logo
 Pokrewne renessmekomiksy Dragon Ball AFkomiksy kaczor donald onlineKomiksy czarno białe cbrkomiks Czarodziejka z Księżyca mangakomiks CN z 4 zabawkamikomiksy o paleniu tytoniukomiksy Pierwsza pomockomiks o Karol Wielkikomiks Koziołek MatołekKOMIKSY DRAGON BALL
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • sklepabc.htw.pl
  • renessme


    No tak jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... No cóż.

    Jak się zbiera kolekcję to trzeba wydawać na to co najbardziej się chce w danym momencie.

    Osobiście mam wszystkie komiksy LOBO wydane w polsce oraz kilka zagranicznych, a jak teraz widze na allegro 30 komiksów, których nie mam (zagraniczne of course) to mnie coś ściska, bo bym kupił ale nie mam kompletnie kasy.




    Ejż egdzie? We wrocławskim Empiku, tym na rynku, fantastyka i polska i zagramaniczna ma całkiem spory kawałek powierzchni.
    Ale to tylko ze względu na komiksy. Duża część regału to historie ze świata D&D i Diablo.
    Natomiast w Empiku na placu Kościuszki, fantasy jest za dużym filarem, ściśnięte na jednej półce.



    ja już polecałam w "ulubieni pisarze"

    ale jeszcze raz
    polecam :
    "bestia!" grodala
    "MW" łysiaka (Avi pewnie się też zgodzi ;])
    "Żagiel" wysockiego- nie wiem czy jest już przetłumaczone na polski, ale po rosyjsku też całkiem-całkiem
    komiks "marzi- dzieci i ryby głosu nie mają"
    całą sagę sapkowskiego
    maniej znany DZIENNIKI NORWESKIE pilipiuka ;]



    No właśnie. Nie wiem, czy zauważyliście, ale ostsnio wiele komiksów pada. Te lepsze i te gorsze. Jak na razie padły:
    -Tank
    -Just Like This
    -Mnichu zdycha powoli...
    -komiks zwany "Ush" autorstwa Galadora, miał swój dzialik na strym KB
    -Hoey
    -Chałtura (nie wiem, czy dużo osób to czyta)
    -Hardian Skarpeta (ale to już dawno, ostatniu apdejt był w styczniu...)
    -komix Moossa
    I to tyle z polskich. Nie wiem, czy to normalne, że dużo komiksów pada przed świętami. Może jest. Wtedy "nie było takiego tematu".



    Dużo webkomiksów czytam - ale głównie polskich.
    Troszkę komiksów mam też na swojej półce :
    Spectacular Spider-Man - 4 zeszyty
    Amazing Spider-Man - 4 zeszyty
    Spider-Man The Movie Komiks
    Lobo - Wyzwolony - 3 zeszyty - to tuż obok Spider-Mana moja ulubiona postać komiksowa
    Street Figher - 1 zeszyt
    Osiedle Swoboda- 2 zeszyty
    Star Wars - Ciemna Strona Mocy 2 - 1 zeszyt
    Star Wars - Darth Maul 2 - 1 zeszyt
    Star Wars - Obsesja - 5 zeszytów
    Star Wars - Republika - 1 zeszyt
    Star Wars - Tag & Bink Kopnęli w kalendarz - 2 zeszyty
    Star Wars - Generał Skywalker - 2 zeszyty
    Scooby-Doo - 2 zeszyty

    i masa zeszytów z Kaczorem Donaldem




    Ja wam radzę: jak macie problemy, obejrzyjcie film/TAS/Evo po Angielsku, to wtedy będziecie wiedzieć. Jak dla mnie ten temat jest lekko głupi (wiem, nie zawsze piszę mądrze, ale po prostu uważam, że temat jest bezsensowny).

    Akurat ty najlepiej wiesz, które tematy są bezsensowne

    To temat dla tych, którzy:
    - czytają komiksy.
    - nie mówią płynnie po angielsku (lub mają wadę wymowy )
    - nie ściągają odcinków z netu&nie mają anteny satelitarnej (bo kablówki mają to do siebie, że świnie dają tylko polskie MTV, polskie CN i wogóle nie dają FoX Kids).


    Jubilee vel Jubes czyta się "Dżiubli" vel "Dżiubs" (wogóle w angielskim panuje zasada - im mniej samogłosek w wymowie, tym lepiej.)



    Jam bym powiedzial ze jest odwrotnie, ze ten rynek sie rozwija i jest o wiele lepszy niz w czasach kiedy istnial TM-semic. Ich strategia byla inna, inni klienci, nowosc na rynku polskim gdzie dotat krolowaly Tytus.., Torgal, Asterix i... Weszli rowineli sie i upadli, wypchnela ich czesciowo rosnaca manga, a obecnie znowu komiks rozkwitl i zaczyna rosnac naprawde dobrze.
    U nas jescze dlugo nie bedzie takiego rynku ajk w stanach a moze i wcale, nalezy tez patrzec na mentalnosc ludzi. Komiks nadal jest pojmowany jako rzecz gorsza i skierowana do dzieci a nie do doroslych lub starszej mlodziezy. To tez jeden z czynnikow dlaczego tak wolno sie rozwija.
    Mowicie mniej chlamu, a co uwazacie za clam, bo np komiksy takie jak Fathom czy Uniwers ja uwazam za wspaniale, a np serie tego ruskiego: Kasta Metabotow, Tecnokaplani czyatm ale uwazm za badziewie czy cos takiego jak Antologia komiksu- ta gruba, kolorowa, myslalem ze spale to cos na miejscu. Cos takiego wydaja za grube pieniadze, a dobre dla mnie komiksy sa ponizane.
    Najpierw nalezy rozpoznac rynek, a dopiero go szturmowac, FM nie pytalo sie ludzi nie przyjmowalo listow i brneli nadal w chlam z Aliensami i Tomb Raiderem(rysunki fajne ale reszta ).
    Kaczor Donald reklamowal sie w TV i na dobre mu to wyszlo, komiks wydawany jest u nas juz od ponad 10 lat i nie upada. Dlaczegp bo trafia w gusta mlodych czytelnikow i nie jest az tak drogi. Dlatego nalezy sie orietowac w gustach.
    Egmont dlatego czesto uczestniczy w roznych forach aby rozpoznac gusta klientow



    Czołem, to mój pierwszy post na tym forum...
    Świerzo nabyłem "Ligę Niezwykłych Dżentelmenów" - i nie jest to tak daleko od tematu strony, jak się wydaje. W końcu to, jakby nie było, komiks o supergrupie, tyle że z XIXw. Szczerze mówiąc, podszedłem do tego sceptycznie (nie ufam przeważnie zapewnieniom, że coś jest "wdechę i musiszmieć", wolę na chłodno zerknąć, w mojej ulubionej księgaręce). Oczywiście rozczarowałem się- i chyba każdy kto miał LOEG w ręku, wie że rozczarowałem się miło. Komiks totalnie wciąga. I nie ma się co przerażać meta-pop-kulturowymi nawiązaniami - średnio obyty w tym człowiek większość wyłapie (choć przyznam się nie wszystko co zawarte tam "między kadrami" dotarło do mnie). Scenarzystę znałem w zasadzie z "pierwszego" polskiego Batmana tylko, (tzn. wiem kto to, jaki to on nie jest genialny itp., ale niestety Watchmen i in. znam bardzo fragmentarycznie). I teraz z necierpliwością czekam na Strażników i Top Ten . LOEG mogę polecić w ciemno każdemu. Kto zaś jest nieufny, jak ja, i nie zawierzy recenzentom - niech weźmie to tylko do rąk i przeczyta w księgarni czy empiku pierwsze 10 stron (do txtu o mahometanach).

    Co zaś się tyczy Górskiego i Butcha - są zabawni, nie powiem, ale irytujaca jest "polityka wznowień" tego albumu.




    Będzie więcej Marvela w Polsce, a to za sprawą Mucha Comics.
    Na ten rok mają zaplanowane wypuszczenie takich rzeczy jak: Marvels, Silver Surfer: Requiem, AXM t.3, Avengers Disassembled i New Avengers.
    Takie wieści z Warszawskich Spotkań Komiksowych.


    OMG!

