka, Sokółka – Kuźnica Białostocka, Kuźnica Białostocka – Białystok będą obowiązywać niższe ceny.
Szczegółowe informacje można uzyskać w kasach biletowych, punktach informacji oraz pod telefonem nr 194 36.
Więc po 3 miesiącach przerwy pośpieszne PR znowu zagoszczą w Warszawie
Kolejowy pasażer w cenie
Przewozy Regionalne PKP i spółka Arriva prześcigają się na lokalnych torach. Ich oferty są coraz lepsze
Kujawsko-Pomorski Zakład Przewozów Regionalnych PKP i spółka Arriva, która od 2 lat świadczy usługi kolejowe w naszym regionie, starają się przyciągnąć pasażerów coraz lepszą ofertą.
image
Nowy rozkład jazdy pociągów lokalnych przewoźników wejdzie w życie 13 grudnia
- Nowy rozkład jazdy, który wejdzie w życie 13 grudnia to efekt naszych wspólnych negocjacji z obu przewoźnikami i samorządami lokalnymi - mówi Bartosz Nowacki, członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. - Oczywiście, nie wszystkie potrzeby udało się zaspokoić.
Co proponuje Arriva?
W ruchu regionalnym spółka uruchomi 154 pociągi, o 20 więcej niż dotychczas. Nowym połączeniem będą wprowadzone od 1 stycznia pociągi relacji Toruń Główny - Chełmża - Grudziądz - Kwidzyn - Malbork oraz Laskowice Pomorskie/Wierzchucin - Szlachta - Czersk - Kościerzyna.
- Będzie też więcej połączeń w godzinach szczytu na trasie Grudziądz - Toruń - mówi Paweł Pleśniar, kierownik Działu Rozkładu Jazdy Arriva. - Na trasie Chełmża - Toruń Wschodni i Toruń Miasto będzie nadal obowiązywać promocyjna cena biletów. To sprawiło, że liczba pasażerów wzrosła tam w ostatnim czasie o 20 procent. Do Torunia Wschodniego z Chełmży nasz pociąg jedzie 16 minut. To zdecydowana konkurencja wobec komunikacji samochodowej. Na trasie Tuchola - Świekatowo - Bydgoszcz Główna będą kursowały aż 32 pociągi.
być pociągi InterREGIO. W Kujawsko-Pomorskiem kursować będą w piątki i niedziele na trasie Bydgoszcz - Inowrocław - Poznań - mówi Marek Ostrowski, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. - Więcej pociągów będzie też na trasie z Poznania do Olsztyna. Dotąd kursowały na niej dwie pary teraz będą trzy. W tej ofercie jest też wakacyjny pociąg „Pomorze” relacji Sieradz - Toruń Główny - Gdynia Główna. Warto wspomnieć, że nasz pociąg z Torunia Głównego do Gdyni dociera w 3 godz. 14 min., czyli o prawie 100 minut szybciej od pociągów pośpiesznych, ze względu na krótszą trasę przez Iławę i Malbork. Cena biletu na wszystkie pociągi InterREGIO są niższe niż na pociągi pośpieszne innych przewoźników.
Warto wiedzieć. Nowe połączenia.
* Arriva PCC od 1 stycznia wprowadza nowe połączenia na trasach: Toruń Główny - Chełmża - Grudziądz - Kwidzyn - Malbork oraz Laskowice Pomorskie/Wierzchucin - Szlachta - Czersk - Kościerzyna. Na trasie Tuchola - Świekatowo - Bydgoszcz Główna będą kursowały aż 32 pociągi.
* Pociągi InterREGIO spółki Przewozy Regionalne PKP w województwie kujawsko-pomorskim w piątki i niedziele będą kursować na trasie Bydgoszcz - Inowrocław - Poznań.
* Szczegóły ofert Arriva PCC i Przewozów Regionalnych w naszym województwie można znaleźć na stronach internetowych:www.arrivapcc.pl oraz www.przewozyregionalne.pl.
[ Dodano: 08-12-2009, 12:32 ]
Białystok: Zmiany, ale czy na lepsze?
W nowym rozkładzie jazdy pociągów na Podlasiu, przybędzie około 30 pociągów więcej niż dotychczas jeździ - informuje "Gazeta Wyborcza". Niestety, nie będzie uruchomienia tzw. przewozów aglomeracyjnych, do stacji Białystok Fabryczny i Starosielce, ponieważ urząd marszałkowski uznał, że szkoda pieniędzy na takie kursy.
To kolejny przypadek, kiedy pojawiają się trudności w znalezieniu wspólnego zdania na linii przewoźnik - samorząd. Spółka chciała, żeby szynobusy kursujące na liniach do Białegostoku, kończyły bieg na wspomnianych stacjach, co umożliwiłoby pasażerom dojazd do pracy czy szkół. Tymczasem, przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, mimo wcześniejszych pozytywnych deklaracji w tej sprawie, nagle zmienili zdanie i stwierdzili, że takie kursy byłyby nieopłacalne i byłoby to marnowanie publicznych pieniędzy. Powstaje tylko pytanie, po co w takim razie robiono remont peronów Dworca Fabrycznego, skoro i tak w dalszym ciągu, nie będzie komu z nich korzystać? Kolejna, negatywna wiadomość, tym razem dla pracowników Podlaskiego Zakładu Przewozów Regionalnych jest taka, że w nadchodzącym roku, zwolnionych zostanie około 70 osób.
- Niestety, jest to sprawa najbardziej bolesna, bo dotyczy ludzi, i wzbudza największy opór społeczny. Ale decyzje w tej sprawie już zapadły i pewnych spraw, choćbyśmy bardzo chcieli, cofnąć się nie da - powiedziała dla "GW" Elżbieta Załuska, dyrektor Podlaskiego ZPR-u.
Pozytywne zmiany, to więcej połączeń uruchomionych na linii Białystok-Łapy, Białystok-Sokółka czy Białystok-Czeremcha. Przybędzie także pociągów interREGIO do Warszawy, które od nowego rozkładu będą kursować na tej trasie 2 razy dziennie. Nowością w rozkładzie jazdy, będzie też zmiana godzin pociągów odjeżdżających i wracających z Grodna. Najważniejsze zmiany jakie na Podlasiu wprowadza PKP Intercity w nadchodzącym rozkładzie, to więcej połączeń na linii Białystok-Warszawa i z powrotem, nocny pociąg z Białegostoku do Zakopanego (kursujący w sezonie letnim i zimowym) oraz wakacyjny kurs Białystok-Świnoujście. Do tego połączenie pociągów "Kmicic" (Katowice-Białystok) i "Biebrza" (Białystok-Gdynia) w jedną relację Katowice-Gdynia sprawi, że powstanie całoroczne połączenie z Katowic i Warszawy do Ełku, Giżycka i na Mazury - czytamy w "GW".
[ Dodano: 09-12-2009, 13:45 ]
Warszawa: Nowy rozkład SKM
Od 13 grudnia, równolegle z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów, ulegnie zmianie także rozkład jazdy warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Jak informuje TVN Warszawa, jest kilka zmian istotnych dla pasażerów.
Niektóre składy będą kursować na krótszej trasie. Dzięki temu, na najbardziej obleganym odcinku linii, pomiędzy Pruszkowem a Warszawą Wschodnią i Rembertowem będzie ich więcej i będą częściej jeździć. Krótsze kursy będą dopasowane do rozkładu pociągów Kolei Mazowieckich, których od strony wschodniej będzie naprawdę sporo. Jak zapewniają kolejarze, nowy rozkład został tak ułożony, by w przerwach pomiędzy kolejnymi kursami SKM, pasażerowie mieli do dyspozycji pociągi Kolei Mazowieckich.