logo
 Pokrewne renessmekorekcja wady wzroku Wrocławkorekcja ff/bf 450Dkorekcja wad postawy w wodziekorekcja odstających uszu Wrocławkorekcja gamma Windows sRGBKorekcja piersi zdięciakorekcja Gammy kineskopKorekcja fotografii od a do z rapidsharekorekcyjna w przedszkolukorekcyjne w przedszkolu
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • leszczyniacy.pev.pl
  • renessme


    Nadwzroczność, polega na tym, ze oko ma zbyt krótki wymiar przednio-tylny lub za słaby układ łamiący. Obraz świata zewnętrznego nie powstaje wtedy na siatkówce, ale poza nią i człowiek widzi wtedy niewyraźnie.
    Aby wyrównać tę wadę stosuje się szkła okularowe skupiające, które zwiększają załamywanie światła, uzupełniając niedobór układu optycznego oka.

    Brak korekcji u młodych osób może prowadzić do powstania tzw. zeza akomodacyjnego.




    to najlepsza Klinika okulistyczna
    Fragment artykułu z "Dziennika Zachodniego"
    (...) Po dziś dzień do katowickiej kliniki trafiają pacjenci z całej Polski. Nie ma żadnej rejonizacji i ograniczeń w dostępie do świadczonych tu terapii. W ambulatorium przyklinicznym codziennie udzielanych jest do 700 porad zarówno dorosłym pacjentom jak i dzieciom. Rejestracja pacjentów odbywa się codziennie. Od 1990 roku przeprowadza się tu zabiegi korekcji wad wzroku z wykorzystaniem lasera excimerowego. Wykonuje się korekcje krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu metodami PRK, LASIK i LASEK, WASCA. Leczenie to pozwala tysiącom pacjentów uwolnić się od konieczności noszenia okularów, a wielu z nich podjąć pracę. Lekarze katowickiej kliniki przeprowadzają najtrudniejsze operacje, takie jak m.in. zabiegi witroretinalne, polegające na likwidowaniu odwarstwienia siatkówki i zmian w ciele szklistym. W katowickiej klinice, jako jednej z sześciu na świecie, zabiegi te wykonuje się za pomocą specjalnego lasera. Wykonuje się tu też operacje zaćmy metodami fakoemulsyfikacji ultradźwiękowej i innymi, wszczepiając najnowsze modele sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych. Leczy się jaskrę metodami chirurgii laserowej i instrumentalnej. Niedawno katowiccy okuliści z kliniki prof. Gierek-Łapińskiej, jako pierwsi w Polsce i jedni z nielicznych na świecie zastosowali nowoczesną metodę leczenia wady wzroku, tzw. zwyrodnienia plamki za pomocą nowego amerykańskiego leku. Do badań klinicznych zdobyła go właśnie prof. Gierek-Łapińska. (...)



    Podepnę się pod temat okularów sportowych. Otóż potrzebuję okularów typu multisport - do gry w kosza, siatkę, jazdy na rowerze i na nartach. Jak wiadomo, zwykłe okulary korekcyjne nienajlepiej znoszą działanie dużych sił - np. uderzenia piłki czy upadku z większej wysokości czy przy większej prędkości. Zatem potrzebuję okularów wytrzymałych. Najlepszym rozwiązaniem wydają się kontrukcje oparte o okulary przeciwsłoneczne z możliwością montażu ramki ze szkłami korekcyjnymi. Wypatrzyłem sobie całkiem fajne modele z kolekcji Adidasa: Evil Eye Explorer, Elevation Pro i Elevation Climacool (wszystkie na www.adidas.com/eyewear). Niestety koszt takich okularów wraz z ramką do montażu szkieł korekcyjnych to minimum 800 zł. Dlatego też postanowiłem poszukać czegoś innego i w jednym ze sklepów w Złotych Tarasach wypatrzyłem okulary Heavy Tools ze szkłami Polaroid. Oferują to samo co wspomniane Adidasy - ramkę do szkieł korekcyjnych, możliwość montażu paska zamiast zauszników (mamy wtedy coś w stylu gogli), ponadto wyposażone są w soczewki polaryzacyjne (Adidasy tego nie mają, a to mi się przyda podczas prowadzenia samochodu), a to wszystko za ok 200 zł. Problem polega na tym, że mieszkam w okolicach Łodzi i nie mam zamiaru specjalnie jechać po okulary do Warszawy. Niestety w necie nie znalazłem żadnego sklepu oferującego okulary tej marki, a na stronie z okularami Polaroid nie ma tego modelu Czy ktoś z Was orientuje się może jaka firma zajmuje się dystrybucją tej marki w Polsce i czy można znaleźć te okulary gdzieś w Łodzi?
    I leszcze druga sprawa. Moja wada to astygmatyzm i nadwzroczność. Moce (sfera/cylinder:)
    OL +3.5/+4 oś 83
    OP +4/+4 oś 99
    Szkła korekcyjne w tego typu okularach mocowane są pod pewnym (ale nie prostym) kątem względem osi patrzenia, czyli inaczej mówiąc - nie są zamocowane tak jak to ma miejsce w zwykłych okularach. Czy przy tej wadzie wzroku może to być duży problem?

    EDIT: ze sklepu otrzymałem informację, że model okularów Heavy Tools to HT76024. Niestety google nie wypluwa ani jednego wyniku



    Kiedy potrzebne są okulary?

    Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko nie widzi prawidłowo, nie zwlekaj z wizytą u okulisty. Sprawdzi on, czy maluch ma dobry wzrok i w razie potrzeby skoryguje go odpowiednimi szkłami. Powszechne wśród dorosłych wady wzroku - krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm - zwykle ujawniają się już w dzieciństwie. Powstają na skutek nieprawidłowości w budowie gałek ocznych, często uwarunkowanych genetycznie.Gdy któreś z rodziców czy dziadków ma wadę wzroku, dziecko może ją odziedziczyć. Ryzyko rośnie, jeśli oboje rodzice są np. krótkowidzami. Ale wadę wzroku może mieć też malec bez genetycznych obciążeń.

    Co powinno niepokoić

    Jeśli oko jest zbudowane prawidłowo, malec dobrze widzi na odległość i z bliska. Jeżeli ma z tym problemy, mruży oczy, przyglądając się czemuś, przybliża przedmioty do twarzy lub je oddala. Gdy to zauważysz, idź z nim do okulisty. Zrób to też wtedy, gdy ktoś w rodzinie ma wadę wzroku. W przedszkolu sześciolatki przechodzą badania wzroku rutynowo, ale jeśli Twoje dziecko to ominęło, warto zabrać je do okulisty, nim pójdzie do szkoły - nawet jeśli wydaje się, że dobrze widzi.

    Kontrola u lekarza

    Małe dzieci boją się komputerowego badania wzroku, dlatego okulista zwykle zastępuje je innym, np. pokazuje różnej wielkości obrazki i obserwuje reakcje malca. Jeśli stwierdzi, że widzi źle, po zapuszczeniu do oczu atropiny wykona dodatkowe badanie, które umożliwia dokładniejsze określenie wady wzroku. Nadwzroczność - jeżeli nie przekracza 2-3 dioptrii, dziecko z niej wyrośnie (to nadwzroczność fizjologiczna). Jeśli wada jest większa, okulista przepisze szkła korekcyjne. Okulary będą też potrzebne, jeśli do 10. roku życia nie cofnie się nadwzroczność fizjologiczna.

    Krótkowzroczność - gdy wada jest niewielka, dziecko nie musi nosić okularów. Trzeba jednak systematycznie kontrolować wzrok. Najczęściej pogorszenie następuje, gdy malec zaczyna chodzić do szkoły. Jeśli skarży się, że nie widzi dobrze z tablicy, to sygnał, że potrzebne są okulary. Najpierw wystarczy zakładać je do patrzenia na odległość (np. na tablicy), ale gdy wada się powiększy, będą konieczne na stałe.Jeśli jednak maluch nie widzi dobrze - przybliża zabawki do oczu, ogląda telewizję "z nosem w ekranie" - lekarz zapisuje okulary, nie czekając, aż wada się powiększy.

    Astygmatyzm to inaczej nieostre widzenie. Zwykle towarzyszy nadwzroczności lub krótkowzroczności. Wadę wyrównuje się specjalnymi szkłami cylindrycznymi, które dodaje się do szkieł korygujących nadwzroczność lub krótkowzroczność. Do szkieł cylindrycznych trzeba się przyzwyczaić - jeśli dziecko ciągle zdejmuje i zakłada okulary, będzie widziało źle i w nich, i bez nich. Dlatego takie okulary trzeba nosić stale.

    Gdy oczka "uciekają"

    Zez może się sporadycznie zdarzać w pierwszych miesiącach życia. Ale gdy oczy są na stałe ustawione na zewnątrz (zez rozbieżny) lub do siebie (zbieżny), albo też "tańczą" w różnych kierunkach (naprzemienny), czy gdy maluch zezuje, mimo że ma już pół roku, powinnaś iść z nim do okulisty. Zezowanie jest zwykle skutkiem niejednakowego rozwoju mięśni oczu. Często towarzyszy mu wada wzroku. Im wcześniej usunie się przyczynę zeza, tym szybciej dziecko zacznie prawidłowo widzieć. Zwykle okulista przepisuje szkła korekcyjne. Czasami zaleca też zasłanianie oka widzącego lepiej, żeby to słabsze i bardziej "leniwe" zmusić do intensywniejszej pracy.Niekiedy stosuje się także ćwiczenia wzmacniające mięśnie oczu, np. wodzenie wzrokiem za palcem. Jeżeli jednak okulary i ćwiczenia nie dadzą spodziewanych efektów, zazwyczaj trzeba zrobić operację.

    Zgłoś się na badanie wzroku, jeżeli dziecko:

    - przybliża do twarzy zabawki albo obrazki,
    - mruży oczy, przyglądając się czemuś z bliska,
    - podchodzi do telewizora, ale nie po to, żeby dotknąć rączką obraz (tak robi większość dzieci), tylko żeby lepiej widzieć,
    - nie dostrzega, np. na spacerze, pieska czy gołąbka, którego Ty widzisz,
    - często trze rączkami oczy,
    - przechyla głowę, gdy na coś patrzy,
    - nie poznaje bliskich, musi się dłużej wpatrywać, by odróżnić znajome osoby,

    Zabieg na zez

    Kiedy ? Gdy okulary i ćwiczenia nie pomagają. Najlepiej do 7. roku życia, co umożliwi obuoczne widzenie jeszcze w okresie rozwoju gałki oka. Jak? Operacja polega na osłabieniu jednych mięśni i wzmocnieniu innych, zbyt słabych.

    Czy kilkulatkowi można skorygować wzrok za pomocą lasera ?

    Dzieciom nie robi się takich zabiegów. Dopiero gdy człowiek przestaje się rozwijać (po 21. roku życia), można zmniejszyć albo skorygować wadę za pomocą lasera.

    źródło: "Twoje dziecko"

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl