Dzięki Arkanine za odpowiedź ! Na pewno przetestuję te komunikatory. A czy jest może jakiś komunikator podobny do pecetowego Konnekta ? Chodzi mi o to żeby zapisywał w oknie rozmowy o ktorej godzinie ktos zmienial status i na jaki ? Taki mały szpieg ?
Jaki profil ma być ustawiony żeby ciagnelo z pakietu ?
Byłem dziś u bliskiej koleżanki w Grudziądzu i miałem u Niej przyjemność (? ) bawić się wreszcie Gadu-Gadu w wersji 7.0 (przy okazji powysyłałem parę wiadomości do Jej znajomych ). Hmmm... powiem tak - ja nigdy nie przepadałem za fajerwerkami... Teraz to Gadu-Gadu trochę przytłacza, a na dodatek jest strasznie pamięciożerne... Nawet samo okno rozmowy... bardzo niewygodne... i trzy wypowiedzi od jednej osoby zjadają już prawie całe miejsce w okienku. Ja potrzebuję jakiegoś normalnego i stabilnego komunikatora... Gadu-Gadu 7.0 jest dla mnie zbyt plastusiowate.
Dokladnie szesc lat temu, 15 sierpnia 2000 roku, powstal pierwszy polski komunikator internetowy: Gadu-Gadu.
Juz pierwszego dnia zyskal dziesiec tysiecy uzytkownikow. Ich liczba rosla w zawrotnym tempie. W swoje pierwsze urodziny zolte sloneczko Gadu-Gadu rozswietlalo pulpity komputerow juz 250 tysiecy internautow. Dzis, po szesciu latach istnienia, Gadu-Gadu jest najpopularniejszym polskim komunikatorem, z ktorego korzysta juz blisko 6 milionow osob.
Poza rozmowami tekstowymi, Gadu-Gadu zaoferowalo w najnowszych wersjach programu rozmowy glosowe oraz video, polskie radio internetowe Gadu Radio (z tematycznymi kanalami muzycznymi), telefonie internetowa Naglos (VoIP), przygotowano rowniez dla uzytkownikow portal spolecznosciowy - Generacje Gadu-Gadu. Gadu-Gadu stalo sie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskim Internecie.
"Gadu-Gadu to przede wszystkim spolecznosc" - mowi Krzysztof Szalwa z Zarzadu spolki Gadu-Gadu, tworzacy komunikator od samego jego poczatku - "Uzytkownicy komunikuja sie miedzy soba prywatnie i zawodowo, dziela sie swoimi sukcesami i problemami, szukaja nowych znajomosci i przyjazni. Wielu z nich dzieki Gadu-Gadu zawarlo malze
Witam Serdecznie
Wiecie co? Nasowa mi sie jedna mysl,a wiecie jaka?Poco jest zrobiony czat na portalu?Mysle ze wiekszosc niewie chyba.Forum niejest od prowadzenia rozmow tylko od wyrazania jakis opini na dane tematy ,oraz dodawanie tematow co interesuja nas.A tu poprostu sa pogaduchy.Polecam komunikatory takie jak gg.tlen,skype itp.
Prosze zastanowcie sie
Pozdrawiam i do wieczorka to dotych co pojawia sie dzis w mexico
Robercie pobiegaj po forach i zobacz co się na nich dzieje. Skoro to komuś przeszkadza, to tak jak gdzieś napisał Adam. Niech poprostu nie czyta.
Przykład - jedno z większych for linuxowych na których powinno udzielać się pomocy nowicjuszom - 90% postów odsyła wszystkich do google.pl bądź w ogóle nie jest na temat. Podkreślam, że forum stworzone po to by pomagać sobie nawzajem.
Wszystko stało się tak nagle, aura ciemnej strony przeniknęła przez Mistrza.
Gdy tu przybyli nie wyczuwali niczego, ale teraz to co poczuł było, silne bardzo silne, widocznie nie byli sami na planecie, a w pobliżu znajdował się ktoś z Ciemnej Strony.
-Redav czujesz to? Szybko, za mną
-'Nie mamy chwili do stracenia !! - Odrzekł Redav, który ruszył zaraz za Ardenem, w trakcie biegu wyciągnął swój miecz świetlny, który zapalił się na Niebiesko.
Gdy dobiegli na miejsce zobaczyli.....
//Jeżeli nic ciekawego
-Czy ty też to czułeś? - zwrócił się do Redava - ten chłód i tą silną aurę ciemnej strony? Musimy bardzo uważać w tych ruinach.
-'Ta aura była jakaś dziwna..., ruszajmy !! ' - Odrzekł po czym ruszył do wnętrza ruin.
Wszystko wydarzyło się błyskawicznie, tak że zapomniał poinformować Radiana by czym prędzej wrócił na statek. Miał nadzieje że jego uczeń nie ruszy za nimi.
Nie było zbyt bezpiecznie pozostawiać statku pod opieką jednego akolity i ucznia, miał nadziej że i Radian o ile coś wyczuł wróci czym prędzej na statek.
"KOMUNIKATOR " pomyślał. Nigdy nie przepadał za korzystaniem z elektroniki do komunikacji. Może była to sprawdzona metoda, ale Radev zawsze obawiał się że byle haker mógłby spróbować włamać się i podsłuchać rozmowę, czy nawet podszyć się za osobę z którą Mistrz chciał rozmawiać.
Ustawił wszystko tak by połączyć się z Radianem.
-'Radianie czym prędzej udaj się na statek i czekaj tam na następne rozkazy.'
Za freecall jest ok.10 euro, w tym 3 m-ce bezplatnych polaczen na telefony stacjonarne po Europie (i pewnie jeszcze gdzies), darmowe smsy, platne 0,10 euro za minute na komorki.
Za polaczenia, czy to ze skype, czy z inych komunikatorow nie placi sie, jesli obie osoby uzywaja tego samego programu.
Natomiast propozycja korzystania z takich rozwiazan jest szansa na rozmowe na zywo w warunkach angielskich, chcoby w sprawie wynajmu, prawie bez kosztow.
ooVoo 1.7.1.27
ooVoo to stosunkowo młody komunikator internetowy pozwalający na rozmowę „twarzą w twarz” z przyjaciółmi, rodziną lub współpracownikami. Aplikacja co prawda została stworzona głównie do prowadzenia konferencji wideo i audio w wysokiej jakości, ale autorzy na szczęście zadbali również o dodanie innych ciekawych funkcji. Do nich zaliczyć należy możliwość wysyłania plików, prowadzenia rozmów tekstowych, wykonywania połączeń telefonicznych, wysyłania wiadomości wideo (do 5 min.) i zapisywania rozmów wideo (do 1000 min.) do plików AVI lub FLV. ooVoo oferuje również możliwość tworzenia efektów specjalnych w czasie rzeczywistym podczas prowadzenia rozmów „twarzą w twarz”. Ponadto w komunikatorze zadbano o prywatność dzięki personalizacji ustawień dla osób znajdujących się na lub poza naszą listą kontaktów.
Download/Więcej informacji:
Spik 2.5.9
Spik to nowy komunikator przygotowany przez Wirtualną Polskę - następca programu WP Kontakt. Spik umożliwia kontaktowanie się z użytkownikami Gadu-Gadu, ICQ, a także licznych komunikatorów bazujących na sieci Jabber. Ponadto Spik umożliwia prowadzenie rozmów głosowych, wideo, a także telefonicznych (VoIP). Z poziomu Spika możemy również wysyłać wiadomości SMS. Program integruje się z pocztą WP. Z poziomu Spika użytkownicy mają również dostęp do Czatów.
Download/Więcej informacji:
Damn Small Linux 4.4.6
Damn Small Linux to minimalistyczna dystrybucja Linuksa zajmująca zaledwie 50 MB. "Minimalistyczna" nie znaczy "ograniczona" - system bez problemu wykrywa standardowe karty sieciowe, graficzne i dźwiękowe, umożliwia surfowanie w Internecie, rozmowę za pomocą komunikatora, edycję dokumentów, słuchanie muzyki itp., itd.
Download/Więcej informacji: