logo
 Pokrewne renessmeKościół zmartwywstania Pańskiego KrakówKościół Świętej Anny-WarszawaKościół Zielonoświątkowy Zbór w Polscekościół pdgorze Krakówkościoły w Diecezji BydgoskiejKoncert Warszawa KościółKościół Miłosierdzia BożegoKOŚCIOŁY wystrój WielkopostnyKościół Santa CroceKościół parafialny Gorzyce
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • happyhour.opx.pl
  • renessme


    Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8
    "Rekolekcje z Prymasem Tysiąclecia", 21 - 24 marca
    Rekolekcje poprowadzi ks. W. Chrostowski. W niedzielę 21 marca nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. począwszy od godz. 9.30, 11, 12.30, 18, 19, 21, a w dni powszednie o godz. 10.00 i 19.00


    Kościół św. Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68
    Rekolekcje dla młodzieży akademickiej, 21 - 24 marca
    Rekolekcje poprowadzi ks. M. Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na każdej Mszy św. , a w dni powszednie o godz. 10.00 i 18.30

    Kościół św. Dominika, ul. Dominikańska 2
    Rekolekcje Akademickie 21 - 24 marca (w niedzielę o godz. 20.15, w dni powszednie o godz. 19.30), o. A. Szustak OP z Krakowa

    Rekolekcje ostatniej chwili i szansy 29- 31 marca godz. 19.30, poprowadzi ks. A. Boniecki MIC z Krakowa

    Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61, dolny kościół.
    O. Gabriele będzie głosił Słowo Boże, opowiadając między innymi o swoich doświadczeniach pracy w Afryce i tego, jak żyje się tam Ewangelią. Jest dyrektorem ośrodka, który rozwija się prężnie w środkowej części Kenii w niesamowitej pracy z najuboższymi - dziećmi ulicy, chorymi umysłowo, chorymi na AIDS oraz więźniami. Wieluset wolontariuszy dało się porwać Duchowi Ewangelii, którym zaraża o. Gabriele w swojej posłudze na wzór Jezusa.
    Rozpoczęcie rekolekcji: Niedziela (21.03) na Mszy Św. akademickiej o 19:30
    Kolejne dni: poniedziałek, wtorek i środa (22-24.03) o 20:00



    Nowe zdjęcia są smaczne, fakt

    Poprawka:

    "Wycieczka po Wrzeszczu i okolicy - Langfuhr: 60. Christuskirche - Kościół Św. Andrzeja Boboli, widok od ul. Hallera (OstseestraĂźe)."

    Widok na zdjęciu jest od placu Komorowskiego.


    ;)




    Czytać- owszem, skoro i przepisy tego niezabraniają. ale służyć do mszy- to mi sie juz nie podoba;)

    Powiem że mnie to zdziwiło niesłychanie, bo nie wiem jak sobie wyobrażacie czytające kobiety nie służące do Mszy??
    Przecież lektor (lektorka) pełni funkcję liturgiczną a zatem jak każdy inny musi być ubrany(-a) w strój liturgiczny, czyli komże lub albę. No chyba że piszesz o tych dziewczętach, które czytają tylko "okazjonalnie", ale przecież w tym temacie piszemy o ewentualnej możliwości stałego pełnienia posługi lektorki-ministrantki.

    Od kiedy studiuję w Szczecinie i miałem (nie)przyjemność uczęszczać przez pewien czas do kościoła św. Andrzeja Boboli mogłem obserwować posługę lektorek. I nie powiem by było to coś bardzo niestosownego czy gorszącego. Ba, nawet lepiej by to czytanie przeczytała jakaś dziewczyna (która zrobi to porządnie) niż stary pan kościelny
    Choć musze tu powiedzieć że jestem przeciwny służbie dziewcząt przy ołtarzu, jeśli jest możliwość by służyli chłopcy.

    A poza tym dopuszczanie do służby podczas liturgii w Kościele nie jest wymysłem XX w.! Przecież już w Dziejach Apostolskich czyta się o "diakonisach" (bądź "diakonissach"- obie wersje są poprawne), czyli kobietach które pełniły posługę na wzór diakonów, z tym że beż święceń. Czyli takie pierwotne ministrantki



    Krótka relacja ?

    Część I

    Zjazd rozpoczął się powitaniem Uczestników przez o. Wacława Królikowskiego - dyrektora DR, później nastąpiły przedstawienia się Sympatyków i na koniec zapoznawczych przedstawień była krótka zabawa (która miała nam pomóc
    w utrwaleniu swoich imion )

    Następnie przeszliśmy do Kościoła św. Andrzeja Boboli, gdzie o. Wacław zapoznał nas z historią powstania Kościoła. Mieliśmy możliwość ucałowania relikwii św. Andrzeja Boboli, jak i pomodlenia się przed relikwiami św. Staniaława Kostki, św. Ojca Pio
    i św. Męczenników Koszyckich (które to relikwie również znajdują się w kościele św. Andrzeja Boboli).

    Po wyjściu udaliśmy się na mały spacer po ogrodzie DR - mieliśmy możliwość być w zakątkach, w których, myślę, nie wszyscyśmy jeszcze byli - tereny zieleni i lasu z licznymi ławeczkami - piękna przestrzeń do odpoczynku, modlitwy.

    Po małym spacerze udaliśmy się na Mszę Świętą, która odprawiona była przez Ojców w Kaplicy św. Ignacego ( podczas Mszy Św. modliliśmy się za Sympatyków i Przyjaciół - obecnych na Zjeździe i tych, którzy tym razem nie dali rady uczestniczyć)

    Następnie czekał na nas pyszny obiad przygotowany przez Panie Kucharki i różne pyszności przywiezione przez Uczestników :) Był to również czas przyjacielskich i zapoznawczych rozmów Uczestników.
    Pani Wandzia zadbała w tym czasie o to, aby w Kronice PJDR znalazł się podpis każdego Uczestnika Zjazdu

    ......cdn ( zachęcam do włączenia się w tworzenie relacji )




    Czeoko jesli chodzi o youtuba to czasem tak ma. Ja przez ok. miesiac wciaz mialam niepowadzenie i po jakims czasie sie udalo. Mialam tak dwa razy. Co do filmikow to drugi chodzi i musze powiedziec, ze Czoko nizele jest nakrecona na pileczke :)
    Dziękuję bardzo – pocieszyłaś mnie bo już myślałam że to ze mną cos nie tak próbuję od niedzieli wgrać 4 filmy i ciągle mam informację – niepowodzenie!
    Nareszcie wczoraj wieczór zadziałał najgorszy filmik ale będę próbowała codziennie do skutku!
    Tak Chocula jest baardzo nakręcona na piłeczkę i jeśli w porę nie przerwę zabawy potrafi mnie zahaczyć zębami....

    Wczoraj wieczorem do mojego męża zadzwonił jego kuzyn czyli mąż Agnieszki.
    Teraz wiemy że zmarła w piątek, msza będzie we wtorek 30.10 o godz. 11.00 w Kościele Św. Andrzeja Boboli, pochowana będzie na Powązkach o godz. 13.00 – czyli w tym dniu idę na urlop...



    Odeszla od nas druhna Danuta Bytnar-Dziekanska,
    Msza swieta zalobna w piatek 25 kwietnia o godz. 13, Kosciól sw. Andrzeja
    Boboli - ul. Rakowiecka, na Mokotowie.
    Dla niezbyt zorientowanych - siostra Jana Bytnara "Rudego", który zmarl
    kilka dni po akcji pod Arsenalem. Przez wiele byla lat czolowym architektem
    Warszawy.
    Tomek





    http://m.onet.pl/_m/e78b05cb84652af9...6353da,1,1.jpg Uroczystości żałobne w intencji prof. Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej odbyły się w czwartek w kościele św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Podczas nabożeństwa przewodnicząca Fundacji Golgota Wschodu została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.



    Cytat:
    Ta odpowiedź już padła wczoraj, ale jak widać ktoś skasował 2 posty :ucieszony:

    A co do zagadki, to wydaje mi się, że to św. Andrzej Bobola :hmm:

    Jeżeli tak, to kościół pod jego wezwaniem znajuje sę na Rakowieckiej.
    :brawo: Powinienem był uściślić pytanie. A co do zagadki z Iną to skasowałem dwa posty żeby nie rozmywać :wstyd:



    "Lecieli do Katynia upomnieć się o prawdę"
      http://m.onet.pl/_m/f8c7245ff615d6c5...a95044,1,1.jpg Uroczystości żałobne w intencji prof. Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej odbyły się w czwartek w kościele św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Podczas nabożeństwa przewodnicząca Fundacji Golgota Wschodu została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

    Pełną wersję wiadomości możesz znaleść pod jej oryginalnym linkiem:

    Kod: http://www.tvn24.pl/12690,1653239,0,1,lecieli-do-katynia-upomniec-sie-o-prawde,wiadomosc.html




    Jedność w różnorodności to cecha ,która sprawia,że jest w nim miejsce (wbrew temu co na początku tego wątku było niejako sugerowane) dla każdego,także i dla niesakramentalnych!

    Z całą pewnością jest miejsce w Kościele także dla osób żyjących w powtórnych związkach. Świadczy o tym chociaż mała książeczka rozdawana w tym roku w Warszawie przez kolędujących księży, która zawiera specjalny list do takich par. Dlaczego pisze się specjalnie do nich? Właśnie dlatego, że Kościół dostrzega ich problem, który jest także problemem całego Kościoła, tym bardziej, że liczba katolików w takiej sytuacji jest dziś bardzo duża. W samej Warszawie co trzecie dziecko chrzczone ma takich rodziców. To są dane przytoczone przez duszpasterstwo dla par niesakramentalnych u Jezuitów przy Kościele św. Andrzeja Boboli.

    Niezależnie od trwania czy nie w grzechu każdej z tych osób (pomimo wszystkich przytoczonych na tym forum argumentów, nie mogę się zgadzać ze stwierdzeniem, że wszyscy tkwią w grzechu ciężkim lub że każdy rozpad małżeństwa jest spowodowany grzechem ciężkim obu zainteresowanych - moim zdaniem takie "prawnicze" podejście do grzechu jest bardzo faryzejskie, stąd wybór moich wcześniejszych cytatów z Ewangelii), mogą one się czuć częściowo wykluczone z Kościoła, skoro nie są dopuszczane (co najmniej oficjalnie) do sakramentów i do wielu funkcji, w tym nie mogą być rodzicami chrzestnymi.

    Dlatego też dla mnie podwójnie ważne jest uczestniczyć w życiu wspólnoty, ruchu kościelnego, który wcale nie musi być specjalny dla ludzi żyjących w powtórnych związkach. W tym ruchu, w którym spotykam się z braćmi w wierze, czuję się najmocniej przywiązany do Kościoła katolickiego, bardziej niż na mszy: skoro nie uczestniczę w pełni we mszy, mam takie poczucie, że wszystko jedno, gdzie bym chodził do Kościoła. Może nawet lepiej na nabożeństwa prawosławne lub protestanckie, gdzie miałbym szansę uczestniczyć w pełni, rzecz jasna po spełnieniu pewnych warunków, które odnosiłyby się do mojej osoby a nie do obiektywnej kategorii osób, do której należę.

    Dzięki spotkaniom w ruchu Komunia i Wyzwolenie, umacniam swoją wiarę, spotykając Chrystusa w Kościele poprzez ludzi, którzy traktują mnie poważnie, indywidualnie i po przyjacielsku, w duchu Ewangelii.

    [ Dodano: 2007-12-26, 11:05 ]



    Biała Piska. Kościół barokowy pw. św. Andrzeja Boboli, wybudowany w latach 1756-1763, wieża z 1832 r., wzniesiona według projektu K.F. Schinka. Ołtarz główny z XVII w.



    zgrywa sie chłop z tym niezależnym komitetem z poparciem kościoła Św. Andrzeja Boboli tak jakby na senatora szedł będzie śmiesznie



    Zabytki Świecia:
    RUINY ZAMKU KRZYŻACKIEGO
    KOŚCIÓŁ STAROFARNY
    ZESPÓŁ KLASZTORNY BERNARDYNÓW
    RYNEK W ŚWIECIU
    RZYMSKO-KATOLICKA PARAFIA P.W. ŚW. ANDRZEJA BOBOLI
    Kto zna jeszcze inne zabytki proszę pisać



    Garść informacji na temat Niedzieli Palmowej, która w tym roku przypada na dzień: 28 marca.

    Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży w łączności z Ojcem św. odbędzie się
    tradycyjne w trzech miejscach naszej diecezji.

    - Rzeszów - Katedra, rozpoczęcie o godz. 10. 30 na placu przy szkole
    podst. nr 23 - Nowe Miasto, ul. Bpa Pelczara 3. Następnie
    procesyjnie Przejście z palmami do katedry. O godz. 12.00 uroczysta Msza
    św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. do katedry zapraszamy
    młodzież z dekanatów od kolbuszowskiego do strzyżowskiego. W Rzeszowie
    spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 na placu przy SP Nr 23, ul. Bpa
    Pelczara. Przyjeżdżający autobusem przez zaporę na Wisłoku powinni
    wysiąść na 1- szym przystanku MPK ( Al. Powst. Warszawy). Jadący ul.
    Rejtana powinni wysiąść na przystanku MPK za TESCO ( Al. Powst.
    Warszawy). Konkurs palm odbędzie się przy SP.

    - Jasło - OO. Franciszkanie, rozpoczęcie o godz. 10.00 przy ZSB,
    następnie Droga Krzyżowa do kościoła św. Antoniego ( OO. Franciszkanie
    ). Msza św. o godz. 12.15 z poświęceniem palm – przewodniczy Bp E.
    Białogłowski. Zapraszamy młodzież z dekanatów od frysztackiego do
    nowożmigrockiego.

    - Gorlice - św. Andrzeja Boboli, rozpoczęcie o godz. 14.00, Msza
    św. o godz. 15.00 z poświęceniem palm. Przewodniczy Ks. Bp E.
    Białogłowski. zapraszamy młodzież z dekanatu gorlickiego i bieckiego.

    W piątek przed Niedzielą Palmową w dekanacie odbędzie się czuwanie
    modlitewne dla młodzieży w dekanacie.

    Młody przyjacielu przyjdź i zaproś innych.

    Fragment zaproszenia Ks.Pawła Tomonia

    Więcej informacji na stronie diecezjalnej: www.rzeszow.oaza.pl



    Ojcowie Jezuici wraz z Przyjaciółmi Domu Rekolekcyjnego św. Józefa w Czechowicach - Dziedzicach zapraszają
    31.01.2010 r. o 18.00 na Koncert Kolęd w wykonaniu Pszczyńskiego Zespołu Kameralnego "Con Fuoco".
    Koncert odbędzie się w kościele parafialnym Księży Jezuitów pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli w Czechowicach – Dziedzicach (Al. Św. A. Boboli 2). Wstęp jest bezpłatny. Jest to koncert charytatywny, a uzyskany dochód przeznaczony zostanie rzecz Domu Rekolekcyjnego.

    Wszystkich zainteresowanych, jak również amatorów dobrej muzyki SERDECZNIE ZAPRASZAMY


    Pszczyński Zespół Kameralny „Con fuoco”
    Zespół „Con fuoco” powstał w październiku 1991 r. Wykonuje muzykę zarówno religijną, jak i świecką różnych epok –
    od średniowiecza po wiek XXI. Charakteryzuje go wysoki poziom artystyczny.
    W czasie swojej 18-letniej działalności Zespół występował z licznymi koncertami, w tym m.in. kilkakrotnie za granicą (Niemcy, Litwa, Chorwacja), brał udział w konkursach i festiwalach kolędowych (udział w Turnieju Chórów „Legnica Cantat 2006”, dwukrotne wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, I miejsce w konkursie kolęd w ramach VIII „Wieczorów kolędowych” w Tychach (1999 r.)).
    Jubileusz 10-lecia istnienia Pszczyński Zespół Kameralny „Con fuoco” uczcił nagraniem płyty kompaktowej, zaś w roku 2008 ukazała się druga płyta „Con fuoco” - „Christus natus est” - z zapisem najpiękniejszych kolęd.
    Zespół jest pomysłodawcą i organizatorem (od 1998 r.) Koncertów Wielkopostnych w kościele pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie, a także listopadowego, 3-dniowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Musica da Chiesa” (od 2004 r.).
    Dyrygent i kierownik artystyczny - pani Katarzyna Machnik

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl