logo
 Pokrewne renessmekomisja ZUS pół roku zwolnienieKomisja Kodyfikacyjna Prawa PracyKomisja Egzaminacyjna Testy gimnazjalneKomisja Egzaminacyjna Sprawdzian szóstoklasistyKomisja Europejska procedury kontroliKomisja Nadzoru finansowego-rolaKomisja Kodyfikacji Prawa PracyKomisja Akredytacyjna PW ocenyKomisja Papierów Wartościowych i GiełdKomisja Egzaminacyjna Szkoła Podstawowa
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • adbuxwork.keep.pl
  • renessme



    chwila momento.. komisja lekarska jak i test sprawnosciowy na którym tak dużo osob odpada jest jak sie ubiegasz do pracy w PSP a nie na po kursie ;)
    No tak, ale myślałem, że aby dostać się na taki kurs trzeba być zdrowym bykiem tak samo jak do PSP :D To widać jednak nie :P



    Witam
    Mam pytanie, jestem tu nowy i nie wiem czy ten temat juz byl czy nie ale chce sie zapytac osob ktore wiedza, nigdzie nie moge znalezc odp ani nawet komisja lekarska MSWiA nie odpowiada na maila. Mam pytanie dotyczace wzroku, jezeli to bylaby jedyna wada organizmu, krotkowzrocznosc nieduza czy to nie przekresla szans na dostanie sie do szkol SA PSP i SG PSP ?? szczerze mowiac to nie widzialem jeszcze aspiranta z okularami (moze maja soczewki) ale za to kapitanow juz tak. Wiec nie wiem co robic
    POMOZECIE ?
    pozdrawiam id ziekuje



    Oczywiście że można odbyć służbę wojskową w innych służbach mundurowych ale.....
    Podam jeden przykład (oby nie było tak w całej Polsce) :
    W jednostce do której się dostałem (oczywiście chodzi o PSP) jeden „żołnierzyk” odrabiał wojsko. Aby załatwić sobie służbę zastępczą musiał podpisać jeden dokument (chodziło w nim o to z jakich względów nie chcę iść do wojska). Mógł wybrać jedną z opcji: albo względy religijne (wyznaniowe) albo względy pacyfistyczne. Wybrał względy pacyfistyczne i wszystko dalej było ok. Skończyła się jego służba zastępcza i postanowił dostać się do pracy w tej jednostce PSP. Przeszedł razem kilkoma osobami rekrutacje w jednostce i wysłano go na komisję lekarską (był zadowolony bo gość zdrów jak ryba). Pojechał na komisję i tam na dzień dobry go odrzucono....... oczywiście za względy pacyfistyczne. Podpisując tamten dokument , dostał wpis do Książeczki Wojskowej a na komisji w MSWiA podstawa to książeczka wojskowa. I już chłopak pożegnał się z pracą w PSP.
    Ja jak byłem na komisji w MSWiA to przed każdym badaniem miałem przeglądaną książeczkę wojskową i każdy jakiś wpis to 300 pytań.
    Pozdrawiam



    chwila momento.. komisja lekarska jak i test sprawnosciowy na którym tak dużo osob odpada jest jak sie ubiegasz do pracy w PSP a nie na po kursie ;)



    Juz nieaktualne- nabory do pracy,ale za rok(rekrutacja o tej porze),moze komus sie przyda


    Komenda Powiatowa
    Państwowej Straży Pożarnej
    w Malborku
    ul. Wybickiego 1



    ogłasza rekrutację do służby w Państwowej Straży Pożarnej na stanowiska : Strażak Ratownik


    Wymagania stawiane kandydatom :

    - Obywatelstwo polskie,
    - Niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
    - Korzystanie z pełni praw publicznych,
    - Wykształcenie co najmniej średnie,
    - Uregulowany stosunek do służby wojskowej,
    - Bardzo dobre warunki zdrowotne i psychofizyczne (kategoria A),
    - Wysoki stopień sprawności fizycznej,
    - Preferowane osoby z uregulowanym statusem majątkowym.

    Kandydatów obowiązuje test sprawności fizycznej, badania psychofizyczne oraz zdrowotne przeprowadzane przez Wojewódzką Komisję Lekarską MSWiA.

    W terminie do dnia 06 marca 2009 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku ul. Wybickiego 1 należy złożyć:

    - Podanie wraz z CV ;
    - Kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej;
    - Wypełnioną ankietę osobową;
    - oraz inne dokumenty potwierdzające posiadanie odpowiednich uprawnień i kwalifikacji (np. ratownika wodnego, płetwonurka, kurs ratownictwa medycznego, kurs ratownictwa wysokościowego, obsługi specjalistycznego sprzętu czy urządzeń i inne);
    - Do wglądu książeczka wojskowa oraz prawo jazdy.

    Szczegółowe informacje można uzyskać w Komendzie Powiatowej PSP
    w Malborku :tel. 055 270-21-30
    Procedura przyjmowania kandydatów do służby w Państwowej Straży Pożarnej obejmuje następujące etapy :

    - Przyjmowanie i weryfikacja dokumentów;
    - Próba wysokościowa (wejście po drabinie na wysokość 25m);
    - Test wydolnościowy - zmodyfikowana metoda harwardzka ("Harvard Step-up Test");
    - Testy sprawności fizycznej;
    - Test z wiadomości ogólnych i rozmowa kwalifikacyjna.

    W dniu testu kandydat zobowiązany jest bezwzględnie posiadać :
    - dowód osobisty,
    - zaświadczenie lekarskie o możliwości przystąpienia do testu sprawności fizycznej, wystawione nie wcześniej niż jeden miesiąc przed datą jego przeprowadzenia,
    - strój sportowy,
    - obuwie bez kolców.

    W przypadku nie osiągnięcia minimalnego wskaźnika wydolności, strażaka nie dopuszcza się do zaliczenia testu sprawności fizycznej.
    Test sprawności fizycznej składa się z trzech konkurencji, za pomocą, których badane są podstawowe cechy motoryczne kandydatów. Testy sprawności fizycznej przeprowadza się w ubiorze sportowym.

    Test sprawności fizycznej składa się z następujących konkurencji:
    1) bieg na dystansie 50 m,
    2) bieg na dystansie 1000 m,
    3) podciąganie na drążku.

    Kandydaci, którzy z powyższych konkurencji uzyskają łączną ocenę co najmniej dostateczną kwalifikują się do dalszego etapu rekrutacji. Wykaz osób zakwalifikowanych do zostanie ogłoszony po zakończeniu testu sprawności fizycznej w siedzibie Komendy, a także będzie dostępny pod nr tel. 055 270 21 30

    Dane osobowe zawarte w aplikacji będą przetwarzane w postępowaniu kwalifikacyjnym w celu przeprowadzenia procedur naboru.

    Osoby ubiegające się o zatrudnienie mają prawo do dostępu do podanych dobrowolnie swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

    Uprzejmie informujemy, że złożonych ofert nie zwracamy, jednocześnie zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane zgłoszenia.
    Szczegółowe dane dot. testu wydolnościowego oraz testu sprawności fizycznej znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Powiatowej PSP w Malborku.

    http://www.wrotapomorza.p...a/kppsp_malbork




    Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie udzielania urlopów pracownikom Państwowej Straży Pożarnej

    na podstawie ustawy z 24 sierpnia 1991 o Państwowej Straży Pożarnej

    Art. 1) Rozporządzenie określa:
    1. warunki i tryb udzielania strażakom Państwowej Straży Pożarnej urlopów:

    a) płatnego wypoczynkowego
    b) płatnego dodatkowego wypoczynkowego
    c) płatnego okolicznościowego
    d) płatnego szkoleniowego
    e) płatnego zdrowotnego
    f) bezpłatnego

    2. przełożonych upoważnionych do udzielania urlopów

    Art. 2) 1. Urlopów płatnych wypoczynkowych oraz płatnych dodatkowych wypoczynkowych udziela się zgodnie z harmonogramem służby oraz rocznymi planami urlopów.

    2. Płatny dodatkowy urlop wypoczynkowy może być dzielony na części, z wyjątkiem urlopu dodatkowego w wymiarze 5 dni.

    Art. 3) 1. Urlopów wymienionych w art. 1), ust 1. lit. a-e na wniosek strażaka udziela:

    a) Komendantowi Głównemu PSP - minister właściwy do spraw wewnętrznych
    b) zastępcom komendanta głównego, komendantom wojewódzkim, komendantowi Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, dyrektorowi Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarniczej - Komendant Główny PSP
    c) zastępcom komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, oraz dyrektorom pozostałych szkół Państwowej Straży Pożarnej - komendant szkoły.
    d) zastępca komendanta wojewódzkiego - komendant wojewódzki
    e) zastępcom komendanta powiatowego(miejskiego) - komendant powiatowy (miejski)
    f) strażakom niewymienionym w lit. a-e pracownik uprawniony do ich powoływania

    2.Przełożony uprawniony do powoływania strażakóm ma możliwość upoważnienia kierownika podległej jednostki organizacyjnej do udzielania strażakom płatnych urlopów wypoczynkowych, płatnych dodatkowych wypocznykowych, oraz płatnych szkoleniowych.

    Art. 4) Urlopu bezpłatnego w wymiarze do 1 roku udzielają kierownicy jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, zaś w wymiarze powyżej roku - Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

    Art. 5) 1. Płatnego urlopu zdrowotnego udziela się na podstawie orzeczenia komisji lekarskiej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.

    2. Strażaka do komisji lekarskiej kieruje przełożony, na wniosek lekarza lub samego strażaka.

    Art. 6) Traci moc rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 22 lipca 1997 w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopów strażakom Państwowej Straży Pożarnej.

    Art. 7) Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od ogłoszenia.


    Z MSWiA.gov.pl , zmieniłem, uprościłem. Zanim jednak do ogłoszenia, trzeba sprawdzić jak wygląda uchylane rozporządzenie.

    I bierzcie, szukajcie na stronach rządu, zmieniajcie i piszcie rozporządzenia, to nic, że z PiSu, bo minister w realu rozporządzeń nie pisze, i nie znaczy, że od PiSu to be... A czymś trzeba DU zapchać



    Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu poszukuje kandydatów do służby przygotowawczej w PSP na stanowisku stażysty, docelowo: ratownik-kierowca, w zmianowym systemie służby w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych tut. Komendy.

    I.Wymagania stawiane kandydatom:
    Kandydat do służby w Państwowej Straży Pożarnej musi spełniać wymagania:
    1.posiadać obywatelstwo polskie,
    2.korzystać z pełni praw publicznych,
    3.posiadać, co najmniej średnie wykształcenie,
    4.posiadać prawo jazdy kat. C
    5.być nie karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
    6.odznaczać się warunkami zdrowotnymi i psychofizycznymi przydatnymi do służby w Państwowej Straży Pożarnej ( kat. zdrowia A),
    7.posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej
    8.wiek do 30 lat .
    Wymagane dokumenty i oświadczenia:
    1.kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i uprawnienia,
    2.oświadczenia kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie,
    3.oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
    4.życiorys i list motywacyjny,
    5.kopia pierwszych trzech stron dowodu osobistego lub kopia nowego dowodu osobistego,
    6.kopia stron książeczki wojskowej: z uwidocznymi danymi osobowymi kandydata, kategoria zdrowia z uregulowanym stosunkiem do służby wojskowej.

    Postępowanie kwalifikacyjne będzie dwuetapowe w dniu 19 marca 2007r.

    I etap postępowania kwalifikacyjnego:
    Na tym poziomie postępowania, komisja kwalifikacyjna rozpatruje dokumenty złożone przez kandydatów w zakresie posiadanych uprawnień, wykształcenia – przydatnych w służbie w PSP – za które przyznaje stosowną gratyfikację punktową.

    Lp
    Rodzaj uprawnienia
    Ilość punktów preferencyjnych
    1
    Prawo jazdy kat. C
    4 pkt
    2
    Prawo jazdy kat. C, w tym 3 lata praktyki
    6 pkt
    3
    Prawo jazdy kat. E
    4 pkt
    4
    Posiadanie uprawnień ratownika medycznego, wysokościowego
    5 pkt
    5
    Znajomość obsługi komputera:
    -administracja siecią komputerową
    - konfiguracja komputera pracującego w sieci
    - znajomość sieci komputerowej
    6 pkt

    6
    Posiadanie innych uprawnień, które mogą być przydatne, np. obsługa dżwignic-podestów ruchomych, żurawi samojezdnych
    5 pkt
    7
    Uprawnienia płetwonurka
    3 pkt
    8
    Znajomość języków obcych:
    - biegła
    - uwożliwiająca porozumiewanie się

    5 pkt
    3 pkt
    9
    Własne mieszkanie w miejscu służby lub miejscowości pobliskiej
    3 pkt
    10
    Udokumentowane członkostwo w OSP pow. 3 lat, w tym udział w akcjach
    4 pkt
    11
    Udokumentowane szkolenia dla członków OSP
    3 pkt
    12
    Wykształcenie:
    - średnie techniczne
    - egzamin maturalny
    - wyższe techniczne

    3 pkt
    4 pkt
    5 pkt

    II etap postępowania kwalifikacyjnego: test sprawności fizycznej.
    Uwaga: przed przystąpieniem do testu każdy kandydat zobowiązany jest do okazania dokumentu tożsamości (z fotografią) oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uczestniczenia w testach sprawności fizycznej.

    Zaliczenie testów sprawności fizycznej, odbędzie się 19 marca 2007r o godz. 1100 w tut. komendzie wg rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 października 2005r (Dz.U. Nr 261, poz. 2191) w sprawie zakresu, trybu i częstotliwości przeprowadzania okresowych profilaktycznych badań lekarskich oraz okresowej oceny sprawności fizycznej strażaka PSP.
    W skład testu wchodzi:
    bieg na 1000m,
    bieg na 50m,
    podciąganie się na drążku,
    zaliczenie wejścia na drabinę mechaniczną do 25 m
    Za test sprawności fizycznej zostaną przyznane punkty zgodnie z w/w rozporządzeniem.

    Jazda próbna samochodem – można uzyskać do 5 pkt.

    Po pomyślnym zaliczeniu I i II etapu postępowania kwalifikacyjnego przeprowadzona zostanie z kandydatami rozmowa kwalifikacyjna, za którą można uzyskać do 5 pkt.

    III. etap postępowania kwalifikacyjnego
    Etap ten polega na przeprowadzeniu dokładnych badań lekarskich przez Wojewódzką Komisję Lekarską MSWiA w Opolu przy ul. Krakowskiej 44 w Opolu.

    Do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskają najwyższą liczbę punktów ( suma punktów za posiadane uprawnienia i wykształcenie oraz z testów sprawności fizycznej zgodnie z Załącznikiem nr 5 do rozporządzenia MSWiA) spośród wszystkich zgłoszonych do postępowania kwalifikacyjnego kandydatów oraz po przejściu badań specjalistycznych, w tym psychotestów i otrzymają pozytywne orzeczenie Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej MSWiA w Opolu o zdolności do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej jako funkcjonariusze PSP.
    Zastrzegamy sobie prawo do nie informowania kandydatów, którzy nie zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru oraz przerwania procedur postępowania kwalifikacyjnego bez podania przyczyny.
    Dokumenty należy składać w Komendzie Powiatowej PSP w Brzegu, ul. Saperska 16 do dnia
    14 marca 2007r. Wszelkich informacji na powyższy temat można również uzyskać pod nr telefonu . 077/4162811 (12).
    sprawę prowadzi – asp. Maria Dyda

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl