logo
 Pokrewne renessmekoncentrat pomidorowy-technologia produkcjikoncentrat pomidorowy fasowanie po 5-10 kgkoncentracja wokół piciakoncentracja naprężeń kołoKoncentrat płynu do chłodnicykoncentraj uwagi uczniakoncentrator analog cyfrakoncentracyjny Auschwitzkoncentracja (lorentza)koncentracja Trening
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • kinojesttu.htw.pl
  • renessme


    Biszkopt wersja bezglutenowa:
    Koncentrat biszkoptowy (najlepiej Glutenex-u)
    4-5 jaj
    5 dag cukru
    łyżeczka proszku do pieczenia

    Ubić żółtka, dodać cukier i dokładnie ucierać przez 15 minut. Dodawać powoli mąkę z proszkiem, na końcu dobrze ubite białka.

    Lub:
    Ubić całe jajka z cukrem przez 15 minut, dodać mąkę z proszkiem.

    Wyłożyć na prostokątną blachę lub okrągłą tortownicę. Upiec.

    MASA SEROWA:
    ½ kilo sera twarogowego (z wiaderka) lub dobrze zmienionego sera białego
    400 ml śmietany kremówki
    ¾ szklanki cukru pudru
    sok z ½ cytryny
    4 łyżeczki rozpuszczonej żelatyny w małej ilości wody (gdy używamy sera białego mielonego w domu wtedy zamiast żelatyny rozpuszczamy całą galaretkę w ¼ szkl. Wody).

    Kremówkę dobrze ubić, powoli dodawać cukier, potem ser, sok z cytryny, a na końcu chłodną żelatynę (galaretkę).

    Na ostudzony biszkopt wyłożyć masę, wstawić na chwilę do lodówki.
    Na masę (jeszcze nie zakrzepłą) owoce (wg uznania).
    Gdy masa zakrzepnie wylać na nią: 2 galaretki (kolor dopasować do owoców lub inną) rozpuszczone w 3 szklankach wody (gdy ciasto robimy w dużej tortownicy – jena galaretka w 1 ½ szkl wody rozpuszczona).
    Zostawić do zakrzepnięcia, najlepiej na noc.




    Nie wiem czy pisze w odpowiednim wątku kupiłam z Balvten koncentrat ciasta biszkoptowego 500g. Mówiąc szczerze sama nie wiem jak go użyć co dodać(jajka , tłuszcze i inne) i w jakich proporcjach aby upiec zwykły biszkopt i jak go piec . Będę wdzięczną za jakąś podpowiedz .


    Najlepiej to biszkopt zrobić samemu mi zawsze wychodzi pyszny, mięciutki i skrzypiący

    Wracając do tematu - mam za sobą pierwsze próbne zamówienie w firmie Balvieten. Na razie nie mogę się napatrzeć na to co dostałam - zupki w proszku i drożdżówkę (jest taka mięciutka i mam wrażenie że się do mnie uśmiecha eh....).
    Faktycznie wybór firmy schenker jako dostawcy nie był dobrym pomysłem. Przez 4 lata pracowałam w firmie i miałam z nią do czynienia na codzień. Dobra do dostaw dla firm ale nie dla osób fizycznych. Gubią paczki, niszczą w transporcie, ciężko wynegocjować słuszność reklamacji, czasem dostarczenie zajmuje wieczność.
    Dla zainteresowanych na ich stronie można sprawdzić status przesyłki po numerze listu przewozowego o który można poprosić Balvieten (niestety nie zbyt dokładny status ale zawsze coś) http://www.schenker.pl/e-...stic/index.html

    Pozdrawiam



    Ja kupuję Ciasto biszkoptowe Celiko i tam jest przepis na biszkopt i na babkę ucieraną. Babki jeszcze nie robiłam ale biszkopt wychodzi ok i jest łatwy.
    Paczka mąki, 1/4 szkl. cukru, 3 jaja, 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia.
    Białka ubić, dodając cukier na sztywną pianę. Dodawać po jednym żółtku stale ubijając. Dodać koncentrat mąki połączony z proszkiem do pieczenia i lekko wymieszać na jednolitą masę.
    Ciasto przełożyć do formy wyłożonej natłuszczonym pergaminem. Piec ok 30 minut, temp. 180 stopni. Smacznego



    WItam serdecznie. Choć na diecie bezglutenowej jestem już od dawna, to bedzie mój debiut na forum Chciałabym prosić o radę doświadczonych kulinarnie celiaków. Mój problem dotyczy wypieków. Każede ciasto za które się zabiorę, wychodzi gumowate i suche. Miałam już wiele takich prób i wszystkie kończyły się porażką- ciasta w niczym nie przypominają ciast, nie są chrupiące i świeże, za to smakują tak, jakby przeleżały co najmniej 5 dni! Aż nie chce się ich jeść, choć wyglądają ładnie, są wypieczone. Czytałam wiele postów i wywnioskowałam, że odnosicie sukcesy w wypiekach. Co robię źle? czu ktoś też miał takie doświadczenia? Dodam, że używam głównie koncentratu ciasta biszkoptowego BEZGLUTEN albo MIX C SCHARA. Proszę o radę, bo już przestałam w siebie wierzyć...



    witam
    w Suchej Beskidzkiej w markecie Kicek (ul. Nad Skawą 3) znajduje się stoisko z żywnością bezglutenową. Z tego co zauważyłam to można tam bez problemu dostać różne rodzaje bułek, chlebów, makaronów, oraz koncentraty mąk chlebowych, ciasta kruchego, naleśnikowo-pierogowego, ciasta biszkoptowego, oraz słodycze - ciastka, paluszki słone, wafelki itp ostatnio były nawet spody do pizzy ale szybko się "rozeszły"



    Nie wiem czy pisze w odpowiednim wątku kupiłam z Balvten koncentrat ciasta biszkoptowego 500g. Mówiąc szczerze sama nie wiem jak go użyć co dodać(jajka , tłuszcze i inne) i w jakich proporcjach aby upiec zwykły biszkopt i jak go piec . Będę wdzięczną za jakąś podpowiedz .




    Wasze najbardziej ulubione/sprawdzone firmy/produkty bg. Takie porównanie jakie ktoś już ma : z jakiej mąki najlepiej upiec chleb albo ciasto. Biedactwo.... Ja już chyba zapomniałam, jak to było. Bo po jakimś czasie wszystko wydaje się oczywiste... No dobra, poszłam do kuchni, sprawdziłam. Bez czego nie mogę funkcjonować kulinarnie (produkt-firma-do czego):
    - uniwersalny koncentrat mąki bezglutenowej - Bezgluten - zrobisz z tego każde ciasto, kluski kładzione, chleb, naleśniki, co chcesz.... Ja kupuję opakowania kilogramowe. Szybko idzie, zwłaszcza jak się często piecze.
    - mąka kukurydziana - Bezgluten - jako dodatek (wypełniacz), gdy można w przepisie zastąpić część mąki bg inną mąką (np. w naleśnikach, plackach), do panierowania kotletów, itp.
    - makaron - Bezgluten -dowolne kształty. Taki makaron z zasady gotuje się dłużej niż normalny i łatwiej rozciapuje. Ale da się wytrzymać.
    - mąka ziemniaczana - dowolnie - podobnie jak mąka kukurydziana, jako "wypełniacz" w przepisach z mąką, oraz do rewelacyjnych gofrów thh-polki (i innych słodkości).
    - bułki tartej kupowanej nie używam, sama robię z resztek chleba, bo zawsze coś zostaje i szkoda wyrzucać. A oni w tej fabryce to z resztek nie robią?
    - proszek do pieczenia - Celiko - po to niestety muszę się pofatygować do sklepu... Kupuję od razu hurtowe ilości, trzymam w szczelnym pudełku.
    I to chyba zasadniczo wszystko. Jak piekłam sama chleb, to był jeszcze jakiś mix do pieczenia chleba, ale póki co zarzuciłam te eksperymenty (no, czasem, jak mnie najdzie ochota, ale wtedy używam mixu uniwersalnego z Bezglutenu + odrobina mąki gryczanej).
    Jak łatwo zauważyć, wszystko firmowo bezglutenowe mam firmy Bezgluten. Nie wiem, czy lepsze od Glutenexu, ale jak zamawiam paczkę z chlebem z Bezglutenu, to już prościej (i taniej) "domówić" resztę. No a chleb mają całkowicie bezkonkurencyjny.
    Zasadniczo wszelkie mąki typu "do ciasta biszkoptowego", "do ciasta kruchego" itp. uważam za przesadzone, wszystko piekę z jednego, uniwersalnego mixu. Z jednym wyjątkiem. Nie wiem dlaczego, ale naleśniki najlepsze wychodzą mi z mieszanki na ciasto kruche.... Naprawdę
    I to chyba wszystko, co mi do głowy przychodzi. Na eksperymenty z mąką gryczaną musisz mieć niestety trochę cierpliwości i wiedzy. Nie jest to łatwy temat. Najpierw poczytaj o naszych doświadczeniach, a póki co - gotuj, piecz normalnie, jak przedtem. Wystarczy mały myk w postaci zamiany zwyczajnej mąki na bezglutenową. Wszystko przychodzi z czasem, nawet nie wiem jak... Ja na początku miałam spore kłopoty w kuchni. Teraz nawet nie wiem, skąd się brały, bo wszystko jest takie oczywiste...

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl