Urząd Komunikacji Elektronicznej jest zdania, że nowoczesna sieć światłowodowa, którą być może stworzy Telekomunikacja Polska, powinna być dostępna także dla konkurentów.
Grupa TP od wielu miesięcy mówi, że jest gotowa inwestoÂwać w nowoczesne sieci, które umożliwiają przesyłanie danych z prędkościami 50 Mb/s i wyżÂszymi, ale tylko wtedy, gdy bęÂdzie miała gwarancje, że te inÂwestycje się zwrócą - zauważa Gazeta Prawna .
- Grupa TP jest gotowa zaangażować się w niezbędną, technologiczną modernizację Polski, gdyby rząd i regulator prowadzili stabilną, proinwestycyjną politykę. Niestety, działania UKE wręcz zniechęcają do inwestycji - mówi Gazecie Prawnej Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.
Telekomunikacji Polskiej przeszkadza jednak fakt, że UKE swoimi decyzjami zmusza do udostępniania konkurencji własnej sieci poniżej kosztów. Operator twierdzi, że w przypadku sieci nowej geneÂracji gwarantowany przez reguÂlatora zysk powiÂnien być wyższy niż obecnie.
Jednak regulatorzy i Komisja Europejska są zdania, że bez względu na to, w jakiej technologii zbudowana jest sieć i jakimi nakładami powstała, musi być dostępna dla konkurentów.
Źródło: Gazeta Prawna
Dzisiaj Parlament Europejski ma przyjąć przepisy, które spowodują obniżenie opłat za rozmowy telefoniczne, wysyłanie wiadomości SMS oraz transmisję danych (Internet) w roamingu.
Nowe przepisy wprowadzają ograniczenia cen za SMS-y w roamingu. Cena za wysłanie wiadomości SMS nie powinna być wyższa niż 11 eurocentów. Odbieranie SMS-ów jest darmowe.
Tańsze mają być także rozmowy głosowe. Ich cena nie powinna być większa niż 43 eurocentów (oraz 19 eurocentów za rozmowy przychodzące). Za dwa lata planowana jest kolejna obniżka cen rozmów o 8 eurocentów.
W nowych przepisach ma pojawić się także zapis dotyczący transmisji danych w roamingu. Od lipca koszt 1 MB nie może przekroczyć 1 euro netto, za dwa lata stawka ma zostać obniżona o połowę.
Warto jednak zauważyć, że Polscy użytkownicy komórek mogą nie odczuć spadku cen w roamignu. Powodem takiego stanu rzeczy może być zbyt słaby kurs złotego.
Aktualizacja:
Parlament Europejski zatwierdził przepisy obniżające połączenia w roamingu.
Nowe przepisy mają też zapobiec przykrym niespodziankom, jak na przykład wysoki rachunek za korzystanie z Internetu za granicą przez komórkę. Klienci będą mogli bezpłatnie wybrać opcję miesięcznego abonamentu, którego wysokość będzie ograniczona (z reguły 50 euro). Operator będzie musiał poinformować klienta, że wkrótce wyczerpie on dostępny limit.
Źródło: Gazeta Wyborcza/Komisja Europejska
To o czym wspomniałeś jest elementem regulacji prawnych zagadnienia w niesławnej pamięci amerykańskiego Millenium ... Act[dokładnej nazwy w tej chwili nie pamiętam] który koncerny medialne - przy wsparciu administracji waszyngtońskiej - chcą narzucić reszcie świata. Na razie - z różnym skutkiem. Niemcy się ugięły, Komisja Europejska się wacha między wariantem amerykańsko-niemieckim a polskim.
Póki co - w Polsce wspomnianą jedną kopię legalnie posiadanej płyty na własny użytek można zrobić legalnie niezależnie od tego jak by nie była ona zabezpieczona.
-------------
======================
LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO!
======================
BartonM-2500+ @3878+(212x12)// MSI-K7N2 Delta-L// 512 MB 333@400//GF2MX400//BARRACUDA: IV - 60 GB + 7200.7 80 GB //WinXP+SP-1 // Opera 7.50 Prev. 3//
za http://wiadomosci.on...65,12,item.html
""... Komisja Europejska ogłosiła alarm na terenie Unii w związku z awarią elektrowni jądrowej w słoweńskim Krszko. Władze w Lublanie zadecydowały o zamknięciu elektrowni.
Nie stwierdzono wycieku substancji promieniotwórczych do środowiska.
Z powodu utraty chłodziwa w pierwotnym układzie chłodzenia rozpoczęto tam procedurę bezpiecznego wyłączania reaktora. ...."
Dać jarowi się wyżalić? na każdy sposób, w tv/w prasie!. A co to, publiczna żałoba? jednej osoby?, a reszta MILCZEĆ? BO JARO JEST NAJWAŻNIEJSZY?. Łatwiej się mu wyżalić anonimowym czytelnikom i słuchaczom niż mamie!.
Wszyscy polscy uczeni oraz goście z zagranicy, powinni debatować nad płaczem prezesa, jego żalami, no i ktoś powinien go przytulić. Telewizje też nie powinny puszczać jakiś seriali, filmów, a nawet reklam, tylko wszem i wobec powinno być o stanie ducha wodza, wybitnego męża stanu, największego patriotę od czasów Piłsudskiego i Dmowskiego.
Rząd powinien też zwrócić się do Komisji Europejskiej o szybką pomoc w tej materii, a Parlament Europejski wydać rezolucję. W razie czego pozostaje jeszcze ONZ...))) :party:
Eurokraci negocjujący potajemny traktat z USA, który podciąłby prawa człowieka i uszczęśliwił kartele przemysłu rozrywkowego, zostali przywołani do porządku przez Parlament Europejski. Członkowie Parlamentu w przytłaczającej większości głosowali przeciwko ustawie o porozumieniu antypirackim (ACTA), którą negocjowała Komisja Europejska. 633 głosami za, przy 13 głosach przeciw i 16 nieobecnych, członkowie parlamentu postraszyli także Komisję pozwem do Sądu Europejskiego. Potajemny traktat uczyniłby Europę rajem dla przemysłu rozrywkowego. Dostawcy Internetu zostaliby zamienieni w policję na usługach koncernów filmowych i muzyki rozrywkowej i musialiby odcinać od sieci każdego, kogo podejrzewaliby o dzielenie plików czy łamanie praw autorskich.
Komisja Europejska nie chce podjąć negatywnej decyzji w sprawie polskich stoczni, tylko znaleźć dla nich "wspólne rozwiązanie" - powiedział premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Brukseli po zakończeniu szczytu UE.
Powrót do artykułu: Komisja Europejska chce uratować polskie stocznie
Wielka Brytania poprze reelekcję Jose Manuela Barroso na drugą, pięcioletnią kadencję przewodniczącego Komisji Europejskiej (KE) - poinformował dziś brytyjski premier Gordon Brown.Powrót do artykułu: W. Brytania chce, aby Barroso nadal był szefem Komisji Europejskiej
Prawie 40 tysięcy pracowników koncernu Volkswagen (VW) protestowało w piątek w Wolfsburgu w Dolnej Saksonii przeciw Komisji Europejskiej, która domaga się od Niemiec nowelizacji ustawy o prywatyzacji VW.Powrót do artykułu: Niemcy zaciekle bronią podwórka pod nazwą Volkswagen
Oszczędzając w pracowniczych programach emerytalnych wiemy, jaką składkę musimy płacić, niewiadomą jest jednak wysokość przyszłego świadczenia. KE żąda od Polski zmiany tego systemu i złożyła do ETS skargę w tej sprawie. Resort pracy na razie nie obawia się jej konsekwencji.Powrót do artykułu: Komisja Europejska żąda zmian w polskim systemie emerytalnym