Zarząd WZP Kraków wystąpił do ARR w Warszawie z wnioskiem o refundację kosztów kursu pszczelarskiego przygotowującego do egzaminów na tytuł mistrza w zawodzie pszczelarz oraz na tytuł robotnika wykwalifikowanego w zawodzie pszczelarz.
Po akceptacji wniosku i podpisaniu umowy realizacja kursu nastąpi na poniższych warunkach:
1. Liczba godzin zajęć teoretycznych 88 i praktycznych 18.
2. Czas trwania kursu soboty i niedziele po 7 godzin co dwa tygodnie od 20 lutego 2010 do maja 2010.
3. Miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie (10 km od Krakowa).
4. Wpisowe administracyjne 100 zł.
5. Zakwaterowanie i wyżywienie dla zamiejscowych bezpłatne.
6. Możliwość przystąpienia do egzaminu po spełnieniu warunków:
6.1. na „robotnika wykwalifikowanego” - wykształcenie minimum podstawowe i nie mniej niż 3 letnia praktyka pszczelarska
6.2. „mistrza w zawodzie pszczelarz” – wykształcenie minimum ponadpodstawowe lub ponadgimnazjalne, posiadanie tytułu robotnika wykwalifikowanego i 6 lat praktyki pszczelarskiej.
6.3. Opłaty za egzaminy ustali komisja egzaminacyjna w granicach obowiązujących przepisów.
7. Zainteresowani kursem winni złożyć w biurze WZP Kraków, pl. Szczepański 8, 31-011 Kraków „Karty zgłoszenia uczestnictwa” w terminie do 31.12.2009 (do pobrania na stronie internetowej www.wzp-krakow.pl )
Informacji udziela biuro WZP Kraków tel. 012/4227945, e-mail biuro@ wzp-krakow.pl
U nas zegarmistrzów kształcono na poziomie szkół zawodowych za pośrednictwem cechów rzemieślniczych, to znaczy delikwent odbywał naukę w zasadniczej szkole zawodowej i jednocześnie odbywał praktyczną naukę zawodu u zegarmistrza, po ukończeniu szkoły uzyskiwał tytuł czeladnika i dalej jego kariera zawodowa mogła się odbywać dwutorowo. Mógł podjęć prace w zakładzie zegarmistrzowskim i po kilku latach zdobyć tytuł mistrzowski w zawodzie, lub podjąć nauką w technikum o profilu zegarmistrzowski, wiem że takowe było kiedyś w Krakowie. Dzisiaj jedyna możliwość to podjęcie nauki u Zegarmistrza i zdobycie tytułu czeladnika lub mistrza w zawodzie zegarmistrzowskim, ale z tego co wiem to bardzo trudne ze względu na fakt że skompletowanie odpowiedniej komisji egzaminacyjnej jest prawie nie możliwe.
Z egazminem zawodowym jestem bardzo związany ze względu na swój zawód i masz rację co do tego że to paranoja zdawać egzamin praktyczny np. z technika mechanika na kartce papieru.
Jestem lekko zdziwiony, że w Częstochowie nie ma problemu ze składem komisji egzaminacyjnej.
Już od kilku dni chodzi mi po głowie otwarcie kierunku zegarmistrz w jednej ze szkół gdzie właśnie jestem osobą, która organizuje (jest odpowiedzialna) za egzaminy zawodowe.
Jak myślicie udałoby się skompletować 32 osoby z całego kraju? Pisaliście, że takich szkół już nie ma albo jest jedna w Krakowie.
W tym roku szkolnym od września to niemożliwe ze względów formalnych ale 2011/2012 to już jak najbardziej.
Jutro podpytam mojego dyrektora i poproszę żeby kupił ramowy program nauczania do technika zegarmistrza i szkoły zawodowej.
Moja szkoła ma internat więc nie byłby problem gdyby uczniowie byli z całej Polski.
Jak mnie dyrektor nie wyśmieje to będzie dobrze.
Jest szansa bo teraz jest niż i szkoły walczą o ucznia nowymi kierunkami a moja szkoła jest typowo mechaniczna, co prawda samochodowe i mechaniczne głównie, ale w sumie o mechanikę chodzi tylko trochę mniejszego formatu .
Ostatnio mieliśmy takie spotkanie o nowych kierunkach ale zegarmistrz nikomu nie przyszło do głowy.
Jutro napiszę co mi dyrektor odpowie.
Moim atutem będzie zapewniona reklama w całej Polsce przez zacnych Kumotrów
S P R A W D Z I A N U M I E J Ę T N O Ś C I J E Ź D Z I E C K I C H
kwalifikacyjny na kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością
hipoterapia
Umiejętności jeździeckie sprawdzane i oceniane są przez komisję egzaminacyjną:
1. Budowa, zastosowanie i dopasowanie poszczególnych elementów rządów końskich i sprzętu jeździeckiego.
2. Lonżowanie konia.
3. Jazda na oklep we wszystkich chodach.
4. Ujeżdżenie na poziomie kl. L
5. Pokonanie w kłusie sześciu koziołków (cavaletti) o wys. 30 cm ocenie podlega równowaga jeźdźca, podążanie z ciałem za ruchem konia, poprawność użycia pomocy.
6. Bezpieczne obchodzenie się z koniem w stajni, na ujeżdżalni
W przypadku nie zdania egzaminu w pierwszym terminie istnieje możliwość egzaminu poprawkowego w terminie późniejszym (pod koniec części teoretycznej kursu) za zgodą osoby przystępującej.
Instruktorzy rekreacji konnej ze specjalnością jeździectwo oraz trenerzy sportu jeździectwa są zwolnieni z egzaminu jeździeckiego. Należy dostarczyć oryginał legitymacji w dniu egzaminu.
mam pytanie. czy na egzaminie z jazdy konnej odpytują z budowy konia, ogłowia, siodła? czy wiecie może gdzie odbywają się zajęcia z kursu hipoterapii w Krakowie?
jak już dorwę książke w swoje ręce, to też różnie może być. Jakoś mi się w głowie nie mieśći, że to juz ostatni tom. Pamiętam jak siedem lat temu ( wtedy się u nas I tom pojawił ) kupiłam za 19 zł ( promocja była ) pierwszą część w księgarni Hetmańskiej w Krakowie. A kupiłam, bo wcześniej przeczytałam artykuł w Polityce...
Zedytuje posta - skończyłam w nocy HP 5 - dobrze mi sie czytało oj dobrze. Rowling ma naprawdę niezłe wyczucie w opisywaniu dzieciaków i szkoły. Natknęłam się wczoraj na coś zabawnego. Nie mam pojęcia jak jest w oryginale, ale pan Polkowski przetłumaczył komisję do SUMÓW jako Czarodziejską Komisję Egzaminacyjną - z tego jest skrót CKE - czyli tak jak u nas Centralna Komisja Egzaminacyjna - rozśmieszyło mnie to jakoś
Dla tych, którzy chcą poznać podstawy Genetyki, bardzo polecam skrypt Pani Elżbiety Junkiewicz „ Podstawy Genetyki ” ( krótki zarys dla hodowców i kandydatów na asystentów kynologicznych ). Skrypt jest wydany przez ZKwP Oddział Kraków w 1986 roku.
Pani Elżbieta Junkiewicz jest obecnie V – ce Przewodnicząca ZG do spraw hodowlanych.
Zasiada też w Komisji Egzaminacyjnej i zadaje pytania z genetyki, dlatego Ci którzy będą zdawać egzaminy na Sędziego Kynologicznego niech też przeczytają tą książkę.
Krakowski Salon Maturzystów - Perspektywy 2007
18-19 września 2007
Gmach Główny AGH (paw. A-0)
Al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków
Zapraszamy serdecznie na Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2007. Spotkają się na nim wszyscy zainteresowani sukcesem egzaminów maturalnych 2008: uczniowie klas maturalnych i ich rodzice, nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych i pracownicy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, a także profesorowie i pracownicy szkół wyższych. Salon będzie dla maturzystów najlepszą okazją do wstępnego wyboru uczelni i kierunku studiów, a co za tym idzie - przemyślanego wyboru przedmiotów, które będą zdawać na maturze.
Więcej informacji o Krakowskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2007:
http://www.salonmaturzystow.pl/krakow/
źródło
mam nadzieję, że przyda się przyszłym studentom
A ja szczególnie polecam konsultacje ogólne i indywidualne na WFP. Na konsultacjach ogólnych - BEZPŁATNYCH - dowiesz się na czym polega egzamin wstępny na Wydział Form Przemysłowych, czego oczekuje się od Kandydatów itd. Jeżeli jesteś z Krakowa to tym bardziej powinnaś/powinieneś skorzystać. Nie radzę słuchać "opowieści dziwnej treści" przekazywanych przez osoby trzecie (bywa, że nawet informacje od studentów są niezbyt zgodne z rzeczywistością). Konsultacje ogólne i indywidualne "ruszają" ok. połowy lutego. Wszystkie informacje będą wcześniej zamieszczone na stronie WWW.
Zadania z tegorocznych egzaminów są na forum, w temacie: Wydział Form Przemysłowych - egzaminy
http://www.asp.krakow.pl/...er=asc&start=75
Pozdrawiam - Bożena
Sekretarz Wydziałowej Komisji Egzaminacyjnej
Egzamin Pies Terapeutyczny organizowany przez Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne 2 maja w Bydgoszczy poprowadzi Komisja Egzaminacyjna w składzie:
- Andrzej Kłosiński, Kraków - Przewodniczący
- Elżbieta Cieplińska, Inowrocław - Członek
- Włodzimierz Cioć, Bydgoszcz - Sekretarz
Zapraszamy, jeszcze można zgłosić swojego psa !
>>>> Pobierz Formularz zgłoszenia psa
Nie pytałem o to w MS, ale mam to napisane za zawiadomieniu które otrzymałem z Krakowa cyt. "zdający może korzystać z tekstów aktów prawnych, komentarzy, orzecznictwa czy też publikacji prawniczych za wyjątkiem własnych notatek, wzorów pism procesowych czy kserokopii źródłowych dokumentów". Czyżby inne komisje egzaminacyjne stosowały odmienne zasady?
oczywiscie ze sa;) i to powinny byc szybciej, powinienes dostac taka karteczke z kodem swoimi danymi i peselem.
wejsc trzeba na strone www.oke.krakow.pl (przynajmniej podkarpackie tak ma, sprawdz gdzie jest Twoja okregowa komisja egzaminacyjna) i tam kliknac ,,OBIEG" wpisac dane i moze wyniki juz sa
Witam
Proszę o pomoc jestem tegorocznym maturzystą zamierzam aplikować na kierunek prawo na UJ w Krakowie. Na podstawie uchwały nr 32/V/2009 senatu UJ z 27.05.2009 r. wsród przedmiotów branych pod uwagę przy rekrutacji był również j.polski. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie okresliła ostateczny termin na zadeklarowanie się maturzysty w zakresie przedmiotów maturalnych z których będzie składać się egzamin do dnia 07.02.2010r.. Senat UJ w drodze uchwały nr 9/II/2010 z dnia 24.02.2010 zmienił warunki naboru na kierunek prawo wykreślając j.polski jako przedmiot brany pod uwagę w procesie rekrutacji co znacznie zmniejszyło moje szanse na dostanie się na wybrany kierunek. Czy mogę coś zrobić w tej sprawie?
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)
Wraz z wydrukowanym potwierdzeniem rejestracji musisz złożyć następujące dokumenty:
Kserokopię świadectwa dojrzałości (wydanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną)
Dowód wpłaty opłaty kandydata na studia
Dokumenty należy złożyć w białej kartonowej teczce z gumką, z naklejoną etykietą informacyjną, którą wydrukujesz wraz z potwierdzeniem rejestracji.
Jeżeli zostaniesz przyjęta na studia, będziesz musiała dodatkowo dostarczyć przy wpisie:
Formularz uzupełnienia danych osobowych (wydrukujesz go ze swojej strony kandydata)
Świadectwo dojrzałości w oryginale lub oryginalnym odpisie
Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów na wybranym kierunku
Cztery fotografie zgodne z wymaganiami dla dowodów osobistych
To dla tych, które się nie zalogowały, a chcą wiedzieć jakie papiery trzeba złożyć. To są wymagania na pedagogikę, ale prawie wszędzie wymagają tych samych :)
Minister Sprawiedliwości
na podstawie art. 71b §4 i art. 71 d §1 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie (Dz. U. z 2002 r. Nr 42, poz. 369 z późn. zm.) wyznacza termin egzaminu konkursowego na aplikację notarialną na dzień:
30 czerwca 2007 r. godz. 11.00
Zgłoszenie o przystąpieniu do egzaminu konkursowego należy złożyć w siedzibie właściwej komisji, które mieszczą się w siedzibach rad izb notarialnych w:
Białymstoku, ul. Warszawska 72, lokal 013, kod 15-078,
Gdańsku z siedzibą w Sopocie, ul. Jagiełły 10, kod 81-757 Sopot
Katowicach, ul. Poniatowskiego 23, kod 40-055,
Krakowie, Rynek Główny 23, kod 31-008,
Lublinie, ul. Graniczna 7/1, kod 20-010,
Łodzi, ul. Narutowicza 119a, kod 90-145,
Poznaniu, ul. Piękna 41, kod 60-589,
Rzeszowie, ul. Rynek 18, kod 35-064,
Szczecinie, Al. Wojska Polskiego 189/1, kod 71-325,
Warszawie, ul. Karwińska 3, kod 02-639,
Wrocławiu, ul. Św. Antoniego 31, kod 50-073.
Termin do złożenia zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu konkursowego upływa w dniu 16 maja 2007 r.
Opłata konkursowa wynosi 468,00 zł (słownie: czterysta sześćdziesiąt osiem złotych). Opłatę należy wpłacić na konto Ministerstwa Sprawiedliwości (Al. Ujazdowskie 11, 00 – 950 Warszawa) w Narodowym Banku Polskim: nr konta 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000 z dopiskiem: „opłata za konkurs na aplikację notarialną”.
Zgłoszenie o przystąpieniu do egzaminu konkursowego powinno zawierać:
-wniosek o dopuszczenie do egzaminu konkursowego,
-kwestionariusz osobowy,
-życiorys,
-potwierdzenie uiszczenia opłaty egzaminacyjnej,
-oryginał albo urzędowy odpis dyplomu ukończenia wyższych studiów prawniczych w Polsce i uzyskania tytułu magistra lub zagranicznych studiów prawniczych uznanych w Polsce, albo zaświadczenie o zdaniu egzaminu magisterskiego,
-informację o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego opatrzną datą nie wcześniejszą niż miesiąc przed jej złożeniem,
-dwa zdjęcia.