Projektowanie i budowa kominków. Aranżacja wnętrz z kamienia naturalnego.
Firma zajmuję się montażem wkładów i obudów kominkowych. W zależności od Państwa potrzeb dobieramy wkład kominkowy i obudowę kominkową, zarówno według Państwa projektu, jak i zaproponowanych przez nas. Oferujemy szeroką gamę wkładów kominkowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Oferujemy duży wybór kamienia ozdobnego: marmur, granit, w slabach i w płytkach. W naszej ofercie znajdziecie Państwo niedostępny dotychczas w Polsce bruk marmurowy.
Firma Axis - Marmi powstała w 2007 roku z siedzibą w Warszawie. Posiadamy 6 lat doświadczenia w branży kominkowej, a także kamieniarskiej. Zajmujemy się aranżacjami wnętrz z kamienia naturalnego, ale przede wszystkim projektowaniem i budową kominków. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne wkłady kominkowe i piece, na bazie których tworzymy swoje realizacje. Najnowszym naszym produktem jest marmurowa kostka brukowa, która znalazła wielu odbiorców w kraju i zagranicą. Jej unikalny kształt pozwala na układanie zarówno linii prostych jak i okręgów.
Naszym priorytetem jest najwyższa jakość i zadowolenie naszych klientów!
W naszej ofercie przedstawiamy produkty, który z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.
Dodatkowe dane kontaktowe
kom. 0791777708 axis-marmi@o2.pl
tel. 012 686 64 38
Łokietek w Tarnowie już pod koniec miesiąca
Wtedy planowane jest bowiem odsłonięcie pomnika, który zagościł już na skwerku przy ulicy Wałowej.
Jak mówi dyrektor wydziału kultury magistratu Marcin Sobczyk - chcemy ożywić teren całego deptaku, dlatego wiele będzie się tam działo.
Tymczasem trwa urządzanie skwerku, którego główną atrakcją ma być pomnik króla. Na razie jest on zasłonięty i trwają tam prace związane z aranżacją terenu przy ulicy Wałowej 7. Plac zostanie wyłożony kostką brukową w kilku kolorach i rozmiarach. Oryginalny zachowany odcinek murów obronnych oraz tył Domu Mikołajowskiego doczekają się iluminacji. Całości dopełnią niewielkie krzewy i drzewka, które rosły będą w sąsiedztwie ławek. Na tych ostatnich usiąść będą mogli przechodnie spacerujący ulicą Wałową.
Dodajmy, że pomnik Władysława Łokietka â króla Polski, który złożył swój podpis pod aktem lokacyjnym Tarnowa 7 marca 1330 roku â ufundowała miejscowa Izba Przemysłowo â Handlowa. Autorem ponad trzymetrowej rzeźby jest natomiast Czesław Dźwigaj. Łokietek prezentuje się na niej w pełnej zbroi, w jednej ręce trzyma tarczę, w drugiej zaś miecz oraz akt lokacyjny Tarnowa.
Przypomnijmy wcześniej w miejscu posadowienia pomnika stała blaszana budka, w której sprzedawano lody. Dwa lata temu w końcu ją zdemontowano, dzięki czemu odsłonięto fragment murów miejskich. Oficjalne otwarcie pomnika 27 czerwca.
Wykonujemy nawierzchnie z kostki brukowej i kostki granitowej:
*Parkingi
*Podjazdy
*Schody i tarasy
*Drogi dojazdowe
*Alejki i ścieżki parkowe
*Elementy małej architektury
Zaopatrujemy się w kostkę najwyższej jakości od sprawdzonych producentów, oferujących szeroki wachlarz produktów,
zapewniających bogactwo wzorów, kolorów, pozwalających na realizację najbardziej wyszukanych pomysłów.
Zaproponujemy ciekawe aranżacje lub zrealizujemy Państwa wizje o pięknym patio, placu, alejce z kostki brukowej.Powierzoną pracę wykonujemy rzetelnie i z dużą starannością. Gwarantujemy najlepsze rozwiązania, biorąc pod uwagę rodzaj i wielkość obciążeń oraz przeznaczenie dane placu.
Tel 781-934-998
W piątek w Hali Stulecia rusza Tarbud
nowmac 2007-03-15, ostatnia aktualizacja 2007-03-15 17:52
230 firm zaprezentuje swoją ofertę na wiosennej edycji największych na Dolnym Śląsku Targów Budownictwa "Tarbud 2007"
Tarbud gości w Hali Stulecia już po raz XXI. Impreza startuje w piątek i potrwa do niedzieli.
Wśród wystawców przeważają firmy z Wrocławia i okolic (ponad 50 proc.). Ale swoją ofertę zaprezentują też przedsiębiorstwa z województwa opolskiego, śląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. Na targach będzie można obejrzeć maszyny, pojazdy specjalistyczne czy narzędzia budowlane. - Swoje produkty prezentować będą producenci okien, drzwi, okuć i profili, a także stropów, dachów, izolacji, podłóg, posadzek - wymienia Joanna Repelowska, komisarz targów.
W Hali Stulecia swoje stoiska będą miały też firmy specjalizujące się w chemii budowlanej, technice sanitarnej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Razem z budowlańcami wystawią się również firmy działające w branży kamieniarskiej. Zobaczymy najnowsze wzorce i technologie kostki brukowej czy płyt chodnikowych.
Swoje stoiska będą mieli również deweloperzy, instytucje bankowe, towarzystwa ubezpieczeniowe. Będzie można uzyskać pełną informację na temat kredytów hipotecznych, ubezpieczeń czy doradztwa budowlanego.
Już tradycyjnie nie zabraknie imprez towarzyszących. Wystawcy będą rywalizować w konkursach na najlepszy produkt i najciekawszą aranżację stoiska targowego.
Na seminariach przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się o budownictwie energooszczędnym, budownictwie socjalnym, czy też jak skutecznie wykorzystać internet w budownictwie.
Goście targów będą mogli obejrzeć pokazy prac wykończeniowych: dekarstwo, tynkarstwo, techniki mocowań, malowanie powierzchni, układanie glazury i pustaków szklanych.
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,3990136.html
[center]HISTORIA ZOO W OLIWIE[/center]
Gdańskie zoo jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce, atrakcyjnym miejscem rekreacji i edukacji, odwiedzanym corocznie przez setki tysięcy turystów i mieszkańców Trójmiasta.
nicjatywa utworzenia na terenie Oliwy ogrodu zoologicznego zrodziła się u schyłku lat 40 ubiegłego stulecia i została gorąco poparta przez mieszkańców Trójmiasta. Entuzjazm był tak wielki, że ówczesne władze - początkowo niechętne temu projektowi - wyraziły pod koniec 1953 roku zgodę na założenie w Gdańsku ogrodu zoologicznego. Przeznaczono na ten cel teren parkowo - leśny o powierzchni około 100 ha, położony niedaleko centrum Oliwy, w Dolinie Leśnego Młyna ( obszar ten nazywa się również Doliną Krzaczastych Młynów ), urozmaicony wodami Potoku Rynaszwskiego. Jest to samo serce Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, charakteryzujące się iście filmowym pejzażem. W oliwskim zoo nakręcono zresztą wiele polskich filmów przyrodniczych. O wyborze tego terenu zadecydowały jego znakomite warunki topograficzne i łagodny mikroklimat doliny, dzięki któremu od końca XIX wieku aż do 1945 roku funkcjonował pensjonat dla osób cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych i reumatyzm. Budynek główny i zabudowania gospodarcze, a także dawny młyn wodny wraz z dworkiem młynarza, pochodzącym z I połowy XIX wieku, zaadaptowano na potrzeby ogrodu zoologicznego.
Uroczyste otwarcie gdańskiego zoo nastąpiło 1 maja 1954 roku. Pierwszymi jego mieszkańcami zostały ofiarowane przez mieszkańców Trójmiasta małe zwierzęta: króliki, świnki morskie, lisy, sarenki, bażanty, a także małpki i papugi - dary marynarzy. W maju 1954 roku do oliwskiego zoo przybył pierwszy żubr o imieniu Puszczan, a w czerwcu - jako dar warszawskiego ogrodu zoologicznego - przyjechała do Gdańska para wilków, Misio i Łątka, rodzice licznego potomstwa, które zasiliło kolekcje wielu krajów świata.
Zoo w Oliwie zawdzięcza swoją rozbudowę na przełomie lat 50 i 60 XX wieku przede wszystkim pracownikom ogrodu, w tym pierwszemu dyrektorowi Michałowi Massalskiemu, oraz mieszkańcom Trójmiasta, którzy w czynie społecznym wykonali znaczną część pracy. W ten sposób powstała trasa zwiedzania, drogi dojazdowe i gospodarcze. Poszerzono i pogłębiono naturalne rozlewiska wodne, przystosowując je do potrzeb zwierząt, osuszono tereny podmokłe zamieniając je na wybiegi z małymi stawami. Przebudowano i powiększono pomieszczenia dla małp, drapieżników i ptaków. Wytyczono kilkanaście wybiegów dla zwierząt kopytnych, budując ponadto z dużych głazów narzutowych wybiegi dla lam i owiec grzywiastych. Foki i pingwiny otrzymały baseny z przepływową wodą źródlaną. Ogromu pracy, którą przed laty wykonali nieodpłatnie entuzjaści gdańskiego ogrodu zoologicznego, nie sposób przecenić.
W pierwszym okresie rozbudowy zoo najpoważniejszy problem stanowiło zdobywanie i kompletowanie zwierząt okazowych do kolekcji, a przede wszystkim stworzenie im jak najlepszych warunków do życia i rozmnażania.
Starania pracowników nie poszły na marne; w połowie lat 80 gdański ogród zoologiczny zamieszkiwało już około 800 przedstawicieli 176 gatunków, w tym: nosorożec biały, niedźwiedzie polarne i himalajskie, uistiti czy lemury katta. W owym czasie zoo odwiedzało rocznie około 400 tysięcy gości.
Od roku 1991, po objęciu stanowiska dyrektora przez Michała Targowskiego, kolekcja zwierząt w oliwskim zoo systematycznie powiększa się o wiele cennych, pozostających pod ścisłą ochroną gatunków: hipopotamów karłowatych, orangutanów, wilków grzywiastych, oryksów, osłów somalijskich, anoa, lutungów jawajskich, mandryli, gerez czy pingwinów tońców.
W zamian za przeprowadzanie kwarantanny 50 wielbłądów dwugarbnych z Kazachstanu, ogród otrzymał stado wielbłądów jednogarbnych i dwugarbnych, alpaki, flamingi i pelikany.
Dla najmłodszych zwiedzających otwarto �małe zoo�, które cieszy się ogromną popularnością. Rocznie miejsce to odwiedza około 15 tysięcy dzieci. Dla potrzeb dydaktycznych otwarto salę multimedialną, w której odbywają się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. W ciągu roku szkolnego z zajęć korzysta obecnie około 3 tysięcy uczniów. W 2001 roku do dyspozycji zwiedzających oddano pierwszą część pawilonu ptaszarni i gadziarni. Od 2003 roku, po uruchomieniu drugiej części, można w ciągu całego roku podziwiać na ekspozycji między innymi, około 30 gatunków papug oraz 16 gatunków gadów. Latem 2005 roku ukończono utwardzanie kostką brukową trasy zwiedzania, czyniąc ją łatwiejszą do pokonania dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Jesienią 2005 roku oddano do użytku nowe pawilony małpiarni z całoroczną, nową ekspozycją zwierząt. Ukończono projekty budowy pawilonów żyraf oraz 2 hektarowego wybiegu dla lwów.
Prace modernizacyjne w zoo prowadzone są zgodnie z najnowszymi wymaganiami Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), którego gdańskie zoo jest członkiem od 1993 roku.
W miarę otrzymywania dotacji z budżetu gminy (ogród jest miejską jednostką budżetową) będą realizowane dalsze projekty rozbudowy ogrodu w kierunku centrum Oliwy.
Aranżacja miejsc do wypoczynku, rozbudowa usług gastronomicznych, zorganizowanie placów zabaw dla dzieci, a także nowa, atrakcyjna oprawa wizualna zoo sprawiają, że zwiedzający zaglądają do nas coraz częściej, także poza sezonem, traktując spacer po naszym ogrodzie zoologicznym jako doskonałą i pożyteczną formę spędzania wolnego czasu.