logo
 Pokrewne renessmekoncentrat pomidorowy-technologia produkcjikoncentrat pomidorowy fasowanie po 5-10 kgkoncentracja wokół piciakoncentracja naprężeń kołoKoncentrat ciasta biszkoptowegoKoncentrat płynu do chłodnicykoncentraj uwagi uczniakoncentrator analog cyfrakoncentracyjny Auschwitzkoncentracja Trening
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • conclusum.xlx.pl
  • renessme


    " />Ze Szczególnej Teorii Względności. Pole magnetyczne jest poniekąd sztucznym formalizmem, który można zbudować w oparciu o prawa relatywistyki - wynika to z reguł transformacji pola elektrycznego między układami inercjalnymi, ze skrócenia Lorentza i przez to zmiany koncentracji ładunków w przestrzeni. Pole elektromagnetyczne jest różnie opisywane przez różnych obserwatorów, można znaleźć taki układ odniesienia, w którym istnieje tylko pole elektryczne, tylko magnetyczne lub oba.



    " />Zjawisko koncentracji może być rozważane jako nierównomierny podział ogólnej sumy wartości cechy pomiędzy poszczególne jednostki badanej zbiorowości. Najczęściej graficznie koncentrację prezentuje się za pomocą krzywej Lorenza. Natomiast współczynnik koncentracji czyli skupienia czy inaczej kurtozy jest miarą skupienia poszczególnych obserwacji wokół średniej. Im wyższa wartość współczynnika tym bardziej wysmukła krzywa liczebności, większa koncentracja wartości cech wokół średniej.
    Jeżeli przyjmiemy, że zbiorowość ma:
    -rozkład normalny, to: K = 3,
    -rozkład bardziej spłaszczony od normalnego, to: K < 3,
    -rozkład bardziej wysmukły od normalnego, to: K > 3.
    To tyle jeśli chodzi o interpretację.
    Natomiast Me to mediana, jest miara pozycyjną to wartość środkowa szeregu, która rodziela populację na dwie liczebnie równe części.
    Z kolei d oznacza odchylenie przecietne. Wartość odchylenia przeciętnego informuje nas, o ile przeciętnie wartości cechy odchylają się od wartości średniej badanej cechy.



    " />mam tutaj troche pytan testowych ze statystyki sa to pytania z egzaminu z lata poprzednich są one pisane z pamieci dlatego czesc jest niekompletna ale moze uda sie czegos domyslec albo ktos moze mnie jakos naprowadzic na odpowiec bede wdzięczny za każdą pomoc z góry dzięki


    1Długoś przedziału ufności dla średniej o rozkładzie normalnym z nieznaną wariancja jest wielkością:
    a) deterministyczną
    b) losową

    2. Zmienne losowe X i Y o łącznej dystrybuancie F(x,y) sa niezależne, jeśli iloczyn dystrybuant brzegowych jest równy F(x,y):
    a)dla każdych rzeczywistych x i y
    b)dla pewnych rzeczywistych x i rzeczywistych

    3. Czy każde niezależne zmienne losowe są nieskorelowane?
    a)tak
    b)nie

    4.Wartość „P-value” oznacza:
    a)najmniejszy poziom ufności przy którym hipotezę zerową możemy odrzucić
    b)największy poziom ufności przy którym hipotezę zerową możemy odrzucić

    5. Niech L1 oznacza współczynnik koncentracji Lorenza dla danych indywidualnych L2 współczynnik koncentracji lorenza dla tych samych danych, ale pogrupowanych wówczas
    a) L1>L2
    b)L1t2
    b)t1t2
    b)t1



    " />mam takie oto zadanko do rozwiązania :
    gospodarstwa rolne w polsce podzielono na 7 grup ze wględu na ich powierzchnie. Pierwszą grupę stanowiły gospodarstwa najmniejsze tzn. od 1 do 2 ha, drugą 2 do 5 ha itd. odsetki gospodarstw w poszczególnych grupach były odpowiednio równe(w procentach): 22,7; 32,7; 25,5; 10,6; 4,4; 3,7; 0,4. udział poszczególnych grup gospodarstw w łącznym arele wynosił odpowiednio(w procntach): 4,6; 15,4; 26; 18,5; 10,7; 14,3; 10,5;. Narysować krzywą Lorenza i ocenic koncentracje powierzchni w gospodarstwach rolnych. Wiedząc ze współczynnik giniego 10 lat wcześniej wynosił 0,477, ocenic zmiany jakie nastąpiły w tym okresie w zakresie koncentracji powierzchni.


    bede wdzięczny za każdą pomoc



    " />Kwartalny przewóz pasazerow (w tys. Osób) w Krakowie w latach 1990-94 przedstawiono w tabeli


    Na podstawie przytoczonych w tabeli danych:
    1.Przedstawic badana zbiorowosc statystyczna za pomoca szeregu szczegolowego, punktowego i przedzialowego
    2.Zaprezentowac punktowy i przedzialowy szereg w formie diagramu oraz histogramu.
    3. Okreslic wskazniki: sredniej arytmetycznej, wariancji, odchylenia standardowego, odchylenia przecietniego, wspolczynniki zmiennosci, dominante, mediane , miare asymetrii(wspolczynnik skosnosci prosty), koncentracji Lorenza
    4. Przedstawic graficznie zmiane zjawiska w czasie
    5. Wyznaczyc polozenia empiryczne i teoretyczne lini regresji(trendu) zjawiska w czasie. Podac wspolczynnik korelacji Pearsona
    6. okreslic wskazniki sezonowosci metoda mechaniczna oraz analityczna. Dac prognoz znaczniej zjawiska na dwa periody naprzod
    7. Okreslic sredni roczny albo tygodniowy temp zmiany zjawiska w czasie.

    [ Dodano: 11 Czerwca 2008, 10:56 ]
    czy ktos potrafilby mi pomoc?



    " />Witam serdecznie
    Mam problem z pewnym zadaniem potrzebnym do pracy magisterskiej. Chciałabym obliczyć krzywą koncentracji Lorentza pochodzenia ankietowanych turystów według województw. Niestety nigdy nie miałam statystki i zupełnie nie wiem jak to się liczy. Oczywiście wykładowca z uczelni przygotował nam informacje na ten temat, a nawet gotową tabelę w Exelu do podstawienia swoich danych. Jednak nadal nie rozumiem jak to zrobić, nie rozumiem też pojęć skumulowany % wskazań czy skumulowany % powierzchni. Dodatkowo mamy przedstawić to na mapie, ale z mapą mam nadzieję, że sobie poradzę.
    Jeśli znalazłby się ktoś chętny do pomocy, proszę o kontakt.
    pozdrawiam



    " />Ej, a było może coś takiego jak miary koncentracji, krzywa Lorenza i współczynnik Giniego??? Niektórzy to mieli na ćwiczeniach podobno???

    Aha, i czy ktoś może się orientuje, jakich tematów, które obowiązują na egzaminie, nie ma w książce statystka dla studiów licencjackich Podgórskiego? Albo które z tej książki nie obowiazują na egzaminie?



    Pytania do ćwiczenia 13

    "Wyznaczanie ruchliwości i koncentracji nośników prądu
    w półprzewodnikach metodą efektu Halla"

    1 - Na czym polega zjawisko Halla
    2 - Stała Halla
    3 - Zależności między gęstością prądu, przewodnością i ruchliwością
    4 - Potencjał
    5 - Siła Lorentza



    " />A czy tu przypadkiem nie chodzi o koncentracje rozumiana jako nierównomierny podział cechy wobec zbiorowości? Wtedy trzeba policzyć współczynnik koncentracji Lorenza. Zadanie jest nieprecyzyjne.



    " />No to chyba chodzi o ten współczynnik koncentracji Lorenza



    Ten wątek ostatnimi czasy rozrósł się nieco i obecnie obejmuje Wolsungowe odpowiedniki naszej fizyki, chemii i biologii. Z tego też powodu dokonałem zmiany nazwy z pierwotnej: Thaumiczna teoria pola. Przecież już nie ograniczamy się do samej tylko fizyki-thaumologii. Część może wydać się zbyt ciężkostrawna dla niektórych, część wyda się wam bełkotem, ale na pewno z części uda wam się wyprowadzić niezły pomysł na przygodę. Miłej lektury...

    W dziale "MAGIA" wspomniane jest że magia nie chce zamknąć się we wzory. Nie znaczy to, że nie są podejmowane próby. Oto mały przykład:


    Thaumiczne rozważania Lorentza nt. interwału przestrzenno-thaumicznego
    Hipoteza I:
    Prędkość rozchodzenia się oddziaływań thaumicznych jest zasadniczo stała i wynosi ok. c = 300.000km/s ("I prędkość thaumiczna"). Jest też maksymalną prędkością z jaką rozchodzić się może jakiekolwiek oddziaływanie oraz być przekazywana informacja (w warunkach szczególnych porównaj H2)

    Hipoteza II:
    Przekroczenie I prędkości thaumicznej jest możliwe przy koncentracji many o gęstości przekraczającej całkowitą manę galaktyki na obszarze 1 km3. W tym przypadku zwykłe cząstki maniczne ulegają przekształceniu w thaumofermiony, które poruszają się z prędkością c' = 900.000.000.000km/s. Jest to prędkość absolutna ("II prędkość thaumiczna"), której nie da się przekroczyć w żaden inny sposób.
    Addenum: każda forma zorganizowana przechodząc w thaumofermiony traci swoją formę i ulega rozkładowi do żywiołów podstawowych. Zatem z prędkością tą mogą poruszać się tylko oddziaływania.
    Addenum Secundo: Thaumofermiony nie interferują ze zwykłymi żywiołami.

    Transformacja Lorentza:
    M[x'y'z'] = k(x-vm)(y-vm)(z-vm)
    Minimalna zawartość many M na danym obszarze o wymiarach x,y,z równa jest iloczynowi każdego z tych wymiarów pomniejszonego przez prędkość względna v prądów thaumicznych o sile m na danym obszarze i stałej k specyficznej dla danego obszaru. Dla obszarów nie poruszających się prędkość v = c.



    Prawo podstawowej siły thaumicznej Coulomba:
    F = l(abcd)/(r^2)
    Podstawowa siła oddziaływania thaumicznego równa się iloczynowi zawartości manicznej wszystkich czterech żywiołów (a, b, c i d) i stałej l podzielonemu przez kwadrat odległości r między źródłem a celem oddziaływania.
    Stała l jest charakterystyczna dla ośrodka przenoszenia. Dla próżni wynosi 1.

    Implikacje:
    Wszystko składa się z odpowiedniej kombinacji wszystkich czterech żywiołów w ilościach niezerowych. Obliczenia wskazują, że ilości te nie mogą być dużo mniejsze od 1, gdyż uniemożliwiłoby to jakikolwiek przepływ many. Wynika stąd potwierdzenie 2 prawa thaumodynamiki, że wartość maniczna nie może być równa 0.



    Thaumodynamika:
    I Prawo
    dU = Q - W
    Przyrost many dU układu thaumodynamicznego równy jest dopływowi many Q do danego układu pomniejszonego o ilość pracy W wykonanej przez manę w danym układzie (jego otoczeniu).

    II Prawo
    Całkowita wartość maniczna żadnego układu nie może być równa 0.

    III Prawo
    W warunkach naturalnych całkowita ilość many stale rośnie.



    Hipoteza Heisenberga:
    Jeżeli zgodnie z II prawem thaumodynamiki nie istnieje układ thaumiczny o wartości manicznej równej 0, to nawet w próżni musi istnieć coś generującego przepływ many. Ponieważ prawa thaumodynamiki są absolutne, a więc dotyczą także nieskończenie krótkich czasów i nieskończenie małych odległości, więc na nieskończenie małym obszarze i w nieskończenie krótkim czasie w próżni musi zachodzić proces wyzwalający manę. Doświadczenia wskazują, że są to powstające przez rozszczepienie thaumofermionu podstawowe żywioły oraz przeciwne do nich po względem wartości many antyżywioły, które natychmiast anihilują ze sobą i na powrót wytwarzają thaumofermiony.



    " />- Polska: Warszawę opuszcza Komenda Główna Policji z jej szefem gen. Kordianem-Zamorskim i silnymi oddziałami policyjnymi;

    - Polska: z inicjatywy prof. Lorentza w Łodzi utworzono Komitet Obywatelski i milicję obywatelską aby zapewnić w mieście bezpieczeństwo;

    - Polska: w nocy z 6 na 7 Warszawę opuszcza NW marszałek Rydz-Śmigły i przenosi się do Brześcia nad Bugiem;

    - Francja: ambasador Łukasiewicz wręczył rządowi francuskiemu notę wzywającą do akcji lotniczej, przełamania choć w kilku miejscach linii Zygfryda i „przedsięwzięcie choćby małego desantu na wybrzeże Niemiec”. Od francuskiego urzędnika MSZ Leger otrzymał poufną informację: „jutro lub pojutrze nastąpi wielka akcja..”;

    - Polska: Armia „Modlin” i SGO „Narew”:
    a)33.DP (przekazana z SGO „Narew”, potem zatrzymana wbrew NW) i 41.DP rozpoczęły przemarsz w planowane do akcji zaczepnej rejony koncentracji. Gen. Młot-Fijałkowski wobec braku kontaktu z NW i słabości sił zatrzymał 33.DP i Podlaską BKaw w swoich szeregach. 33.DP cofnął w rejon Janki Stare, dywizja rozpoczęła przegrupowanie po godz. 18. Niedługo potem była oczekiwana rozmowa juzowa z NW, polecono przekazać 41.DP wraz z odcinkiem Różan SGO „Narew”, natomiast 33.DP po raz kolejny do Armii „Modlin”. Po raz kolejny zmieniono rozkazy dla oddziałów które były już w ruchu.
    b) do akcji pod Różanem wchodzi Korpus „Wodrig”. Niemcom udało się zdobyć przyczółki na północ (1.DP pod Chełstami) i południe (1.BKaw pod Brzuze) od miasta. Pod Pułtuskiem popołudniowych nad Narew wyszły oddziały niemieckiej 11.DP (1.KA) i sforsowały ją zdobywając przyczółki.

    - Polska: Armia „Pomorze”:
    a) niemiecka 228. DP połączyła się z oddziałami niemieckimi które przeszły Wisłę w rejonie Chełmna (2.KA) i dotarła do szosy Toruń-Wąbrzeźno; 3.KA (50. i 208. DP) ruszył śladem Armii „Pomorze” i opanował Szubin oraz obszar na południowy wschód od Bydgoszczy.
    b) rozkaz niemieckiej 4. Armii: „4.A wykonała swoje zadanie połączenia lądowego z Prusami Wschodnimi, 9. i 27. DP oraz Pomorska BKaw zostały pobite i zniszczone, wzięto 10 tysięcy jeńców, 90 dział i dużą ilość sprzętu. W natarciu na południowy wschód należy liczyć się tylko z nieprzyjacielskimi ariegardami, które mają za zadanie osłony ewakuacji cywilnej i wojskowej obszaru na północ od linii Gniezno-Kutno”.
    c) sztab Armii „Pomorze” pracował nad generalnym planem odwrotu (rejon Radziwie-Kutno-Sochaczew) którego realizację następnie podjęto: 4. i 16.DP oraz GO „Wschód” cofa się do obszaru Włocławek, 15. i 26.DP (grupa gen. Przyjałkowskiego) ma osiągnąć w ciągu doby rejon Inowrocławia-Kruszwicy-Gniewkowa, 27.DP i improwizowany pułk Pomorskiej BKaw (grupa gen. Drapelli) osłaniają odwrót sił głównych, nowo przybyły 19.pp z 5.DP otrzymał zadanie osłony przedmościa i most we Włocławku, flotylla rzeczna wzmacnia obronę przeciwlotniczą mostu we Włocławku;

    - Polska: Armia „Poznań” w pełnym odwrocie kierując się na przeprawy wiślane w Warszawie i pod Otwockiem;

    - Polska: Armia „Łódź” – ogólny kierunek odwrotu Armii to Góra Kalwaria,

    - Polska: Armia „Prusy”:
    a) zgrupowanie północne (gen. Dreszer) otrzymało rozkaz koncentracji w rejonie miejscowości Twarda z ogólnym zadaniem wycofania się za Wisłę pod Maciejowicami,
    b) zgrupowanie południowe (gen. Skwarczyński): walki od Końskich po Skarżysko-Kamienną i rejon Kielc. Atakuje 15. (2. i 3. DLekka) i 14. Korpus (1.DLekka i 13.DZmot). Następnie 3.DLekka i 29.DZmot uderzają na Ostrowiec i Sandomierz celem oskrzydlenia polskiego zgrupowania obronnego (planowane wyjście na Puławy),
    c) niemiecki 16. Korpus Pancerny pod Tomaszowem Mazowieckim. Miasta tego broni ostatnia przeszkoda na drodze do Warszawa, polska 13. Dywizja Piechoty. Wieczorem dywizja została rozbita, droga na Warszawę stała otworem, jedyną przeszkodę, raczej niedużą stanowiły ataki samolotów z Brygady Bombowej,

    - Polska: Armia „Karpaty”:
    a) 24.DP cały dzień w walce broni linii Dunajca, niemiecka 4. Dywizja Lekka przeszła Dunajec i atakuje skrzydło polskiej dywizji, chociaż dowódca dywizji twierdził że jeszcze jeden dzień się utrzyma (chodziło o umożliwienie odwrotu GO „Boruta” z Armii „Kraków”) to podjęto decyzję o odwrocie nad Wisłokę, odwrót odbył się następnego dnia w ciągłych atakach lotnictwa,
    b) gen. Fabrycy otrzymał w podporządkowanie Armię „Kraków” (tzw. Armia „Małopolska”) z ogólnym zadaniem: obrona od Annopola nad Wisłą po górny Dunajec lub San,
    c) gen. Fabrycy zdecydował: obrona na linii San z przejściowym oporem na linii Wisłoka (11.,24.DP i 2.BG)

    - Polska Armia „Kraków”: odwrót na linię Dunajca nie celem jej obrony, lecz przejścia przez przeprawy, skrzydło północne raczej słabo naciskane, gorzej z południowym (GO „Boruta”) ponieważ 4.Dywizja Lekka była nad Dunajcem a 2. Dywizja Pancerna parła na Tarnów. Był chaos w dowodzeniu, gen. Szylling uważał że GO „Boruta” otrzymuje rozkazy od gen. Fabrycego, a ten żadnych nie wydawał. Tego samego dnia padła Bochnia (broniona przez 10.BKZmot).

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl