logo
 Pokrewne renessmeKościół zmartwywstania Pańskiego KrakówKościół Świętej Anny-WarszawaKościół Zielonoświątkowy Zbór w Polscekościół pdgorze Krakówkościoły w Diecezji BydgoskiejKoncert Warszawa KościółKościół Miłosierdzia BożegoKOŚCIOŁY wystrój WielkopostnyKościół Santa CroceKościół parafialny Gorzyce
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • acapella.keep.pl
  • renessme


    W dniu 16 lutego w Courtalain we Francji odbyły się świecenia subdiakonów Instytutu Dobrego Pasterza. (Poniżej kilka fotografii ze strony NLM)

    Przypominamy że w najbliższą sobotę 23 lutego czterech kleryków Instytutu zostanie wyświęconych na diakonów w Rzymie, w samej Arcybazylice Najświętszego Zbawiciela, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty na Lateranie, Matce i głowie wszystkich kościołów w Rzymie i na świecie

    Jednym z kleryków Instytutu Dobrego Pasterza, który otrzyma święcenia diakonatu 23 lutego w Rzymie, będzie Polak - kl. Grzegorz Śniadoch.

    Fotogranie ze świeceń 16 lutego A.D. 2008:


    http://sanctus.pl/index.php?module=aktu ... ategoria=1



    No nie powiem program bogaty. sami sprawdźcie
    š PROGRAM PIELGRZYMKI:
    DZIEŃ 1 Wyjazd z Polski
    O ustalonej godzinie wyjazd z Polski. Wyjedziemy w kierunku granicy polsko-czeskiej. Następnie przejedziemy na terytorium Austrii. Nocny przejazd autokarem.

    DZIEŃ 2 Padwa
    W godzinach rannych przyjedziemy do Padwy Nawiedzimy Bazylikę Św. Antoniego. Msza Święta. Spacer po centrum Padwy. Następnie przejedziemy do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

    DZIEŃ 3 Watykan
    Po śniadaniu udamy się do Watykanu. Nawiedzimy grób Ojca Świętego Jana Pawła II. Zobaczymy Bazylikę i Plac św. Piotra. Następnie czas wolny. W tym dniu nawiedzimy także Bazylikę św. Jana na Lateranie należącą do Biskupów Rzymu, Schody Święte oraz Bazylikę Santa Maria Maggiore z relikwiami Żłóbka. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

    DZIEŃ 4 Rzym
    Rano po śniadaniu przejedziemy do Rzymu. Zobaczymy Bazylikę św. Pawła za Murami, bezcenny przykład wczesnośredniowiecznej architektury chrześcijańskiej. Następnie zobaczymy z zewnątrz cyrk Flawiusza czyli Koloseum oraz Centralny Punkt Starożytnego Rzymu - Forum Romanum i Kapitol. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

    Dzień 5 Rzym
    Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Rzymu. W programie: Rzym barokowy, czyli słynne place i fontanny Rzymu: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontannę Di Trevi, Plac Hiszpański, Schody Hiszpańskie, Kościół św. Agnieszki. Po południu zobaczymy Katakumby, zaliczane do najważniejszych zabytków kultury wczesnochrześcijańskiej. W godzinach wieczornych udamy się w drogę powrotną do kraju.

    DZIEŃ 6 Polska
    Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.



    " />Od ponad miesiąca zapomnieliście chrześcijanie o swoim Jezusie, niektorzy natomiast w ogole w ten wątek nie zaglądali - a zatem co by ten temat znów odżył.
    Tym razem o relikwiach. Takich jakoś corazm mniej w tym waszym Kosciele.
    ================
    Wraz z zapoczątkowanym w średniowieczu kultem Dzieciątka Jezus na jego potrzeby rozwinęła się niemal na masową skalę produkcja relikwii związanych z dzieciństwem Chrystusa.
    Najsłynniejszą i uchodzącą za najcenniejszą jest relikwia żłóbka, w którym rzekomo miał leżeć mały Jezusek. Posiadaniem aż pięciu fragmentów drewna z „autentycznej" kołyski szczyci się Santa Maria Maggiore w Rzymie, (mają tam wiele wiecej cudacznych relikwii) która z tego powodu co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia od stuleci przeżywa rekordowe oblężenie. A oblężenie wiążę się z czym? Oczywiście z kasą! Nie mniej legendarnym skarbem jest wchodzący w skład tzw. wielkich relikwii akwizgrańskich skrawek pieluszki Jezusa, w którą tuż po narodzeniu zostało zawinięte Dzieciątko, przechowywany w katedrze w Akwizgranie (Aachen).
    Do najbardziej rozpowszechnionych niemowlęcych relikwii Jezusa bezwzględnie jednak zdają się należeć kryształowe fiolki z... mlekiem, którym Matka Boska miała karmić Dzieciątko. Ich posiadaniem do dnia dzisiejszego szczyci się wiele kościołów w całej Europie, głównie we Włoszech, Francji i Hiszpanii. Podobno posiadał je również jeszcze w XVIII wieku kościół św. Trójcy w Krakowie.
    Inne relikwie Dzieciątka Jezus nie mają już jednak tak wielkiego wzięcia u wiernych jak za starych „dobrych czasów". Dawno na przykład podupadł cieszący się niegdyś oszałamiającą wprost popularnością kult świętego napletka.
    I pomyśleć, że jeszcze na początku XX wieku posiadaniem „autentycznego obrzezka" czyli napletka chwaliło się aż trzynaście świątyń, m.in. Santiago de Compostela w Hiszpanii i Bazylika św. Jana na Lateranie w Rzymie. Nie mniej modne były zęby mleczne i włosy z głowy małego Jezuska oraz źdźbła z betlejemskiej stajenki, ale trafiały się nawet „w stu procentach prawdziwe" odciski stopek Dzieciątka... Popyt zwyczajnie nakręcał podaż, a producentom relikwii nie brakowało fantazji.
    I znów z biegiem czasu rozum wyeliminował z wiary te – jak na dzisiaj oczywiste – fałszerstwa. Czy taka religia może skupiać wokół ludzi "poważnych" którym Bozia dał zdrowy rozum?



    " />Za portalem Sanctus.pl:

    Ojciec Święty Benedykt XVI powiedział podczas uroczystości Bożego Ciała w Rzymie: "[glow=red]Paść na kolana przed Bogiem obecnym w Eucharystii oznacza wyznanie wolności[/glow]". Kolejnym wielkim krokiem w kierunku powrotu Sacrum w Kościele było zastosowanie tych słów w praktyce. W tę wielką Uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu, po raz pierwszy od wielu lat, Komunia Święta była przyjmowana z rąk Papieża w pozycji klęczącej.

    Radio Watykańskie: Zgromadzenie wspólnoty, kroczenie wraz z Panem oraz oddanie Mu czci – te trzy wymiary dzisiejszej uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ukazał Benedykt XVI w homilii wygłoszonej na rzymskim Lateranie. Choć we Włoszech Boże Ciało przeniesione jest na najbliższą niedzielę, w Watykanie uroczystość ta obchodzona jest podobnie jak w Polsce – dzisiaj. Zgodnie z tradycją Papież przewodniczy przed bazyliką św. Jana na Lateranie Mszy św. z procesją eucharystyczną do bazyliki Matki Bożej Większej.

    W homilii Ojciec Święty wskazał w pierwszym rzędzie na jednoczący wymiar Najświętszego Sakramentu, który od początków Kościoła gromadzi różnych ludzi, tworząc z nich jedność przezwyciężającą wszelkie partykularyzmy. Na tym właśnie polegała najgłębsza w dziejach ludzkości chrześcijańska rewolucja. Eucharystia jest zarazem aktem publicznym, niemającym w sobie nic ezoterycznego czy wyłączającego.

    Drugim elementem dzisiejszej uroczystości jest procesja – symboliczne kroczenie za Panem. Jak wskazał Papież, wyraża ona uzdrawiającą moc Eucharystii, będącej także pokarmem na pielgrzymim szlaku życia. Ojciec Święty zastrzegł jednak, że trzeba jednocześnie wiedzieć, dokąd iść. Nie wystarczą same postępy na drodze; należy zdawać sobie sprawę, że kierunek wskazuje Chrystus, który sam jest drogą.

    Trzecim wreszcie elementem obchodów Bożego Ciała jest adoracja. Paść na kolana przed Bogiem obecnym w Eucharystii oznacza wyznanie wolności – stwierdził Benedykt XVI. Kto składa hołd Jezusowi, ten nie musi kłaniać się żadnej ziemskiej potędze. Co więcej, w Eucharystii adorujemy Tego, który pierwszy pochylił się nad człowiekiem niczym Miłosierny Samarytanin. Adoracja stoi niejako na przedłużeniu eucharystycznego zjednoczenia z Panem, który nie tylko nas nie potępia, ale wyzwala i przemienia, napełniając miłością, prawdą, pokojem i nadzieją - powiedział Papież w homilii na Lateranie. Stamtąd, po Mszy św., poprowadził wieczorną procesję rzymską Via Merulana do bazyliki Matki Bożej Większej.



    Kładę na tym obie ręce, ba nawet nogi , i z całą mocą popieram!!!



    " />piątek 9.XI

    (J 2,13-22)
    Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska! Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.




    Bazylika św. Jana na Lateranie, katedra Rzymu, jest nazywana „matką i głową wszystkich kościołów”. Symbolizuje ona jedność Kościoła, który jest „uprawną rolą Bożą i Bożą budowlą”. Jezus Chrystus nie przestaje kochać swego Kościoła, oczyszczać go i troszczyć się o niego. My wszyscy jesteśmy żywymi kamieniami w budowli Kościoła powszechnego. Również każdy z nas jest świątynią, w której Bóg nieustannie pragnie przebywać. Dbajmy o tę świątynię Boga, którą sami jesteśmy, przyczyniając się w ten sposób do budowy całego Kościoła i wzrostu jego świętości.



    " />
    ">Relikwie — szczątki ciał (zwł.kości) świętych i przedmioty z nimi związane, będące obiektem kultu religijnego.

    Gdyby zgromadzić wszystkie relikwie, związane z osobami: Chrystusa i Matki Boskiej — powstałoby jedyne w swoim rodzaju muzeum fałszerstw. Oto mały przegląd ‟cudownych i najprawdziwszych” eksponatów.
    Szczątków krzyża, na którym umarł Chrystus, doliczono się grubo ponad tysiąc.

    Około 150 kościołów wciąż twierdzi, że jest w posiadaniu przynajmniej jednego ciernia z korony, która mogła mieć ich najwyżej 40. Korona cierniowa, bez jednego ciernia, znajduje się w katedrze Notre Dame w Paryżu i pokazywana jest w Wielki Piątek.
    Krople krwi Chrystusa znajdują się m.in. w bazylice św. Marka w Wenecji, w bazylice św. Krwi w Brugii (Belgia) oraz w rzymskich kościołach: Santa Croce, Santa Maria Maggiore i San Giovanni in Laterano.

    Niezwykłe bogata jest kolekcja gwoździ, którymi ciało Chrystusa miało być przybite do krzyża. Ponad trzydzieści kościołów, w różnych miejscowościach twierdzi, że posiada co najmniej jeden ‟oryginalny” gwóźdź. Po jednym mają: kościół na Lateranie, św. Krzyża w Rzymie, św. Marka w Wenecji i katedra w Mediolanie. W Krakowie, w Kaplicy Zygmuntowskiej jest jeden cały gwóźdź, a po połówce mają: kaplica św. Kosmy i Damiana oraz kościół Świętej Trójcy.
    Jeszcze do niedawna sporym wzięciem cieszył się kult świętego napletka. Posiadaniem tego ‟autentycznego” chwaliło się aż trzynaście świątyń, m.in. Santiago de Compostela w Hiszpanii i bazylika św. Jana na Lateranie w Rzymie.

    http://www.rumburak.friko.pl/ARTYKULY/religia/obluda/falszerstwa.php

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl