logo
 Pokrewne renessmeKominki Kominki Wrocławkorekta wzroku Wrocław cennikKomis mebli Miasto WrocławKomunikacja PKS Wrocław Informacjakorepetycje jęz niemiecki WrocławKorona Wrocław Kino seansekomputerowe badanie samochodu Wrocławkorekcja wady wzroku WrocławKorona Wrocław kino seansKorona Wrocław Cena biletu
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • leszczyniacy.pev.pl
  • renessme



    Wadliwie zaprojektowana konstrukcja znika, a urzędnicy chcą odszkodowania


    Od wczoraj na placu Krakowskim w Gliwicach trwają prace demontażowe. Znika wadliwie zaprojektowane zadaszenie sceny. Od kilku miesięcy znane są wyniki ekspertyzy budowlanej jednoznacznie wskazujące, że dalsze jej użytkowanie w takiej formie grozi katastrofą budowlaną. Jednocześnie gliwicki Urząd Miasta pozwał do sądu firmę Eko-tech 2 - tę samą, która zaprojektowała halę Międzynarodowych Targów Katowickich, pod dachem której zginęło 65 osób. Gliwicka scena "pod chmurką" też jest jej autorstwa. Wady budowlane pojawiły się tuż po srogiej zimie sprzed dwóch lat.

    - Oszacowaliśmy koszty i okazało się, że nieopłacalna jest budowa nowego, trwałego zadaszenia. Zdecydowaliśmy więc, że na czas trwania imprez nad sceną będzie rozpościerana estradowa kurtyna. To wariant o wiele bezpieczniejszy i wiemy, że się sprawdza. Taką opcję wybrano m.in. podczas Sylwestra organizowanego we Wrocławiu. Są firmy, które mają takie kurtyny i zajmują się profesjonalnie ich montażem i demontażem - mówi Leszek Gajdziński z Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta.

    Postawienie całej konstrukcji wybudowanej osiem lat temu sceny kosztowało prawie milion 200 tys. złotych. Obecnie radcy prawni magistratu przygotowują pozew przeciwko Eko-tech 2. Jak się dowiedzieliśmy, będą się domagać zwrotu kosztów samego zadaszenia. Od stycznia scena na placu Krakowskim jest wyłączona z użytkowania. Urzędników goni czas, bo w sezonie letnim odbywa się tu większość miejskich imprez.

    Dziennik Zachodni



    Dzień dobry,
    Wielkimi krokami zbliża się dzień rozpoczęcia prac budowlanych na poddaszu, które chcemy z żoną adaptowac. Jest to strych kamienicy we Wrocławiu. Na razie trwają rozmowy z projektantami. Jest tylko jedna sprawa, która nie daje mi spokoju. Otóż usłyszałem ostatnio od projektanta, że trzeba zabudować całą drewnianą konstrukcje dach, bo podobno tego wymagają obecne przepisy p.poż. Stąd moje pytanie: czy w świetle obowiązujacyh przepisów trzeba zabudowywać tą konstrukcje, czy wystarczy zaimpregnować preparatami o właściwościach p.poż ? Będę bardzo wdzięczny za pomoć w tym temacie.




    Sądze, że sposob jest ciekawy i tyle.

    Osobiscie obawialbym sie wartosci domu zbudowanego z elementów prefabrykowanych przy jego ewentualnej odsprzedaży i spadku wartosci w przyszlosci.

    Ja chciałbym sie podzielic swoimi doswiadczeniami w budowie domu tradycyjnego - sciana ceramiczna 3W. Moje doswiadczenie było jak najbardziej pozytywne, budowanie było wspaniałą przygodą z materialem znanym i cenionym, nikogo nie musze przekonywac do jego zalet, ekipy znały sie na wykonastwie, żadnych niespodzianek.

    Inne system są warte propagowania, z własnego doswiadczenia wiem jednak, jak bardzo ostroznie i niechetnie kazdy eksperymentuje na budowie własnego domu. Podkreslam rowniez, że czas budowy - wznoszenia scian w systemie tradycyjnym dla jednej kondygnacji rzadko przekracza 1 tydzien, a koszt materialow i robocizny jest stosunkowo niewielki przy całosci kosztow budowy domu, ktore kazdy musi poniesc niezaleznie od technologii.
    Krzysiu,zgadzam się stobą w pełni jeśli chodzi o tradycyjne metody.
    Wróć do postów Brzozy.Czy ok 80t mniejszej wagi budynku nic ci nie mówi.Czy to nie oszczędność właśnie na stanie surowym?Tu oszczędzasz .Trzeba to przywieźć,rozładować ,wnieść ,zamurować,itp, namęczyć się lub zapłacic.Nie ma eksperymentu-musi być rozsądna kalkulacja za i przeciw po oglądnięciu już stojących i wiele lat użytkowanych obiektów.Mogę wskazać kontakt na prowesorów Politechniki Wrocławskiej od Konstrukcji ,którzy naukowo oceniali mój pomysł.Konsekwencją była nmagroda na targach budowlanych Rektora tej znanej uczelni. :)



    :D Technologia pod nazwą RADOŚĆ BUDOWANIA nagrodzona na wiosennych targach budowlanych TARGBUD we Wrocławiu nagrodą główną Rektora Politechniki Wrocławskiej.
    Zgłoszona pod nr P353125 w U.P RP. Prosta konstrukcja ściany,szokuje zaletami, nie ustępuje trwałością technologią tradycyjnym.
    Możesz to zrobić sam. :o
    http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...wiadczalna&k=3



    PROJEKTANT KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH (Wrocław)
    Oferujemy możliwośc pracy na stanowisku Data: 11.07.2008, Pracodawca: Cigno Consulting Sp. z o.o., Miejsce pracy: Wrocław więcej informacji na temat aktualnie przeglądanej oferty znajdziesz poniżej.

    Oferta pracy:



    http://m.onet.pl/_m/5079b577cfb99ece...0449a5,1,1.jpg 250 osób zostało ewakuowanych z budynku ZUS przy ul. Litomskiej we Wrocławiu z powodu dużego pęknięcia, które pojawiło się na ścianie i posadzce budynku. Na miejscu jest inspektor budowlany, który ma stwierdzić, czy konstrukcja nie grozi zawaleniem.



    Most Grunwaldzki we Wrocławiu – most wiszący przez rzekę Odrę o konstrukcji stalowej, elementy nośne wsparte są na pylonach murowanych z cegły i oblicowanych granitem, o wysokości około 20 m.

    Zbudowany w latach 1908-1910 most powstał w ramach budowy nowej trasy (obecnego pl. Grunwaldzkiego) stanowiącej diagonalne połączenie między centrum miasta a projektowanymi osiedlami na północnym wschodzie. Początkowo nazywany był mostem Cesarskim (KaiserbrĂźcke), później mostem Wolności (FreiheitsbrĂźcke). Projektantem architektury mostu był miejski radca budowlany Richard PlĂźddemann, wykonawcą firma Beuchelt u. Co. z Zielonej Góry. Most otwarto 10 października 1910 w obecności cesarza Wilhelma II.

    Przez most przebiega droga krajowa nr 8 i linie tramwajowe, używające wbudowanego w jezdnię torowiska. Przy okazji ostatniego remontu mostu (2005) poszerzono nieco jezdnie zwężając przy tym chodniki.



    Stal na lotnisku
      Pierwsze elementy konstrukcji stalowej nowego terminalu zamontowane. Na wrocławskim lotnisku zaczęło się mocowanie dźwigarów dachowych. Ważąca 2 tysiące ton konstrukcja stalowa obiektu będzie stawiana przez ponad pół roku.

    http://obrazy.2012.org.pl/images/sto...oclaw_stal.jpg

    Do pracy wykorzystywane będą dwa dźwigi gąsienicowe, o wysokości 60 i 80 metrów. Kolosy ważące 275 i prawie 500 ton będą układać konstrukcję nowego terminalu Portu Lotniczego Wrocław do grudnia 2010 roku. Stalowe elementy będą przywożone na plac budowy etapami, na miejscu ekipy budowlane zajmą się ich łączeniem i spawaniem.

    W tej chwili rozpoczął się montaż pierwszych dźwigarów, które stanowią element nośny dachu. Stalowe będą też słupy podtrzymujące konstrukcję dachu, widoczne wewnątrz terminalu w hali odlotów i przylotów oraz konstrukcje, na których montowane będą fasady.

    Czterokondygnacyjny terminal lotniczy buduje polsko-niemieckie konsorcjum Hochtief. Zgodnie z umową obiekt, warty prawie 300 milionów złotych, ma być gotowy wiosną 2011 roku, czyli na rok przed UEFA EURO 2012TM. Kilka miesięcy potrwają przygotowania do uruchomienia obsługi pasażerskiej. Otwarcie nowego terminalu Portu Lotniczego Wrocław planowane jest na wrzesień 2011.

    ŹRÓDŁO/FOT.: Biuro ds. Euro 2012 UM Wrocław



    Jak wyżej, dylemat mój tj. absolwenta LO. Czasu coraz mniej, a ja nadal nie wiem którą uczelnie i jaki język wykładowy wybrać.

    Zacznijmy od tego co chcę po studiach i czego od nich oczekuję.
    A no chcę móc wybierać państwo i miasto w którym będę mieszkał, z możliwością zmiany co jakiś czas (rok tu, dwa tam). O kokosach nie marzę, chcę jedynie w miarę komfortowo żyć (z racji trybu życia jaki (mam nadzieję) będę prowadził to średnie urządzone mieszkanko, trochę grosza na zabawę/hobby i wypad na plażę i na narty - prosto wyjaśniam, mam nadzieję, że każdy wie o jakim standardzie mówię ) . A studia moją mi jedynie pomóc tak żyć i ułatwić start.

    Podobno chcieć, to móc. Ja chcę spełnić to marzenie.

    Teraz do meritum.

    Warszawa:
    Ile wydam tam na utrzymanie (nie interesują mnie przekonania, ale liczby i doświadczenia) - boję się, że nie na moją kieszeń.
    Wa-wa ma lepsza renomę, lepiej o kontakty, szczególnie w dużych firmach. Większość firm ma tam swoje centrale. Więc stąd łatwiej w świat, niż z fili. Zarobki większe. Dobrze rozumuję?

    Wrocław:
    Oczywiście ile wydam na utrzymanie. Taniej się utrzymać, podobno. Jakieś inne plusy?

    Język:
    W stolicy jest dostępne budownictwo wykładane po angielsku. Dam radę czy tylko moja główka tworzy sobie problem. Moja optymistyczna anglistka ocenia mój poziom na w miarę dobre CAE. W ogóle pomoże mi to w czymś, korzyści są warte zaangażowania? Ktoś studiuje po angielsku? Jeśli tak i zechce sypnąć informacjami, to chwała mu za to.


    Która uczelnia oferuje specjalności, bardziej ułatwiające mi takie życie? (Warszawa proponuje: Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie, Inżynieria Komunikacyjna ,Inżynieria Produkcji Budowlanej)

    Man dostęp do cad-a. Warto bym poświęcił temu czas teraz czy lepiej pojeździć stopem po europie albo skoczyć do babci?

    Uprawnienia. Podobno poza Polską jest zupełnie inaczej jeśli chodzi o to. Coś więcej?


    Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę i informacje, które pomogą mi w wyborze.

    A no, i zna ktoś adres forum Politechniki Warszawskiej? Skubańce dobrze je zakamuflowali.



    Witam, dzięki naszemu położeniu (płd wielkopolska) nasza firma budowlana działa na terenie trzech województw: wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego (w takim trójkącie: Poznań, Łódź i Wrocław). Mamy kilka ekip oraz dysponujemy własnym specjalistycznym sprzętem budowlanym i transportem. Daje to gwarancję terminowości i wysokiej jakości wykonania wszystkich prac.

    W każdym przypadku inwestor decyduje o architekturze budynku, jego wielkości, funkcji, standardzie i zakresie zleconych naszej firmie prac. Dzięki temu nasi klienci mają pełną kontrolę nad kosztem budowy swojego domu.

    Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie organizacji budowy, bez względu na jej lokalizację. Zdobyta dotychczas praktyka, aktywny udział pracowników firmy w szkoleniach, seminariach, stosowanie najnowszych technologii i materiałów stanowią o wiarygodności firmy i gwarantują inwestorowi pomyślną realizację przedsięwzięcia.

    Oferujemy następujące usługi budowlane:
    - hale produkcyjne i magazynowe
    - konstrukcje stalowe
    - wykonywanie wylewek przemysłowych przy użyciu urządzeń specjalistycznych do obróbki betonu (wylewki takie nie wymagają dalszej obróbki, są idealnie gładkie i odporne na duże obciążenia)
    - domy tradycyjne (na każdym etapie)
    - wykonywanie łazienek, kuchni, pomieszczeń biurowych, mieszkalnych
    - adaptacja poddaszy starych budynków, pomieszczeń piwnicznych
    - suche tynki
    - sufity podwieszane
    - tynki akrylowe (w ofercie ponad 100 kolorów)
    - tapety natryskowe
    - budowa garaży

    KONTAKT:
    Przedsiębiorstwo Budowlane
    REM-DOM-BUD
    63-400 Ostrów Wielkopolski
    ul. Bracka 48

    tel. (0)513-09-23-40
    remdombud@itmake.net



    http://www.itmake.net/remdombud/logo.jpg



    Na wiosnę sprzedam barak budowlany, 6 metrów, stalowa konstrukcja, ocieplony, dwa zakratowane okna, stan dobry.
    W baraku, wersalka (ale to brzmi ;) ), biurko, szafa (można mieszkać ;) )
    Barak stoi w Wilkszynie.
    Cena 1000 PLN :o



    Dot.: Architektura wnętrz
      Cytat:
    Napisane przez pumciaa (Wiadomość 16060068) Fizyka?? Wy napewno mówicie o architekturze WNĘTRZ?? Tak się składa że jestem studentką tego kierunku i owszem na przedmiocie typu budownictwo/konstrukcje budowlane są elementy fizyki, ale tak banalne i nie do końca później potrzebne że fizyką bym się w ogóle nie przejmowała. W liceum to najlepiej wybrać profil artystyczny lub liceum plastyczne. Jeżeli nie ma takiej możliwości to radziłabym wybrać profil z matematyką i historią sztuki, lub coś bardziej zbliżonego. Na studiach napewno bardziej przyda Ci się podstawowa matma i rozszerzona historia sztuki - bo to na nią kładzie się większy nacisk (przynajmniej u mnie i na uczelniach w pobliżu). Jeżeli chodzi o matmę to sprecyzuję - głównie chodzi o geometrię, o proporcje i widzenie przestrzenne.
    Teraz może o uczelniach:
    W Zielonej Górze żeby dostać się na Uniwersytet, na AW, trzeba napisać maturę z historii sztuki ( z tego co pamiętam jest to 10% ogólnej oceny podczas rekrutacji), potem jest przegląd teczek i egzamin z rysunku.
    We Wrocławiu na ASP maturę musisz po prostu zdać, nie ważne co. Również jest przegląd teczek i egzamin. Z tym że tutaj jest tylko kilkanaście wolnych miejsc więc trzeba zainteresować sobą komisję, najlepiej żeby prace były odważne i wyraziste.
    I w szkle prywatnej we Wrocku biorą wszystkich, nie ma przeglądu, egzaminów i nie patrzą na to jak dobrze zdałaś maturę.
    Ogólnie kierunek jest bardzo fajny, ja jestem zadowolona i jeśli ktoś lubi takie rzeczy to polecam.
    Pozdrawiam :*
    dla

    Dla mnie mechanika konstrukcji czy budownictwo jest na pewno ważniejsze niż głupawy rysunek, malarstwo czy rzeźba, bo nie będzie mi to potrzebne w pracy.
    Ale jakoś przeżyć trzeba :p:
    Geomteria wykreślna tak tak, tutaj musicie się nieźle przyłożyć i czasami dobra znajomość matmy nie pomoże:p: bo w liceum takich durnot to w życiu nie widziałam :D

    Niektóre przedmioty są naprawdę ciekawe ale część z nich jest niepotrzebna np. Kompozycja. Mamy zadanie wybrać formę np. liść, jakiś owoc itd, rysować to jak najdokładniej a później strukturę sprowadzić do abstrakcji.
    Pytam się po jakie licho nam takie bzdury:rolleyes: a jeszcze mamy z taką babką, że ręce opadają.

    Ogólnie kierunek ciężki, bardzo dużo pracy ale ciekawy. Chociaż powiem, że AiU chyba w moim przypadku okazałaby się trafniejszym wyborem, dlatego, że nie jestem 100% artystką.:rolleyes:


    A na ASP to nie wiem jak jest, więc się nie wypowiadam:-)

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl