logo
 Pokrewne renessmekondensatory na wyjściu zasilacza ATXKondensatory ceramiczne zastosowanieKondensatory ceramiczne lutowaniekondensator i cofanie licznikaKondensatory mocykondensacja aldolowakondensator pm89Kondensator KendeilKomunikacja miejska Śląskkolanem o asfalt supermoto
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • braseria.xlx.pl
  • renessme


    rozumiem ze masz juz jakis uklad sterujacy napieciem ?
    najprostszy to rezystor - jak wyliczyc -> forum FAQ podawalem jak obliczac

    a co do startera - to najprostszy starter to obejscie calego obwodu sterujacego poprzez wlutowanie kondesnatora -> robisz obwod rownolegly i wlutowujesz kondensator np 470uF 25V - mozesz isc do sklepu z wentylem i sprawdzic czy taki bedzie odpowiedni zeby ruszyc - wentyl powinien zrobic pare obrotow zanim kondesator sie naladuje

    kondensator przy pradzie stalym robi za izolator ale na samym poczatku robi za przewodnik (zanim sie naladuje) i ta chwila wystarczy zeby na wentylator poszedl impuls 12V -> rozruch wentyla potem (po naladowaniu) jest izolatorem czyli jakby go nie bylo i tylko rezystor dziala

    czyli najprostsze rozwiazanie to obowd rownolegly rezystor & kondensator



    Witam
    Dawno mnie nie było ale to wcale nie oznacza że temat umarł. Mam do kolegów dwie prośby. Pierwsza z nich to sprawdzenie ogólne schematu jaki wymyśliłem (coś od siebie dodałem coś z EP i coś z gotowych zasilaczy).
    Drugi problem to nie mam pojęcia jak sensownie obliczyć gasik i bardzo bym prosił o pomoc w tej sprawie jak się za to zabrać by nie dawać opornika 10W i nie wiadomo jakiego kondensatora.
    Ostatnią prośbą bo też długo nad tym myślałem jest obliczenie filtru EMI. Powiem szczerze że wyliczenie trafa jest o wiele prostsze niż ten filtr przynajmniej dla mnie.
    Już mówię jak co dobrałem:
    Rezystor R1 120k dobrałem tak by osiągnąć napięcie 16V przy około 60 V AC zasilania aby zasilacz poprawnie pracował od 85 - 250V AC. Oporniki R3 22k i R4 3,6k razem z R5 150k zostały dobrane tak by napięcie pomocnicze było stabilizowane przy wartości 16V. Wyjście komparatora COMP podłączyłem przez transoptor który w raz z TL431 (ustawiona na około 3.6V) powinien się załączać w okolicy 5V bo około 1,4V jest na diodzie transoptora. Pewnie będzie to wymagało korekcji. Moje pytanie brzmi czy ten obwód z transoptorem będzie poprawnie działać czy lepiej coś zmienić może dodać jeszcze jakiś kondensator?
    Bardzo bym prosił o przeglądnięcie i krytykę oraz pomoc z obliczeniem gasika i EMI.
    Pozdrawiam




    A mógłbyś podać jakieś namiary na tą firmę? Adres, numer kontaktowy? I jeszcze takie prymitywne pytanie, chodzi mi o prosty filtr dolnozaporowy dla średnio tonowego głośnika z cięciem o stromości 6dB czyli sam kondensator na ok. 600-800Hz... jakiej pojemności powinien być kondensator? Bo mi wyszło że ok. 30uF a gościu elektronicznego powiedział mi że to jakieś niby bzdury i że do średniego powinien być 4,7uF lub co najwyżej 6,8uF... przecież to tnie znacznie wyżej niż 800Hz... Jaka powinna być prawidłowa pojemność? Z góry dzięki za pomoc

    Wiele osób ma problemy ze średnim określeniem pojemności kondensatorów i indukcji cewek w prostych zwrotnicach, podaję proste wzory na obliczenie tychże elementów:

    6dB/okt

    C= 159000 / (fp*R)
    L= (159*R) / fp

    12dB/okt

    C= 112500 / (fp*R)
    L= (225*R) / fp

    gdzie:

    C - kondensator w obwodzie
    L - cewka w obwodzie
    fp - częstotliwość podziału
    R - impedancja znamionowa głośnika (jeśli nie znamy możemy pzyjąć rezystancję cewki jako wartość przybliżoną)
    159000, 159, 112500, 225 - stałe

    Mam nadzieję że każdy wie jak wygląda filtr 6dB/okt i 12dB/okt

    Pozdrawiam!



    Obliczyłem że dla takiego kondensatora
    http://www.allegro.pl/item992589648_kondensator_gould_2500_mikrof_400v.html
    naładowanego do 375V:
    - czas rozładowania to 1 mikrosekunda
    - energia to 175J
    - zakładając 0.5% sprawność railguna pocisk dostanie energię ~0.9J
    - przy takiej energii prędkość wylotowa to 14m/s dla pocisku 10gramowego
    - zasięg przy takiej prędkości to 6 metrów (z wysokości 1 metra)

    Obliczenia przeprowadziłem zakładając opór w obwodzie 10^-4ohma, czy taki opór jest możliwy? Liczyłem go podstawiając najbardziej prawdopodobne wartości do wzoru na opór przewodnika (dla szyn miedzianych). Co więcej, podstawiając taką wartość oporu i napięcie 375V do prawa ohma, natężenie wychodzi 4 miliony amperów. Czy jest możliwe zorganizować taki obwód w sposób bezpieczny? Czy może coś przeoczyłem w obliczeniach?

    Regulamin - p.10.11.



    witam,
    Zlecę komuś wykonanie programu w delphi do obliczania rozpływu prądów w obwodzie rozgałęzionym prądu przemiennego metodą prądów oczkowych.
    Program ma obliczać rozpływ prądów w dowolnie skonfigurowanym obwodzie rozgałęzionym prądu przemiennego. Obwód może składać się z idealnych źródeł prądowych i napięciowych oraz idealnych cewek, rezystorów i kondensatorów. Program ma wyświetlać obliczany obwód wraz z informacją o wartości prądu w poszczególnych gałęziach obwodu.
    Proszę o wiadomości na maila kieras0007(małpa)wp.pl bądz na priv(wolałbym maila bo cześciej zagladam). Proszę zeby w wiadomości znalazły sie informację o koszcie i czasie wykonania tego programu.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl