logo
 Pokrewne renessmekomisja ZUS pół roku zwolnienieKomisja lekarska odwołanie PZUKomisja Egzaminacyjna Testy gimnazjalneKomisja Egzaminacyjna Sprawdzian szóstoklasistyKomisja Lekarska Sił PowietrznychKomisja Nadzoru finansowego-rolaKomisja Lekarska MSWiA RozporządzenieKomisja Akredytacyjna PW ocenyKomisja lekarską z PZU ForumKomisja Papierów Wartościowych i Giełd
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • bibliotekarz.opx.pl
  • renessme


    Rada Naukowa KPN nie była jednomyślna. Poza tym, rada parku - to nie park, a ten jeszcze ostatecznego stanowiska nie zajął.

    Co do raportu OOŚ - nawet jeśli będzie on zrobiony rzetelnie, to niczego nie przesądzi, bo będzie się wtedy mówiło o "koniecznych wymogach nadrzędnego interesu publicznego" (art.34 UoOP). A raport nawet nierzetelny może być zaakceptowany przez wszystkich uczestników postępowania.

    Póki co, z tego co wiadomo, nie ma mowy o źródłach finansowania inwestycji. Inwestor jest zagraniczny, za granicą prowadzi podobne działania..

    Ponadto, już słyszy się o nowych inwestycjach w rejonie Karkonoszy na obszarach N2000...

    A co do ewentualnego zawiadomienia KE - skarżyć się można (co do zasady) dopiero po wyczerpaniu krajowych środków prawnych. A KE reaguje późno, więc tak słodko to tu nie jest.

    Przy okazji - polecam świetny artykuł o działaniach Komisji Europejskiej i Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w ostatnim numerze 'problemów ocen środowiskowych'.





    Chyba tak łatwo nie przejdzie i jednak unia na coś się przyda:
    Cytat:
    Porozumienie gazowe wzbudziło pytania Komisji Europejskiej w kwestii zgodności z unijnym prawem; podczas marcowej wizyty w Warszawie komisarz UE ds. energii Guenter Oettinger zapowiedział, że unijna grupa robocza sprawdzi jego zapisy. Wątpliwość co do zgodności porozumienia z unijnym prawem zgłosił również w swojej opinii polski MSZ.


    musi iść odpowiednia dola do pana Guentera i grupa robocza nie dopatrzy się uchybień, a także wystosuje odpowiednie instrukcje do polskiego MSZ.



    Komisja Europejska wielokrotnie upominała Polskę i co z tego wynikło? wielkie nic
    życie uświadamia że to państwo nie jest dla ludzi tylko ludzie dla państwa i wszystko co mogłoby spowodować aby obywatelom żyło się lepiej jest gnojone
    jeżeli nawet zaistnieje możliwość rejestracji pojazdów RHD to i tak nie obejdzie się bez wprowadzenia przepisów mających na celu zniechęcenie potencjalnego przyszłego właściciela, rząd rzekomo w taki sposób broni się przed napływem przysłowiowych złomów, ale nie potrafi zająć się szrotami które poruszają się po naszych drogach i co dziwne "przechodzą" badania techniczne
    rejestracja anglików w PL nie jest bardziej niestosowna, niż rejestracja anglików po przekładce gdzie w dowodzie nie widnieje owa adnotacja - a zgodnie z prawem jest to pojazd własnej budowy, mało tego, którego niejednokrotnie sposób przekładki i jakość wykonania zostawia wiele do życzenia przez co stwarza większe zagrożenie dla ruchu drogowego niż przed przekładką,
    w wypadkach nie tylko kierowca ponosi odpowiedzialność ale również i to w większości sytuacjach stan techniczny prowadzonego pojazdu (który porusza się na słowo honoru)
    niestety nie ma sprawdzonego sposobu na młodych kierowców bez wyobraźni i tych, którzy jeżdżą samochodami choć zupełnie nie mają do tego predyspozycji - wypadki były, są i będą - nikt nie musi się z tym zgadzać, to jak jest każdy chyba widzi



    Po za wszystkim.
    Minister Grabarczyk postrzegany od wczoraj skutecznie i prawidłowo przez premiera.
    Minister ochrony środowiska Nowicki - za słaby.
    mamy wsparcie ekologów.
    2-ch najpoważniejszych organizacji ekologicznych.
    Dokumentów masę które pokazują stanowisko zakłamane.
    Mamy skany dokumentów.
    ]Tylko komisja europejska i Komisarz Unijny został naszym partnerem.
    Reszta jedzie na jednym-wykolejonym wózku-dlatego wszyscy pokrzywdzeni.
    Miejcie świadomość.
    Pisma odbierane na poczcie - polecone - nie wolno być bezpłciowym burakiem.
    Spróbujcie, obejdźcie jak oni prawo, piszcie zbierajcie raporty6, pisma.
    A jak ktoś potrzebuje wsparcia w podobnym do mojego - służe pomocą i doświadczeniem 10-letnim



    UE - Polska - akcyza na prąd
    Polska odpowie przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości za niezgodną z unijnym prawem akcyzę na prąd. O pozwaniu Polski zdecydowała dziś Komisja Europejska, a oficjalnie poinformuje o tym na początku przyszłego tygodnia.
    Chodzi o przepisy dotyczące poboru akcyzy na prąd. Zgodnie z unijną dyrektywą, ma być ona pobierana od dystrybutorów prądu, powinny ją więc płacić zakłady energetyczne. Tymczasem w Polsce akcyzę płacą wytwórcy, czyli elektrownie.
    Warszawa obiecała, że zmieni przepisy do końca 2005 roku, ale do tej pory tego nie zrobiła. Kilka miesięcy temu rząd tłumaczył, że prace nad zmianami w ustawie o akcyzie na prąd trwają, ale potrzebuje czasu, by nowelizacja weszła w życie. Te wyjaśnienia nie przekonały Komisji, która zdecydowała o pozwaniu Polski przed unijny trybunał. A ten, za naruszenie europejskiego prawa, może zasądzić wysokie kary.

    iar/B.Płomecka, PR Bruksela/dj



    "Rzeczniczka Komisji Europejskiej Barbara Helfferich powiedziała, że Bruksela nie ma nic przeciwko referendum w Polsce. Jeśli polski rząd chce zorganizować referendum, w porządku, nie wypowiadamy się w tej sprawie. W żadnym wypadku nie zmienia to naszego stanowiska. Kontynuujemy nasze postępowanie karne, dopóki Polska nie wyjaśni wszystkich wątpliwości i nie dostarczy dodatkowych informacji - dodała rzeczniczka.

    Komisja Europejska narzeka, że nie dostała szczegółów dotyczących budowy i danych o wymaganych kompensacjach. Dlatego Bruksela nadal uważa, że budowa obwodnicy jest złamaniem unijnego prawa, bo doprowadzi do zniszczenia cennych przyrodniczo terenów chronionych.

    Poza tym Komisja domaga się natychmiastowego wstrzymania prac, do czasu wyjaśnienia sprawy. Jeśli Polska tego nie zrobi, to już w marcu może być pozwana przed unijny trybunał. W przypadku stwierdzenia złamania prawa, sędziowie mogą zasądzić wysokie kary."



    Jazda na dziennych - pierwsze wnioski.
      Witam

    Zainstalowałem te światła.
    Kupiłem w sklepie, na szybie w kółku E4 oraz
    literki RL a wiec homologowane jako światła dzienne.
    Budowa, to 5 LED. Zainstalowałem i wyjechałem.
    Dla porządku, światła są zamontowane w
    odległościach przewidzianych przez prawo,
    podłączone tak, że automatycznie gasną w momencie
    włączenia świateł mijania. Jedyne odstępstwo, to
    brak świateł pozycyjnych z tyłu, ale za to zgodnie
    z Regulaminem nr 48 Europejskiej Komisji
    Gospodarczej ONZ.

    Pierwszy wniosek to taki, że masa życzliwych. :-)
    Co chwile ktoś mi błyskał lub na CB wołał, abym
    zapalił światła.
    Odpowiedz, "a czy dzienne się nie palą" budziła co
    najmniej zdziwienie, "to te światełka"???
    Po prawdzie, to to rzeczywiście licho świeci, ale
    skoro dopuszczenie ma, to nie mnie weryfikować.



    Pozdrawiam
    WW - zdeklarowany kapelusznik :-P
    Passat B5 1,9 TDi + box+ Alan 87/RS39 + At 1700 Lemm



    pasuje chyba tylko tutaj:

    Cytat:
    Komisja prawna Francuskiej Ligi Zawodowej uznała za nieważny, podpisany trzy tygodnie temu z RC Lens kontrakt 68-letniego trenera Guy Roux. Były trener Auxerre o trzy lata przekracza dopuszczalny lokalnymi, związkowymi przepisami wiek trenera zawodowego klubu.


    Roux powinien więc zaniechać pracy w RC Lens. - Jestem dyplomowanym trenerem, francuskim obywatelem pracującym we Francji, którego obowiązuje prawo francuskie. Nie zwracam uwagi na przepisy korporacyjne, które stoją w sprzeczności z duchem prawa - powiedział jeszcze przed podjęciem decyzji przez komisję Roux.

    - Prawo europejskie zakazuje dyskryminacji ze względu na wiek i może przeszkodzić wejść tej decyzji w życie - przyznał Andre Soulier, przewodniczący komisji.

    Klubowi przysługuje odwołanie do Francuskiej Narodowej Komisji Olimpijskiej. Prezes Lens Gervais Martel zapowiedział, że tak uczyni. - Jestem zasmucony, wierzę że górę weźmie rozsądek. We Francji pracuje wielu trenerów tylko ze względu na nazwisko, a Guy Roux ma dyplomy i jeszcze coś więcej - stwierdził Martel.

    - Myślę, że Komisja Olimpijska podejmie w tej sprawie sprawiedliwą decyzję - dodał Roux, pytany przez stację Infosport.

    Guy Roux przez 41 lat prowadził Auxerre. W 2005 roku zakończył pracę w tym klubie. Na początku miesiąca podpisał nieoczekiwanie dwuletni kontrakt z RC Lens.




      Jeśli znasz jej dokładny adres , to korzystniej by było gdybyś założył sprawę w Austrii. Napewno w takim wypadku możesz liczyć na znacznie wyższe alimenty, a ponadto nie będzi problemu z tym że nie będzie Ci ich płacić.
    Grenada- kurator dla nieznanej z miejsca pobytu, nie słowo pełnomocnik. Oczywiście można wskazać kogoś z jej najbliższej rodziny. Pełnomocnika ona sama może sobie ustanowić. Kurator to innymi słowy narzucony przedstawiciel do pilnowania przestrzegania prawa, postępowania, zachowań etc.
    W przypadku Polskiego sądu będziesz miał problemy ze ściągnięciem alimentów, choć przepływ dokumentów pomiędzy Austrią a Polską jest znacznie lepszy jak w przypadku W.Brytanii a o niebo lepszy w przypadku Grecji, Cypru.

    Poniżej masz lonk do strony gdzie znajdziesz to co Ciebie powinno zainteresować. Abyś nie musiał długoszukać masz drugi link z wytycznymi w sprawie sądów w UNII Europejskiej.
    Komisja Europejska - Europejska Sieć Sądownicza - Informacje ogólne - Prawo wspólnotowe
    http://ec.europa.eu/civiljustice/par..._ec_vdm_pl.pdf



    Moje wolne przemyślenia.

    Mieszkanie jak piszesz masz własnościowe. Gdzie się kończy granica mieszkania? Rozumiem, że elewacja jest częścią wspólną. Ale co z balkonem? 1. Może zamocować antenę na specjalnie przygotowanym do tego uchwycie, na którym antena nie wystawała by poza obrys balkonu.

    2. Okno. Montaż bezpośrednio do framugi okiennej bądź też zaraz przy oknie, obszar prostopadły, ta 'obwódka' taka?

    Aż poszedłem do samochodu po Kodeks Cywilny.

    Art. 5 KC
    Nie można czynić ze swojego prawa użytku, który by był sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. (...)

    Art. 684 KC
    Najemca może założyć w najętym lokalu oświetlenie elektryczne, gaz, telefon, radio i inne podobne urządzenia, chyba że sposób ich założenia sprzeciwia się obowiązującym przepisom albo zagraża bezpieczeństwu nieruchomości.
    Do tego artykułu zastosować można decyzję nr RKT-23/2005, która uznaje, że praktyka zakazu montażu anten narusza zbiorowe interesy konsumentów.

    Jesteśmy w UE, zatem masz prawo do anteny- komunikat komisji w sprawie anten satelitarnych z dnia 27 czerwca 2001 r. (COM(2001)351 końcowy). Masz swobodne prawo do korzystania z przepływu i odbioru usług radiowych i telewizyjnych we Wspólnocie Europejskiej (art. 49 WE) oraz art. 10 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności - tamto gdzie jest napisane o przepływie informacji. Niedopuszczalne jest dyskryminowanie oraz ograniczanie swobodnego wyboru.

    Jeżeli dalej coś im nie pasuje to mają obowiązek wskazać Ci miejsce montażu w/w anteny w myśl tego co wyżej napisałem.


    Jeżeli będziesz dokonywał instalacji u siebie, zadbaj o jej stan techniczny. Możesz wystąpić, chyba do nadzoru budowlanego aby Ci zrobilli przegląd i wystawili dokument, że instalacja nie zagraża bezpieczeństwu. Takie coś robisz raz na rok, jak z Toyotą.

    Uporządkuj sobie moje myśli zaglądając jeszcze tutaj: http://www.tezet60.republika.pl/23.html i działaj w temacie.




    Microsoft na cenzurowanym?
    UOKiK o preinstalowanym MS Windows

    Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o swoich zastrzeżeniach związanych z możliwością ograniczania konkurencji przez sprzedaż laptopów z systemem operacyjnych Microsoftu. Sprawa została przekazana z poziomu polskiego na Europejski, gdzie zajmie się nią Komisja Europejska. Poniżej publikujemy komunikat UOKiK, można go też pobrać w formacie MS DOC ze stron Urzędu.

    Sprzedaż laptopów z oprogramowaniem Microsoft może ograniczać konkurencję. To wniosek z przeprowadzonego przez Prezes UOKiK postępowania wyjaśniającego. Ze względu na globalny zasięg działania przedsiębiorcy sprawa została przekazana Komisji Europejskiej

    Postępowanie wszczęte w grudniu 2007 roku miało na celu wstępne ustalenie, czy zasady sprzedaży komputerów przenośnych wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft nie naruszają prawa antymonopolowego.

    Z materiałów zgromadzonych w toku postępowania wynika, że na polskim rynku hurtowej sprzedaży laptopów obecnych jest około 12 producentów, których siedziby znajdują się poza granicami kraju. Na terenie Polski działają jedynie ich spółki zależne, które zajmują się wyłącznie dystrybucją i reklamą produktów.

    Wątpliwości UOKiK wzbudziły zasady współpracy pomiędzy producentami komputerów przenośnych a spółką Microsoft. Zgodnie z informacjami Urzędu mają oni prawo do preinstalacji jej systemu operacyjnego na wytwarzanym sprzęcie. Jednocześnie są oni zobligowani do raportowania liczby sprzedawanych laptopów. Mimo braku formalnego zobowiązania do instalowania produktów Microsoft, przedsiębiorcy przyznają, że zasady współpracy są na tyle atrakcyjne, że nie pozostawiają im wyboru.

    Jak ustalił Urząd regułą jest, że producenci sprzedają laptopy wyłącznie z systemem operacyjnym Microsoft. Konsumentowi trudno jest zrezygnować z preinstalowanego oprogramowania chociażby ze względu na brak możliwości zwrotu jego ceny. Tymczasem to do klienta powinien należeć wybór systemu operacyjnego, z którego chce korzystać.

    Zdaniem Prezes Urzędu informacje zebrane w toku postępowania wskazują, że mogło dojść do zawarcia niedozwolonego porozumienia pomiędzy Microsoft a producentami laptopów. Charakter postępowania – w szczególności zakres terytorialny działania przedsiębiorców – wskazuje, że skutki porozumienia mogą rozciągać się na teren całej Unii Europejskiej. W związku z tym Prezes UOKiK zdecydowała się przekazać zgromadzone materiały Komisji Europejskiej.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl