logo
 Pokrewne renessmekorzeń żywokostu zębówKorzeń pokrzywy tabletkikorzeń kobylaka ziołokorzenie nerwowekorzeń rzerszeniakorzeń imbiruKorzenie wierzbykorzeń kobylakaKołobrzeg Korzeniowskiegokorzenie przybyszowe
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • adbuxwork.keep.pl
  • renessme


    Jak myślicie, czy EasyCarbo rozwiązałoby w moim przypadku problem z niedoborem CO2?

    P.S.
    Po prawie dwóch tygodniach parametry wody się nie zmieniły (nadwyżka fosforanów), glony są i się rozwijają, ale w miarę powoli. Część roślin rośnie szybko i muszę je przycinać (Gymnocoronis, Moczarka, Rogatek), część powolutku (żabienice).
    Mam zamiar wpuścić do akwarium 6szt otosków jako pierwszych mieszkańców (poza ślimakami i jedną krewetką Amano, która zaplątała się w zakupiony korzeń).



    Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włożyli trud w przygotowanie dla mnie paczki, dzisiaj ją otrzymałam (Kubiszon - nie martw się, wszystko dotarło w całości i żywe), największy korzeń już pływa - bocje i neonki oszalały z radości, a zawstydzony rak dalej współdzielni mieszkanie z duchem amazońskim. Jednak aby zapobiec jego zapędom i ogromnemu apetytowi roślinki zostały tymczasowo umieszczone na szczycie korzenia :)
    Chciałam zrobić lepsze fotki akwarium, ale niestety obecnie nie mam normalnego aparatu, który to umożliwi, więc fotki są, jakie są :(
    Jeszcze raz bardzo dziękuję :)




    Wszyscy znamy sposoby na spreparowanie korzeni takie jak gotowanie w soli itp. Ale chodzi mi o inne sposoby zapobiegania gniciu korzeni w akwarium.
    Na przykład nadmanganian potasu. Jakie stężenie ma mieć roztwór Jak długo moczyć w nim korzenie Gdzie wogule go kupić
    Czy dałoby się odkazić jakoś korzeń wodą utlenioną W książce "Moje akwarium" pan Hans J. Mayland pisze o odkażaniu roślin poprzez przepłukanie ich w roztworze wody utlenionej. Czy jakby zostawić w nim korzeń na długo byłoby to równie skuteczne jak gotowanie w soli

    Może macie inne pomysły na odkażanie korzeni Za wszystki pomysły z góry dziękuję



    Powitać.

    Zamierzam zrobić małą rewolucję w moim 112l akwarium, i pierwszym krokiem będzie wymiana podłoża. Chciał bym od razu zrobić to porządnie żeby za chwilę znowu nie kombinować ;-)

    Zakupiłem grys bazaltowy 2-5mm (pozdrowienia dla Biofila :-), i teraz nie wiem czym to wzbogacić. Poczytałem trochę, i wymyśliłem tak:
    - na dno garść torfu granulowanego
    - na to grys tak z 5cm
    - pod korzenie 7 balls JBLa
    - co jakiś czas JBL Ferrotabs

    Myślicie że tak będzie OK? Czytałem ze niektórzy dodają jakieś jeszcze lateryt, ale jakoś w zadnym e-sklepie tego nie widzę, poza tym wolał bym nie wydać za dużo - czeka mnie wiele zakupów.

    Aha, i czy ten torf będzie dobry: http://www.um-um.pl/produ...roducts_id=4059 ? Wystarczy 100ml na zbiornik 112l? Wolał bym nie zmniejszyć torfem zbytnio pH, bo niemożliwość wyliczenia zawartości CO2 będzie mi psuła humor ;-)

    Będę wdzięczny za wszystkie uwagi.



    Witam

    Proszę może pomyśleć o odwróceniu obiegu wody - wodę pompować przez komin pod żwir. Zalety wynikające z obiegu wody (tlen, temperatura etc.) pozostają, znika zaś problem zapychania się i powstawania 'martwych miejsc'. Woda pobierana z akwarium filtruje się w filtrze np. zewnętrznym (który zdecydowanie łetwiej czyści się , zaś 'czysta' pompowana jest przez kompin w dno, które działa jako kolejny etap filtracji. Dodatkowo można podawać różne rzeczy dla roślin właśnie przez komin pod żwir, jak np. wspomniane przez pana gliniane kule z nawozem.
    Sam korzystam z takiego rozwiązania zaledwie od 3 miesięcy, ale mogę już stwierdzić, że rośliny rosną dobrze (mam wrażenie, że lepiej niż przed zastosowaniem filtra dennego). Używałem nawozu w postaci glinianych kul JBL'a, które wrzucałem do komina. Wartki strumień w kominie porywał je w dół, rozdrabniał i po pewnym czasie z całej (!) powierzchni dna powoli uniosła się 'lekka mgiełka'. I tu kolejna zaleta filtra dennego - woda wydostająca się przez tak dużą powierzchnię ma bardzo małą prędkość (prawie niezauważalną), przez co można chodować rośliny lubiące 'spokój' (i nie rozwijają się gatunki glonów lubiącye silny strumień wody).
    Problemem, jaki może wystąpić przy użyciu filtra dennego, to temat przesadzania roślin - pod żwirem znajduje się ruszt, w który mogą powłazić korzenie.



    Witam :)

    Piszę tutaj, żeby otrzymać kilka rad.

    Mam do dyspozycji zbiornik 90l, jednak o nietypowych wymiarach:

    - długość: 75cm,
    - szerokość: 43cm,
    - wysokość: 28cm.

    Podłożem będzie Aqua Substrate II+, planuję też zrobić plażę z piasku
    kwarcowego. Prosiłbym o rady, jakich roślin użyć, żeby mi z
    akwarium nie wychodziły :) Oświetlenie będzie 0,9W/l, będę podawał CO2 z
    butli, nawoził potasem, mikro i makro.

    Chciałbym, aby ta kompozycja w końcu mi się udała, jakbyście mi polecili
    to wszystko rozmieścić (rośliny, jakiś korzeń). Mieliście do czynienia z
    podobnym akwarium?

    Proszę o sugestie :) Również w kwestii wystartowania baniaka, żeby
    glonów uniknąć przy takiej wysokości akwa i takim oświetleniu.

    Pozdrawiam :)




      Obiecałem się wyłączyć, ale odpowiem, bo zostałem wywołany.
    Kim jestem - vide profil.
    Tsetse, któremu odpowiadałem, chyba nie jest specjalistą od chemii wody, stąd potrzebuje rad prostych, a nie rozpatrywania tysięcy specyficznych przypadków. Co do przekraczania granic - tych granic po prostu nie ma. Jeśli dla jakiegoś gatunku optymalne, powiedzmy, pH wynosi 6,5-7,2 to część rybek (niewielka) nie przeżyje 7,3, ale część (też niewielka) przeżyje 8,5. Tyle mówi niejaki Pan Gauss i jego krzywa.
    Nie znaczy to jednak, że ryby przeżyją w wodzie destylowanej. Jeśli w akwarium są skałki, korzenie, rośliny, pokarm - to oczywiście woda już nie będzie destylowana. Dolewać oczywiście można, jednak nie polecam tego osobom małozaawansowanym, chyba że tylko uzupełniają wodę, która odparowała (wtedy to najlepsze rozwiązanie, choć nie zawsze ekonomiczne). Z drugiej strony można postawić pytanie co to jest woda destylowana (np. 99,9% czy 99.99% czystości) i dalej prowadzić dysputy akademickie, pytanie czy warto? Na marginesie, toksykologia uczy, że nie ma trucizn, tylko są dawki toskyczne, a o chemikach mówi się, że nasika taki do wanny i coś bredzi o nieskończonym rozcieńczeniu xD.
    Pozdrawiam.



    już nie chce gupików w poprzednim miałem 40 i nie mogłem opanować populacji :)

    Topielec - te smugi to efekt jeszcze nie wyschniętej okleiny jak pisałem była klejona na mokro i musi wyschnąć do końca potem jest idealnie czarna.

    A filmik postaram się zrobić dobry ale jak akwarium trochę się postarzeje :D

    Dzisiaj doszedł nurzaniec z tyły za duży korzeń i akwarium nabrało dodatkowego kształtu. Oprócz tego zmieniło się trochę w nim po przesuwane trochę gałęzie i umocowany na nich moss java.
    A dzisiaj się też załamałem oczywiście pozytywnie jak rośliny zaczeły bombelkować to miałem aż mgłę w akwarium :D coś pięknego widok jednak lampy HQI to jest to nigdy więcej świetlówek !



    8 załącznik(i) Zamieszczam kolejne fotki z mojego akwarium :) Baniaczek ma około 2 miesięcy, inwazji glonów udało sie uniknąć, jednak część roślin troszkę zmarniała na starcie (przede wszystkim blyxa i kryptokoryny). Krypto juz ładnie odrastają, blyxa dopiero zaczyna odbijać (na dodatek jak byłam na urlopie ryby złapały pleśniawkę :? ) Korzeń jeszcze odrywa się od dna, ale juz wystarczy mniejszy kamień, żeby go obciążyć (na dniach planuję owinąć ten kamol mchem).
    Przedstawiam również kilku mieszkańców moich baniaczków :) Chciałam też zrobić foto ramirezkom, ale wczoraj się wytarły i siedzą schowane w krzakach. Miłego oglądania.



    przyszlosc 340
      Cytat:
    hm. My nic nie wiem na temat twojego akwarium, planowanej obsady.
    Toteż trudno nam cokolwiek wymyslić jaki rodzaj filtracji jest Tobie potrzebny. Nie znając rodzaju oświetlenia, gatunków roślin, oczekiwanego pH, można założyć że zestaw do CO2 będzie Tobie całkowicie zbędny, albo wręcz odwrotnie potrzebna bedzie butla z reduktorem.
    Dopóki nie określisz co tam ma być, nikt nie pomoże.
    hi
    a wiec obecnie mam 180l
    filtr eheim 2234
    filtr wewnetrzny eheim aquaball 2210
    grzalka 300Wat z regulacja
    temp 26*C
    oswietlenie 110 Wat 10000k
    co2 z bimbrowni jako dyfuzor jest powerhead
    ph 7
    GH 8
    KH 7
    NH3/4 0
    NO2 <0,3
    kilka skalek
    kilka korzeni
    rosliny:mech jawajski na korzeniach, kryptokoryna, czerwona ludwigia, nurzaniec, kabomba, lilia.
    obsada: 3 skalary, trzciniak, 7kiryskow, 2 mandi maly, 3 gurami, 3 grubowargi, 3 ramireza boliwijska, jojo loach (nie wiem jak po polsku), 2 barwniak czerwonobrzuchy,2 glonojad syjamski, maczuzniak szerokoglowy, peklocja prazkowana, zbrojnik lamparci, zbrojnik szerokopasy
    a wiec chcialbym to wszystko utrzymac + ewentualne i konieczne zmiany z ta roznica ze w baniaczku prawie dwa razy wiekszym.
    dzieki



    Akwarium śliczne.
    Mam pytanie skąd masz ten korzeń po lewej stronie ten mniejszy?? Czy samemu go spreparowałaś.??



    witam.bede restartowac akwarium 112litrow.chetnie przyjme roslinki,kiryski, glonojady,korzenie i wszystkie inne rzeczy zwiazane z akwarystyka.z gory bardzo dziekuje.kontakt gg 9519758,forum lub email.mile widziane okolice woli,bemowa,centrum,zoliborza,sluzewca jak i cala warszawa.



    Ocena przeprowadzona wg. jakiegoś tam klucza konkursowego, stąd te przemądrzałe pojęcia

    Wrażenie artystyczne (Maksimum 100 punktów)
    Akwarium bardzo ładne. Pozostawione wolne miejsce z prawej strony i układ korzenia bardzo dobrze oddają naturalność kompozycji. Podobają mi się korzenie Pistii wiszące na pustym miejscem.
     
    Punkty techniczne (Maksimum 5 x 20 punktów = 100 punktów)

    Kreatywność (Maksimum 20 punktów)
    Oceniane są ogólna całość aranżacji oraz jej oryginalność.
    Aranżacja w układzie „trójkąta”. Ogólnie przemyślana i bardzo dobrze skomponowana.
     
    Całość kompozycji roślinnej (Maksimum 20 punktów)
    Czy kompozycja aranżacji jest odpowiednio dopracowana ?
    Bez zastrzeżeń.
    Czy rośliny wodne są właściwie rozmieszczone w aranżacji ?
    Bez zastrzeżeń.
    Czy w aranżacji zauważalny jest balans barw i kształtów roślin wodnych ?
    Mocna zieleń Anubiasa i Glossostigmy dobrze kontrastują z korzeniem oraz Blyxą.
     
    Harmonia ryb z aranżacją (Maksimum 20 punktów)
    Ocenie podlega dobór przez twórcę ryb do aranżacji.
    „Oszczędnie” dobrane stadko Neonów Inessa podnosi walory estetyczne akwarium i nadaje „klimatu”.
    Czy kolory, rozmiary, sposób pływania i wymagania ryb pasują do aranżacji ?
    Bez zastrzeżeń.
     
    Oddanie naturalnej atmosfery (Maksimum 20 punktów)
    Czy aranżacja jasno wyraża postrzeganie natury przez twórcę ?
    Aranżacja jest „konsekwentna”. Korzeń wkomponowany naturalnie. Całość bardzo spójna.
    Jakie są metody i techniki wykorzystane przez twórcę w celu ukazania wrażenia naturalności aranżacji ?
    Układ „trójkątny”, pozostawiona wolna przestrzeń z prawej strony, płynne przejścia między planami.
     
    Kondycja roślin wodnych i Postęp aranżacji w czasie (Maksimum 20 punktów)
    Oceniania jest kondycja roślin wodnych w aranżacji.
    Bez zastrzeżeń.
    Ocenie na podstawie rodzaju użytych roślin i warunków w akwarium podlega upływ czasu w aranżacji.
    Zastosowane rośliny nie są trudne w hodowli po zapewnieniu im odpowiednich warunków, a te widać, że są spełnione.
    Czy aranżacja jest możliwa do utrzymania przez długi okres czasu ?
    Tak.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl