logo
 Pokrewne renessmekomisja ZUS pół roku zwolnienieKomisja Kodyfikacyjna Prawa PracyKomisja lekarska odwołanie PZUKomisja Egzaminacyjna Testy gimnazjalneKomisja Egzaminacyjna Sprawdzian szóstoklasistyKomisja Europejska procedury kontroliKomisja Lekarska Sił PowietrznychKomisja Nadzoru finansowego-rolaKomisja Kodyfikacji Prawa PracyKomisja Lekarska MSWiA Rozporządzenie
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • conclusum.xlx.pl
  • renessme


    Hej,
    chciałabym w przyszłym roku, w semestrze zimowym w ramach programu MOST wyjechać do Poznania.
    Ponieważ na stronie Komisji Akredytacyjnej informacje są bardzo lakoniczne i niejasne , może Wy będziecie potrafili mi pomóc. Wiem, że jest na IH-u kilki MOSTowiczów
    Czy żeby wziąć udział w programie trzeba osiągnąć określoną średnią?
    Jak w ogóle wygląda cała procedura?
    A także jak jest z zaliczaniem przedmiotów? - z tego co już sprawdzałam, w Poznaniu nie ma na III roku seminariów, czy w takim razie po prostu ich nie zaliczam w ogóle, bo mam indywidualny tok studiów, czy mogę np. wszystkie zaliczyć u nas na wydziale w semetrze letnim?
    Może macie też jakieś rady?

    Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam,
    Iza



    Studenci, którzy chcą wyjechać na studia w ramach programu MOST na semestr letni w roku akademickim 2007/2008, proszeni są o składanie wniosków wyjazdowych do 20 listopada 2007 r. w Dziale Nauczania, Collegium Novum, pokój nr 4.

    Wszystkie informacje o programie oraz pliki z dokumentami do ściągnięcia znajdują się na stronie internetowej Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej: http://www.uka.amu.edu.pl




    Uniwersytecka Komisja Akredytacyjna:
    1.Dyskutowała nad udziałem studentów w zespołach oceniających.
    2.Zatwierdziła zmiany w standardach politologii.
    3.Podjęła uchwałę o rekomendowaniu KRUP wniosku o udzielenie 5 letniej akredytacji politologii na Uniwersytecie Śląskim.
    4.Powołała grupy ekspertów dla następujących kierunków studiów i specjalności: filologii polskiej, angielskiej, germańskiej, fizyki, psychologii, socjologii i teologii.
    5.Zapoznała się z projektem informatyzacji Programu MOST oraz wynikami kwalifikacji na semestr letni.
    6.Omówiła koncepcję badań dotyczących roli UKA i środowiskowych komisji akredytacyjnych w kształtowaniu kultury jakości kształcenia.

    Zródło: http://www.uka.amu.edu.pl/ (05.01.2009)
    Co oznacza w praktyce, że dostaniemy akredytację KRUP (co jest w środowisku bardzo prestiżowe), a nasz kierunek pozytywnie przeszedł najbardziej obecnie rygorystyczną w Polsce weryfikację.



    Witam

    Chciałbym poruszyć tutaj temat programu mobilności studentów MOST, którego uczestnikiem mam zaszczyt być w tym semestrze
    Nie wiem jaką popularnością cieszy się on wśród studentów CP ale wiem ze kilka osób na nim było.
    Poniżej opisałem jak to wszystko wygląda z mojej perspektywy...może zainteresuje przyszłych "mostowiczów".

    Program organizowany jest przez Uniwersytecką Komisje Akredytacyjną w Poznaniu.

    www.uka.amu.edu.pl

    Udało mi sie w tym semestrze wyjechać do Łodzi. Studiuje teraz na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ na gospodarce przestrzennej.

    Bardzo pobieżne informacje o programie a także bardzo niedokładnie sformułowany regulamin nie wyjaśniają za bardzo o co chodzi w tej całej "mostowej" mobilności.

    Tak więc jeżeli jesteśmy studentami Collegium Polonicum możemy wziąśc udział w tym programie. Wystarczy wypełnić wniosek dostepny na stronie i wysłać w podanym terminie, zależnie na jaki semestr chcemy wyjechać (można też na cały rok akademicki) Potrzebujemy do szczęścia jedynie podpisu dziekana danej specjalności jaka studiujemy w CP ale z tym nie ma duzego problemu.

    Potem już tylko trzeba czekać i regularnie odwiedzać strone UKA gdzie są zamieszcane wyniki (do domu także wysyłają ale to czasami różnie bywa, sam sie przekonałem)
    Jeżeli nie mamy najlepszych ocen na roku i za dużo euro w portfelu a chcemy poczuć wielkomiejski styl studiowania to Most jest najlepszym rozwiązaniem.

    Kiedy już dostaniemy pismo że zostaliśmy zakwalifikowani możemy sie już pakować i załatwiać pozostałę formalności.

    Tutaj niestety zaczynają się schody. Trzeba sformułować porozumienie w sprawie zajęć. Musi być ono podpisane przez dziekanów: naszego w Poznaniu i uczelni przyjmującej. Trzeba wybrać tak przedmioty aby suma punktó ECTS wynosiła 30. I tutaj Uwaga!! Przedmioty w cale nie muszą sie pokrywać ani być zbliżone (jak pisze w regulaminie) możemy wybrać co chcemy tyle tylko żeby być nadal na tym samym kierunku. Ja na przykład mam przdmioty zupełnie odbiegające od tych które obecnie są wykładane na IV roku gospodarki przestrzennej. Nie można tylko studiować powiedzmy psychologii jeżeli na CP jesteśmy na gospodarce przestrzennej.

    Z wyborem przedmiotów też warto sie wstrzymać już do przyjazdu na wybrany Uniwerek mimo że wszelkie "poinformowane" panie będą wam gadały że bez tego nie możecie rozpocząć semestru! Otóż można i najlepiej zobić to jak już zapoznamy sie dokłądnie z zajęciami. Na miejscu okazało się że niektóre przedmioty już teraz są nie wykładane albo zmieniła się punktacja ECTS. Ja zmieniałem swój program w połowie października. Ogólnie dziekan nie robi z tym problemów.

    Dla studentów CP uciążliwe może być też wysyłanie pism do dziekana ponieważ osobiscie cieżko sie z nim spotkać bynajmniej na gospodarce przestrzennej a wszystkie zmiany muszą być konsultowane z naszym dziekanem.

    Co do samych studiów w Łodzi to jest fajnie. Akademiki zupełnie inne niż u nas, także Słubic mogą nam wszyscy zazdrosić. Ja mieszkam podobno w najlepszym ale bez porównania. Pokoje dwuosobowe, kuchnia jedna na piętro, prysznice w segmentach 4-6 osobowych. W pozostałych akademikach gorzej. Cieżko jest tylko z waletowaniem. Tutaj wszytskie akademiki są jak Amicus, portiernia a babki wyczulone na wszytko.
    Co do imprez, pubów i całego życia towarzyskiego to jest w czym wybierać, nudzić sie nie sposób. Mało jest osób z Mostu na razie poznałem dwie i chyba to jest wszystko nie wiem gdzie reszta sie podziała.
    Kasa tylko leci szybko ale jeżeli chcemy pracować to nie ma z tym wiekszego problemu jest dużo ofert pracy skierowanych właśnie do studentów, zarobki jak na polskie warunki znośne (4,-6 zł za godzine)

    Mam nadzieje że ten post zachęci studentów do wzięcia udziału w tym programie...podobno co roku wyjezdza na most ok 500 osób z całej Polski.

    Pozdrawiam

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl