Unia to unia czyli opiera sie na korzyściach obu stron. Kiedy my już dzięki unii osiągniemy wysoki poziom, to wtedy ona będzie chciała wsparcia od nas, przede wszystkim będziemy mysieć kupować produkty unijne i je też promować w innych krajach. Będzie też pewno polityka wojskowa.
Witam.
Co za śmieszne stwierdzenie , że dzięki Unii osiągniemy wysoki poziom! Niby jak? Unia Europejska to twór stagnacyjny - przyrost PKB w 2002r. wyniósł 0.8%. To śmiesznie mało. A czemu? Bo unijne prawa , podatki , centralne sterowanie produkcją do tego prowadzą! "To nie kryzys , to rezultat" , jak mawiał śp. Stefan Kisielewski. Zapytacie o Hiszpanię? Umowa akcesyjna zakładająca , że "stara" UE będzie pompować miliardy Euro to coś , czego nam nie udało się wywalczyć. A Irlandia? Prawa do własnej polityki gospodarczej (liberalizacja) również nie uzyskaliśmy.
A rzekomy sojusz wojskowy? Boże , chroń nas przed sojuszem militarnym z UE! Już nas kiedyś zawiedli. A poza tym , są sojusznikami USA , a pomóc im jakoś nie mają ochoty (poza GB). A co dopiero umierać za Polskę! Jak to się ładnie mówi: "Nie jesteśmy warci ani jednej kości grenadiera Jej Królewskiej Mości" (to oczywiście odnośnie GB).
Stwierdzenie , że Unia to unia i opiera się na korzyściach obu stron jest wielce mylące. Chyba że za naszą korzyśc uważasz korzyść tysięcy urzędników (może jesteś urzędnikiem?). Albo dopłacanie do budżetu UE , czyli bycie płatnikiem netto. Co? Gdzie są nasze korzyści? Że do pracy? Co mnie obchodzą cwaniacy , którzy chcą wyjechać? Pomyślmy o milionach emerytów!
Czekam na odpowiedź opartą na rzetelnych danych.
Taaa czytaj to co oni teraz piszą...
http://www.wprost.pl/ar/159610/Piec-lat-w-Unii-Europejskiej/
Miller przypomniał, że w tamtym czasie w Polsce istniała "bardzo wyraźna ideologiczna opozycja antyunijna", którą stanowiły Liga Polskich Rodzin oraz Prawo i Sprawiedliwość. "Samoobrona była też przeciw ale z innych nieideologicznych powodów" - zaznaczył.
PiS, LPR i Samoobrona zarzucały jej wszystko, co najgorsze - zdradę państwa, chęć uzyskania osobistych korzyści, działanie na szkodę Polski.
A Ty Slawod1 wwidze że masz argumenty "na chłopski rozum" które ni jak sie maja do tego o czym mówi Jean
W latach 2007-2013 polskie firmy będą mogły bezpośrednio pozyskać nawet 12 mld euro z unijnych funduszy na realizację swoich projektów.Unia stawia na małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), ale w programach ogólnokrajowych nie pomija się dużych firm.
Jeżeli masz konkretne plany i cele na zbliżające się lata oraz poszukujesz źródeł ich finansowania gorąco zachęcamy do skorzystania z dotacji unijnych.
Na co dotacja:
* inwestycje w środki trwałe i wartości niematerialne i prawne;(np. zakup maszyn, specjalistycznego oprogramowania)
* korzystanie z usług doradczych; (np: w zakresie opracowania strategi rozwoju firmy lub produktu)
* inwestycje w badania i rozwój (B+R); (np: prace badawcze w celu opracowania nowego produktu)
* promocja w kraju i za granicą;(opracowanie planu eksportu i jego późniejsza realizacja (np:udział w targach)
* szkolenia kadr; (np:szkolenia specjalistyczne pracowników)
Jakie korzyści odniesie Twoja firma pozyskując dotację z Vento?
* wsparcie na każdym etapie starania się o dofinansowanie z UE, od koncepcji inwestycji, poprzez jej realizację, aż po wypłatę dotacji na konto bankowe!
* przeniesienie na podmiot zewnętrzny unijnej biurokracji
* długofalowość współpracy
Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami w celu ustalenia możliwości dofinansowania Twojej firmy z funduszy unii europejskiej.
Moim zdaniem wprowadzenie Euro w Polsce będzie miało więcej minusów jak plusów, dla przeciętnego polaka będzie to zdecydowanie więcej minusów bo co może zyskać polak który zarabia przykładowo 2000 zł netto ??
Odpowiedź jest prosta NIC odczuje tylko podwyżki cen towarów korzyści odczują większe przedsiębiorstwa i ludzie zamożniejsi. Wprowadzenie Euro w Polsce jest nieuniknione pozostaje nam tylko wyciągać wnioski z błędów jakie popełniały inne kraje Unii Europejskiej, które zmianę waluty mają mają już za sobą.
owszem mówi sie dużo o plusach wprowadzenia euro: eliminacja ryzyka walutowego, wzrost atrakcyjności polskich firm,łatwość rozwijania eksportu itd. Ale te korzyści dotyczą głównie dużych przedsiębiorstw, a co stanie sie z przeciętnym Kowalskim? Będzie zmuszony dostosować się do podwyżki cen i liczyć sie z każdym wydanym eurocentem. Skoro ma byc tak różowo to czym wytłumaczymy strajki grup zawodowych we Francji, Belgii spowodowane ciągłą podwyżką cen. Dlaczego przeciętni belgijscy emeryci żyją jedynie "od pierwszego do pierwszego" od czasów wprowadzenia euro?
Polska chce pomóc najbardziej obleganym przez imigrantów krajom Unii Europejskiej i razem m.in. z Francją, Wielką Brytanią, Niemcami, Słowacją oraz Słowenią weźmie udział w unijnym programie relokacji imigrantów - informuje "Metro".
Na początek do Polski przyleci sześciu imigrantów ze Wschodniej Afryki, niewykluczone, że z ogarniętej wojną domową Somalii. Przylecą z Malty, do której często przybijają łodzie z przybyszami z Afryki. Będą oni sprawdzeni czy są uchodźcami politycznymi, bo wtedy mają największe szanse na osiedlenie w Polsce i prawo do pomocy.
Chodzi o to, żeby przesiedlać uciekinierów np. z Afryki, którzy lądują głównie na południu Europy, czyli na Malcie, we Włoszech czy Hiszpanii. Bo teraz zgodnie z prawem kraj, w którym po raz pierwszy imigrant występuje o pomoc, musi sam zapewnić mu pomoc i utrzymanie. W 2008 roku przez Morze Śródziemne dopłynęło ich do Europy aż 67 tys. Rok temu było ich mniej, ale dla małej Malty to i tak ciągle spory problem.
Na razie jest to tylko program pilotażowy, współfinansowany przez Unię. Nasz rząd planuje jednak przyjmować więcej imigrantów. Pieniądze na to mają pochodzić z rezerwy budżetowej.
>>>>
Brawo!Do problemu bezrobocia i nedzy koniecznie trzeba dodac problem przedmiesc gdzie policja boi sie wchodzi i islamistow...
Jakie jeszcze problemy sciagnie Tusk aby pokazac jak kocha Bruksele?
Niech zyja nasze korzysci z UE!
Jest bunt, w piosenkach THE CURE na pewno, u Bowiego choćby w piosence Warszawa, o której mówił, że wyraża pragnienie wolności i ducha narodu polskiego.
wiesz, przed Wyborami bunt ogarnął i mnie. Miałem głosować na Unię Polityki Realnej, bo jestem konserwatywnym liberałem. Ale zdumiała mnie agresja części mediów (TVN, onet, Wybiórcza) przeciw PiS, zwłaszcza po ujawnieniu korupcji w Platformie i planów powrotu do afer prywatyzacyjnych. Walka z korupcją nagle zaczęła być przedstawiana jako "zamach stanu". A przecież dzięli ministrowi Ziobrze i powołaniu CBA Polska awansowała z miejsca 65 na 27 wśród krajów o najniższej korupcji. Liderami są kraje skandynawskie, które stosują dokładnie takie metody jak CBA.
Do tego dochodzą sondaże - na zdrowy rozsądek każdy uczciwy Polak potępiłby skorumpowanych posłów PO jak w czasach afery Rywina. Tymczasem w sondażach stało się wręcz odwrotnie. Tłumaczę to faktem, że ośrodki te pomyliły się na korzyść Platformy, bo i w poprzednich wyborach dawały Tuskowi przewagę 14% nad Kaczyńskim. Tusk nawet na plakatach chwalił się hasłem "Prezydent Tusk" i przegrał.
Wejście do Unii Europejskiej dało Polakom szansę swobodnego przemieszczania się. Dlatego nie rozumiem krytyki wolnego przemieszczania się i pracy za granicą. Przecież właśnie tego chciał Tusk, który obiecuje, a w debacie z Kwasniewskim nie wiedział nawet jakie są podatki w Irlandii.
Ta manipulacja jest mocno niesprawiedliwa, bo mieliśmy najlepszy rząd od 1989 roku - wzrost gospodarczy +6%, rekordowo niska inflacja 1,1%, spadek bezrobocia do 11% i 1 milion 250 tysięcy nowych miejsc pracy. Dlatego chcę pomóc PiS.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, i¿ wystapienia jednego z przedstawicieli srodowiska
rybackiego - Grzegorza Hałubka, w dniu 16 marca br. podczas przesłuchania przed Komisja Rybołówstwa
Parlamentu Europejskiego ws. reformy Wspólnej Polityki Rybackiej, nie nale¿y łaczyc, ani z pogladami
całego polskiego srodowiska rybackiego, ani ze stanowiskiem jakie zajmuje polska administracja rybacka
w kwestiach europejskiej polityki rybackiej. W ocenie ministerstwa prezentowanie na forum unijnym
podobnych pogladów, utrwala krzywdzace stereotypy dotyczace polskich rybaków oraz nie słu¿y dobrze
budowaniu nale¿nej Polsce pozycji w Unii Europejskiej.
Polska, wspólnie z instytucjami Unii Europejskiej i jej panstwami członkowskimi da¿y do wypracowania
jak najkorzystniejszych rozwiazan w polityce rybackiej, majac na wzgledzie koniecznosc ochrony i
optymalizacji biologicznego stanu zasobów, przy jednoczesnym zapewnieniu jak najlepszych warunków
wykonywania ekonomicznie opłacalnego rybołówstwa. Polska realizuje te zasade działania w ramach
restrukturyzacji rybołówstwa bałtyckiego oraz poprzez mocne osadzenie działalnosci rybackiej w kulturze
przestrzegania prawa. Oba te procesy ju¿ przynosza wymierne korzysci krajowemu sektorowi rybackiemu.
W chwili obecnej najwa¿niejsza dla całego europejskiego rybactwa jest reforma Wspólnej Polityki
Rybackiej. Proces jej przebudowy powinien odbywac sie poprzez prezentowanie, wypracowanych w kraju,
merytorycznych stanowisk reprezentatywnych dla całego srodowiska rybackiego.
DVB-T nam nie grozi a na pewno nie prędko...
Podczas, gdy cyfryzacja Polski należy do najgorszych w Unii Europejskiej, posłowie zdecydowali po raz kolejny o przełożeniu debaty na temat zaawansowania procesu w naszym kraju.
– To skandaliczny przykład zaniedbania – uważa Instytut Globalizacji. IG przygotował raport „Cyfrowa Polska” podsumowujący projekt badawczo-edukacyjny nt. cyfryzacji w Polsce. Z raportu wynika, że rok 2008 był praktycznie stracony dla zaawansowania cyfryzacji w Polsce. TVP z niezrozumiałych powodów wstrzymuje się z uruchomieniem narodowej platformy cyfrowej, natomiast plany stworzenia cyfrowej telewizji naziemnej ugrzęzły w impasie. Według Instytutu Globalizacji cyfryzację utrudnia brak strategii, potęgujący chaos decyzyjny. Ponadto utrudnieniem jest konflikt rządu z zarządem TVP, przez który cierpią telewidzowie, którzy chcieliby jak najszybciej oglądać polską telewizję w dobrej, cyfrowej jakości.
– Przekładanie po raz kolejny debaty o cyfryzacji to zamiatanie śmieci pod dywan – uważa dr Tomasz Teluk, dyrektor Instytutu Globalizacji. – W perspektywie organizacji Euro 2012 oraz wymogów Komisji Europejskiej, takie zaniedbanie jest rażące – dodaje.
Eksperci IG uważają, że stworzenie strategii cyfryzacji w Polsce, powinno odbywać się na zasadzie jawnych i otwartych konsultacji. Tymczasem debata publiczna na ten temat jest niezwykle uboga i nie uwzględnia interesów konsumentów. Instytut Globalizacji rekomenduje przyspieszenie, a nie wieczne odkładanie, prac nad cyfryzacją, aby zdążyć z przejściem na nadawanie cyfrowe jeszcze przed 2012 r. na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, co jest marzeniem większości Polaków. Rząd powinien także poprawić politykę informacyjną, bowiem społeczeństwo wydaje się zagubione, nie wiedząc czym jest cyfryzacja i jakie korzyści można osiągnąć z tego procesu, tym bardziej, że telewidzowie wykazują głód wiedzy związany z tą tematyką.
Źródło: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i...ekladaja-debate
>>>wydanie z 16 luty 2006 r.<<<
******************************************
http://www.medycy.internetdsl.pl/gp/02.16.amn
>>>gazeta<<<
+ także z dnia wczorajszego
>>>dodatki<<<
-- Innowacyjna firma
Notebooki wzmacniają swoje zalety.
Komputery przenośne z powodzeniem szturmują rynek małych firm. Biznes docenił wreszcie zalety mobilności. W ubiegłym roku sprzedano 500 tys. notebooków. W tym padnie kolejny rekord.
Małe i średnie firmy oraz użytkownicy indywidualni napędzają rozwój polskiego rynku komputerów przenośnych. W ubiegłym roku w Polsce zostało sprzedanych około 500 tys. takich urządzeń, w tym padnie kolejny rekord sprzedaży, bo szacuje się, że polski rynek wchłonie nawet 700 tys. notebooków. Przedsiębiorcy przekonali się do korzyści wynikających z mobilności pracowników, komputery przenośne stały się więc zakupem pierwszego wyboru.
--Szukaj pracy....
Możliwości zatrudnienia w Unii Europejskiej.
Polacy mogą pracować bez ograniczeń w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Szwecji. Za dwa i pół miesiąca mogą dołączyć do nich kolejne kraje. Mijają dwa lata od rozszerzenia Unii – starzy członkowie, którzy zastosowali dwuletnie okresy przejściowe w dopuszczeniu na swoje rynki pracy nowych obywateli Unii, muszą teraz zdecydować, czy je przedłużyć. Te, które zdecydowały się na 7-letni okres przejściowy (m.in. Niemcy), mogą go skrócić, ale tego nie zrobią.
W niezbędniku piszemy m.in.:
Jakie są najbardziej poszukiwane zawody w krajach UE
Jak umieścić swoje CV w europejskiej sieci EURES
Jak znaleźć i sprawdzić pośrednika
Jakie formalności trzeba załatwić w poszczególnych krajach
Jakie są płace minimalne w krajach UE
Ile zezwoleń na pracę wydają państwa Unii
--Praca i Podatki
Zatrudnianie w niepełnym wymiarze czasu pracy.
Pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze czasu pracy nie mogą być z tego powodu traktowani gorzej niż osoby pracujące na cały etat. W przypadku naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu, pracodawca może być zobowiązany do zapłaty odszkodowania, którego kwota nie jest limitowana.
(j)