Faraon
Scenariusz: Tibor Cs. Horvath
Rysunki: Attila Fazekas
Okładka: Marek Szyszko
Tłumaczenie: Anna Makowska
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Rok wydania polskiego: 1984
Tytuł oryginalny: Farao
Komiks oparty na motywach książki Bolesława Prusa pod tym samym tytułem. Akcja toczy się w Egipcie w XI wielu p.n.e. Kapłani zaczynają mieć coraz większą władzę nad wszystkimi i nad wszystkim. Młody "kandydat" na faraona ma zamiar zmienić ten fakt tuż po swojej nominacji. To na pewno nie może zjednać mu wielu przyjaciół wśród "łysogłowych"...
http://i42.tinypic.com/fxcuox.jpg
Format: .cbr
Rozmiar pliku: 7,38 MB
Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne
http://rapidshare.com/files/210234241/Faraon.rar
Download bez limitów
no wiedziałem, że niektórzy SJ to barbarzyńcy… Tatarkiewicza spalić! Ale to co Salyy napisałaś to święta prawda, pamiętam jak siostry czy bracia nowonawróceniu szczycili się tym jak palili polskich wieszczów!
Czasami jak to słyszę to nie mogę w to uwierzyć, że to prawda. :( Niestety ja sam jestem przykładem "głupiutkiego kolesia", który naiwnie wziął słowa "prawdy". Gdy poznawałem nauki WTS, miałem te nieszczęście, że moim "nauczycielem" był najbardziej fanatyczny starszy (to znaczy nie taki najgorszy, ale facet bardzo gorliwy był i popadał w skrajności).
Heh, zbytnio sobie wziąłem do serca słowa o Berejczykach i o tym jak palą swoje księgi magiczne i sam wywaliłem około... UWAGA! 200 książek, w tym około 100 horrorów! Wywaliłem prawie 100 komiksów, kilkadziesiąt kaset magnetofonowych oraz kilkadziesiąt czasopism komputerowych o grach!
Jak sobie to przypomnę to aż rwać włosy z głowy się chce!!! Zresztą już w organizacji jak już później poznałem innych świadków okazało się Mastertony oraz dobra muzyka Punkowa cieszyła się poważaniem, co niektórych braci.
A dlaczego wywaliłem wszystkie westerny Karola Maya i "Kajko i Kokosza" to sam nie wiem... Ach ta nadgorliwość...
Ech, płakać się dosłownie czasami chce...
Jedyne czym mogę się pocieszyć, to tym, że naprawdę pokazałem, że chcem się podobać Jehowie. No, a że to dla ludzi uczyniłem to już zupełnie inna bajka...
pzdr. :)
X-Men- CAŁA SERIA - LEKTOR PL - Wszystkie 3 Częsci ! - RMVB
LEKTOR PL
http://i40.tinypic.com/wgvmug.jpg
Format Filmu: RMVB
Jakość : DVDrip
Wszystkie części z LEKTOREM PL !
http://i004.radikal.ru/0805/ca/2f21305e576a.jpg
http://download24.li/images/info.png
X-Men (2000) [DVDRip] [Lektor PL]
produkcja: USA
gatunek: Akcja, Sci-Fi
data premiery: 2000-10-13 (Polska), 2000-07-13 (Świat)
reżyseria Bryan Singer
scenariusz David Hayter
zdjęcia Newton Thomas Sigel
muzyka Jeremy Sweet
na podstawie: serii komiksów
od lat: 12
czas trwania: 104 min
Opis:
Ekranizacja jednej z najpopularniejszych serii komiksowej na świecie opowiadającej o grupie obdarzonych ponadnaturalnymi zdolnościami mutantów, którzy przez swoją odmienność są prześladowani przez ludzi. Znajdują schronienie w specjalnej szkole profesora Charlesa Xaviera, który otacza mutantów troskliwą opieką i uczy ich jak korzystać z ich unikalnych zdolności. Niestety, nie wszyscy mutanci chcą wieść pokojowy tryb życia. Część z nich pod wodzą Magneto pragnie pokonać ludzkość i opanować świat. Konfrontacja pomiędzy mutantami staje się nieunikniona.
http://download24.li/images/download.png
Aby zobaczyć linki musisz kliknąć ikonę piwa znajdująca się pod spodem, obok opcji odpowiedz cytuj.
" />Maj, komiksu w tym roku numer piąty.
Okładka odstrasza. Czy naprawdę nie było lepszego obrazka z Lukiem Ten, ktory zdobi komiks jest ohydny Ta buźka słodka, te usteczka jak maliny, tem wzrok namiętny... Okropność. Zamieszczenie tego bohatera na wszystkich możliwych okładkach gwarantuje sukcesy w sprzedaży (w Polsce też ), ale ja mam ochotę domalować kilka szczegółów na jego wizerunku, powracając tym samym do czasów szkolnych gdy ozdabiało się tak co ciekawsze postaci w podręcznikach.
W środku przepiękne Sacrifice. Od razu zapominam o koszmarze z okladki. To wspomnienia z czasów, gdy czatowałam za węgłem na listonosza dostarczającego kolejne zeszyty serii Republic. Miodek i orzeszki
Opowieści Obowiązek nie znałam. Artystycznie oryginalne. W puencie także, chociaż większych emocji historyjka nie wywołała.
I to trzecie - znowu ukochane buźki. Przemilczam to. Błąd w sztuce.
Ogólna ocena dobra.
" />Ja chętnie odpowiem. Wielka część komiksów to gówno straszne, ale jest też część którą naprawdę warto przeczytać. Wśród nich polecam przede wszystkim:
- Akira: możecie się krzywić, że to manga, ale przez ten komiks wielu rysowników płacze po nocach. Ponad 2000 stron świetnej akcji, ciekawej fabuły i fantastycznej historii. Teraz to już jest legenda, i daję głowę, że bez Akiry nie powstałby Matrix.
- Watchmen: juz ktoś pisał. Wiekopomne dzieło, totalnie inne spojrzenie na tematykę.
- Batman: Powrót Mrocznego Rycerza - też klasyk, uważany obok Watchmen za najlepszy w historii.
- Sandman - ciężko nazwać to komiksem, fantastyczna saga, pełna odniesień historycznych, kulturowych, napisana niesamowitym literackim językiem. Mój osobisty faworyt:)
- V jak Vendetta - nie sugeruj się filmem, komiks to geniusz.
- Sin City - ale nie wszystkie - później się przejada trochę. Polecam parę pierwszych - jeśli widziałeś film to wiesz czego się spodziewać.
To jest najklasyczniejsza z klasyk. Na pewno warto tez przeczytać serię 100 naboi, niestety nie czytałem jej. Poza tymi dziełami na pewno warto też przeczytać: Armadę, Hellboya ( to raczej dla rozrywki, po prostu jest fajne ), z polskich polecam Adlera i Piątkowskiego ( przede wszystkim 48 stron, niezła jazda ze świetnym poczuciem humoru ).
To tak na początek Sporo tego jest jeszcze. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy mam w wersji elektronicznej ( poza V jak Vendetta, to na papierze ), więc mogę nagrać. Mam jeszcze duużo innych rzeczy.
Pozdrawiam,
M.
" />W ramach uzupełniania braków w znajomości komiksowych ekranizacji po Incredible Hulku przyszła pora na Ghost Ridera. Niestety tu jest słabiej niż w przpadku zielonego. Najlepsze są te fragmenty w których tytułowy Rider nie występuje, najgorsze są te, w których występują jego wyjątkowo nędzni i nieciekawi przeciwnicy. W zasadzie większe emocje niż finałowa konfrontacja z nieciekawym villainem wzbudza pytanie czy Johnny Blaze stawi się o umówionej porze na randce, a to już nie świadczy o filmie za dobrze/ Poza tym efekty są słabe, walą sztucznością po oczach i tak naprawdę niczego co by robiło jakiekolwiek większe wrażenia to w tym filmie po prostu nie ma. Jest za to parę zabawnych tekstów (których jednak być nie powinno żeby jakiś klimat utrzymać) no i nienajgorzej ogląda się tę częśc filmu, w której widoczne elementy fantastyczne się nie pojawiają.
4/10
ps. czytałem tylko jeden komiks (wydany w Polsce jako drugi numer Mega Marvel - ten komiks miał niezły klimat, którego tutaj niestety zabrakło)
Dzieki!
Wiem, że Barks pisał scenariusze, komiksy były rysowane m.in. przez Tony'ego Strobla, Daan (z tego co wiem) zrobił remake'i wszystkich tych historyjek, oczywiście nie wszystkie ukazały się w Polsce. Pytam, bo na zajawce do numeru 6/'08 na okładce 5/'08 nie rozpoznałem stylu Jippesa i nie chcę popełnić znów takiego błędu. A na marginesie to zauważyłem, że Jippes bardziej przykłada się do rysunków do scenariuszy Barksa. Strobl chyba też tak robił, bowiem bardzo podobał mi się "King $crooge the First", ale w jego innych pracach (np. "Getting this healthy, wealthy feeling") rysunki są niezbyt ładne i brakuje w nich ruchu.
W Polsce jest świetnych twórców,szczególnie komiksów humorystycznych,najpopularniejszy obecnie jest chyba Śledziu,ale ja najbardziej lubię KRLa .No i nie można zapominać o Grzegorzu Rosińskim (m.in. Thorgal) ,jednym z największych europejskich rysowników.Niedawno dostał nawet Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski .Ogólnie Polacy tworzą dużo dobrych komiksów i naprawde warto się nimi zainteresować.