Witam,
Mam pewnien pomysł - nie wiem czy nowatorski - ale na pewno mógłby pomóc w zakresie budowania społeczności jabberowej w Polsce.
Otóż, zauważyłem że istnieje w serwerach (tak jest prawie w każdej dziedzinie serwerów open-source) jabbera bałagan. Mój pomysł to stworzenie coś w rodzaju "Federacji Serwerów Jabber-a" (jabber united) - z początku byłby to projekt tylko polski - ale byc może bedzie międzynarodowym projektem. Zadaniem federacji było by dostarczanie serwerów o określonym standardzie i stabilności na rynku. Do federacji mogły by należeć tylko te serwery które spełniałby określone wymagania - wiem że stworzy to dużą konkurencję wobec "osiedlowych" serwerów ale z drugiej strony dostarczy społeczności stabilnego gruntu - a jak wiadomo to w wypadku serwerów IM jest najważniejsze. Dodatkowo uchroni Jabbera - przed tym co ja uważam za najniebezpieczniejsze - nadmierne rozproszenie i tym samym osłabienie jakości usług (komunikatora).
W chwili obecnej kupiłem domenę jabber-united.org.
Co myślicie o takiej propozycji?
jeśli chcecie o cos zapytać lub dołączyć do projektu, piszcie jid: kolargol@jabber.autocom.pl
http://newsroom.chip.pl/news_125760.html napisał
Poważnymi konkurentami popularnego komunikatora Skype mogą okazać się dwa niezależne, łudząco podobne do poprzednika programy.
Woize oraz Teleo dostępne są w Sieci już od dłuższego czasu.
Atutem pierwszego jest możliwość dodzwonienia się z tradycyjnej sieci telefonicznej na komputer PC. Funkcjonalność drugiego przewyższa funkcje popularnego Skype'a - przede wszystkim implementacją tego samego, używanego w Skype'ie kodeka firmy Audiocodes. Rozmowa powinna więc być tej samej jakości.
Inną z funkcji jest natychmiastowa możliwość uruchomienia poczty głosowej, czego brakuje jeszcze w pełni w dotychczasowym programie (dostępna jedynie wersja Beta).
Teneo prowadzi obecnie działania promocyjne. Od nowych użytkowników nie są pobierane jakiekolwiek opłaty. Obowiązuje jedynie okres promocyjny, który wynosi 30 dni. W tym czasie użytkownik może wykonać do 25 minut darmowej rozmowy, również do polskich sieci telefonii komórkowej (Era, Plus, Idea). Po wyczerpaniu tej puli korzystający będzie rozliczany za każde połączenie za ok. 10 groszy za minutę.
Jestem ciekaw czy cena -te ,,ok 10 groszy ''- obejmuje VAT-mam nadzieję ,ze chodzi tu cały obszar polski -połączenia lokalne i międzynarodowe.Jeślli tak to i tak tanio bo w tlenofon'ie każą sobie płacić 11 groszy za minute! :wink:
Internetowy gigant eBay zapowiedział, że sprzeda firmę Skype, świadczącą usługi w zakresie telefonii internetowej. Nabywcą ma być grupa międzynarodowych inwestorów.
eBay ma sprzedać 65 procent udziałów w firmie Skype Technologies za cenę 1,9 miliarda dolarów. Szefowie eBay'a twierdzą, że mają ograniczone pole działania jeśli chodzi o przyszłość Skype. Wśród nabywców znajdzie się fundusz Andreessen Horowitz, związany z założycielami firmy Netscape, zajmującej się oprogramowaniem komputerowym.
Firma Skype zrodziła się siedem lat temu, kiedy szwedzcy i estońscy programiści stworzyli komunikator internetowy, umożliwiający prowadzenie darmowych rozmów telefonicznych, wideo czy przesyłanie plików. Gigant eBay, który prowadzi aukcje internetowe, kupił Skype cztery lata temu. Obecnie komunikator Skype ma ponad czterysta milionów użytkowników na całym świecie. Transakcja ma dojść do skutku w ostatnim kwartale tego roku.
zrodlo: onet.pl
Prawdę mówiąc mam raczej mętne pojecie w tych sprawach, jako że get-paid dla mnie osobiscie to tylko zabawa, rodzaj nieszkodliwego hobby, a w możliwosci innych reklam wirtualnych nigdy nie wnikałam.
Czy w Polsce są np.firmy wysyłające elektroniczne listy spamujące, nie wiem. Niewykluczone, "Polak potrafi".
Zwłaszcza jesli widzi możliwość zarobku. Treści maili nakłaniające np. do podania danych osobowych, w celu stworzenia bazy czy listy, a następnie odsprzedanie ich jakims firrmom marketingowym nie byłoby niczym nowym. Czy jednak zajmują sie tym osoby indywidualne, czy też w jakiś sposób zrzeszone, czy stworzono programy - nie mam pojęcia.
Ciekawe, czy np. organizacja SpamHaus nie udostępnia na ten temat jakichś informacji. Może prowadzi badania międzynarodowe?
Aktywne promocje w sieci są z pewnością jakoś i przez kogoś sterowane. Na pewno też są firmy przeznaczające na to jakiś procent budżetu marketingowego. Nigdy się tym własciwie nie zainteresowałam.
A może warto, jako że reklam online w sieci jest mnóstwo, choc pewnie niełatwo jest poddać analizie ich skuteczność.
(Wyswietlenia, klikniecia i wymierne efekty)
Na pewno istnieją jakies agencje reklamowe specjalizujące się w tej dziedzinie. Ich reklamy trafiają w wiele miejsc, także na prywatne adresy.
Rozsyłane są spamujące reklamy na komunikatory, maile...
Istnieją więc jakieś bazy danych, ktoś je tworzy i aktualizuje.
v-Phone
Strona domowa: www.virtualiphone.pl
v-Phone oferuje darmowe rozmowy głosowe i video z pojedynczymi użytkownikami lub w postaci zbiorowej konferencji (maksymalnie 4 osoby). Umożliwia też tanie międzynarodowe połączenia na telefony stacjonalne i komórkowe włącznie z wysyłaniem SMS-ów. Poza tym posiada standardowe cechy komunikatorów czyli tekstowe wiadomości i chat oraz przesyłanie plików. Chwali się bardzo dobrą jakością dźwięku.
Mam pytanie, czy orientujecie się może z jakich komunikatorów internetowych korzystają Koreańczycy? A może znacie jakieś komunikatory, międzynarodowe które są popularne w Korei? Wiem, że na szeroką skale używa się tam Cyworlda ale prawdę mówiąc nie wiem czy można to nazwać komunikatorem internetowym (jestem dosyć zielony w tym temacie, czekam na iluminacje). Wiem też, że całkiem dużo azjatów korzysta z ICQ oraz MSN ale podejrzewam, że w Korei musi być coś takiego jak nasze polskie GG
W ogóle jako, że w Korei rynek informatyczny stoi na dosyć wysokim poziomie wydaje mi się, że musi tam być sporo interesującego oprogramowania, na przykład koreański GOM Player jest, przynajmniej dla mnie, niewiarygodnie praktycznym programem do odpalania filmów. Nie tylko nie potrzebuje kodeków ale potrafi również otwierać nie zakończone pliki video, ponad to da się oglądać na nim telewizję (z tego co wiem do tej opcji ma tylko wersja koreańska).
Zapraszam do dyskusji w tej sprawie;]
Jabber!!!
I chciałbym stwierdzić, że Jabber to nie jest osobny program, w przeciwieństwie do gg ;) Dla tych, co nie wiedzą - numer jabberowski to taki "uniwersalny" numer, którey obsługuje bardzo dużo międzynarodowych komunikatorów (np.: polskie Psi-pedrito :) )
Hmm...
Tetley czy Dilmah?
Protokół YMSG
Protokół stworzony na potrzeby serwisu internetowego Yahoo! Jak zwykle w takim przypadku, protokół zamknięty i przeznaczony do użytku ze wskazanym komunikatorem, wyświetlającym reklamy + reklamującym usługi portalu.
Charakter sieci.
W sumie nie wiem. Nie korzystałem nigdy z tej sieci. Można jedynie powiedzieć, ze to sieć międzynarodowa, więc pogadać można nie tylko po polsku.
Podstawowa funkcjonalność.
Identyfikacja w sieci - za pomocą nicków - nazw użytkowników. Użytkownik wybiera dowolną nazwę, o ile nie jest ona już zajęta. Najlepsze możliwe rozwiązanie.
Zalecany komunikator - zalecanym komunikatorem, jest aplikacja Yahoo! Messenger. Nie ma problemów z podczepieniem się do sieci za pomocą dowolnego nieoficjalnego klienta.
Przesyłanie plików - jest. Dodatkowo współdzielenie sie plikami graficznymi.
Statusy - mało... YMSG oferuje tylko 3 statusy: Dostępny, Nie przeszkadzać i Niewidoczny dla wszystkich.
Opisy: jest możliwość ustawiania statusów opisowych od długości 255 znaków.
Awatary - są.
Powiadamianie o aktywności rozmówcy - jest powiadamianie o fakcie pisania wiadomości przez kontakt.
Szyfrowanie transmisji - brak.
Filtr antyspimowy - brak. Zresztą przy takiej identyfikacji, filtr nie jest potrzebny.
Prywatność i bezpieczeństwo - jest autoryzacja, kontrola obecności na cudzej liście kontaktów, ignorowanie, ukrywanie się. Czyli pakiet podstawowy.
Sposób przechowywania kontaktów - na serwerze, synchronizowane z Yahoo! Mail Adress Book.
Konferencje - są.
Dodatkowe funkcje - ograniczone głównie tylko do użytkowników korzystających z dedykowanego komunikatora. Pingbox (cos w rodzaju shoutboxa), gierki, wspólne oglądanie wideo, translator wiadomości - ogólnie nic ciekawego, biorąc pod uwagę niewielką ilość użytkowników w Polsce.
Podsumowanie
Nie ma sensu się w to ładować. Dedykowany klient, posiada obsługę protokołu MSNP, czyli o ile jest się zarejestrowanym w sieci MSN to można sobie pogadać z userami Yahoo. Poza tym, prawie każdy komunikator o ile ma obsługę Yahoo, to pozwala też ma korzystanie z innych międzynarodowych sieci.