    Kapitalne zapowiedzi, i chociaż połowę tych komiksów mam w oryginale to i tak wszystko kupię, bo od czasu TM-Semic mam taką nieuleczalną chorobę kolekcjonowania wszystkiego co wyszło po polsku z nurtu superhero .

    Tylko kupować mi to!



    Bo i gra do filmu nie nawiązuje. Film powstał na podstawie scenariusza komiksu "Aliens vs Predator". Miał on jeszcze drugą część "Aliens vs Predator - Wojna", do tej pory nie sfilmowaną ( swoją drogą ciężko byłoby ją filmować, bo zakończenie filmowe AvP różni się nieco od komiksowego - in minus moim zdaniem ).
    Obydwa komiksy wydano w Polsce ( "Wojnę" w dwóch zeszytach ) w drugiej połowie lat 90, więc jeśli ktoś dobrze poszuka po antykwariatach to znajdzie, z tym, że pierwsza część to dziś kolekcjonerski rarytas.



    Dymki nie są w komiksie konieczne. Ważniejsza jest zbieżność czasowa pomiędzy poszczególnymi rysunkami. W ,,Przygodach Koziołka Matołka” nie ma dymków, tylko wierszowany tekst pod rysunkami, a to na pewno komiks.
    Skoro o Koziołku Matołku mowa, to oprócz czterech ksiąg, pojawił się jeszcze w serii ,,Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki”. W latach 50. Walentynowicz opracował także zestaw przeźroczy z przygodami Koziołka, a w 1961r. narysował dla ,,Magazynu Polskiego” czterostronicową ,,Przygodę na Marsie, czyli dalsze losy koziołka Matołka”. Tekst napisał Jan Zalewski. Kupiłem kiedyś broszurkę, w której był przedruk tego komiksu.




      Cytat:
    Ja również OSTR - Tylko Dla Dorosłych.Płytkę dostałem dzisiaj przed 10 a słucham już tego do teraz.Kozak! Ja właśnie dzisiaj zamówiłem płytkę. Z tego co słyszałem to, żeby rozkminić ocb na płycie, trzeba zakupić orginał. Jest tam komiks gdzie każda strona komiksu opisuje jeden utwór na płycie, a utwory na płycie przedstawiają historię. W pudełku też jest ukryta druga płyta, która nie ma tracklisty.

    KUPUJCIE POLSKIE RAP PŁYTY !

    A ja teraz katuję płytę Soboty - Sobotaż. Jednym słowem kozak. :)



    [RS] Krzyżacy
      Kod: http://rapidshare.com/files/38163229/Krzyzacy.01.W.cieniu.czarnych.kniei.POLiSH.Comic.eBook._osloskop.net_.cbr Komiks zainspirowany wiekopomnym, jak się zdaje, dziełem Henryka Sienkiewicza, przetłumaczonym na język komiksu przez dwójkę Francuzów: Daniela Jacquette (scenariusz) i Bernarda Capo (rysunki). Początek XV-ego wieku w Polsce to czasy niespokojne. Nad krajem rozpostarł swe skrzydła ponury cień chrześcijaństwa rzucany przez okrutny zakon Krzyżaków. Podstępni najeźdźcy pod przykrywką głoszenia wiary w Pana dopuszczają się najpotworniejszych zbrodni i występków. Na tle przededniów bitwy pod Grunwaldem rozgrywają się awanturnicze przygody dwójki rycerzy z Bogdańca - Maćka i Zbyszka, wuja i bratanka, których los rzucił w wir polsko-niemieckiej wojny.



    co do mnie to genralnie czytałem fantastykę (SF, Fantasy, trochę horroru), przez jakieś 12-15 lat czytałem praktycznie wszystko co się ukazywało, teraz jednak raczej się książek pozbywam, jezeli już czytam to poprzestaję na magazynie Science Fiction i co lepszych tytułach polskich autorów (Piekara, Ziemkiewicz itd)
    co do komiksów to lubię twardą SF i mangę, Thorgala wytrzymałem do numeru 8 czy 9, co do Szninkla (w pierwszy wydaniu b&w) to mogę mu jedynie zarzucić, że praktycznie nie ma sznas, żeby okładka trzymała się na orginalnym kleju ;), wydanie kolorowe jakoś mnie nie "pociąga"

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl