Gdzieś mi przemknęła wcześniej ta decyzja odnośnie gazu, ale już nie pamiętam, jakie podaliśmy jej powody? Bo mogę sobie wyobrazić powody ekonomiczne związane z brakiem odpowiednich technologii i siły kapitałowej do takiego wydobycia i zorganizowania zbytu. Nie mam jednak pojęcia na jakich zasadach się to odbywało - to "oddanie", ani w jakim trybie. Bo rząd przecież nie może oddac tych złóż za darmo - to raz. Dwa: może udzielić koncesji na takie wydobycie. Może podpisać do niej dodatkowe umowy itp. które zabezpieczą bezpieczeństwo energetyczne Polski.
Bo zarzutem nie jest dla mnie, że rząd nie robi tego samodzielnie. Nie jesteśmy Rosją, czy innym krajem, który nie wie co to jest gospodarka rynkowa. Zarzutem będzie np. nie zabezpieczenie bezpieczeństwa energetycznego Polski poprzez nie zapewnienie dostaw na rynek wewnętrzny.
Skotan" S.A. informuje, że w dniu 23.11.2006r. otrzymał od Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki decyzję o rozszerzeniu koncesji z dnia 09.05.2006r. na wytwarzanie paliw ciekłych w zakresie wytwarzania olejów napędowych przy wykorzystaniu właściwych do tego celu przewidzianych technologii frakcji węglowodorowych w procesie ich komponowania z estrami i innymi komponentami za pomocą instalacji, urządzeń dzierżawionych od Naftobazy Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie, tj. w bazach paliw w Woli Rzędzińskiej, Zamku Bierzgłowskim, Trzebieży. "Skotan" S.A. posiadał dotychczas koncesję na wytwarzanie powyższego oleju w bazie paliw w Strzemieszycach.
Co myślicie o nowym info:
SKOTAN:
Uzyskanie koncesji na obrót paliwami ciekłymi przez spółkę zależną.
(Emitent - PAP - czwartek, 27 marca 19:43)
Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Raport bieżący nr 8/2008
"Skotan" S.A. ( Emitent ) z siedzibą w Katowicach informuje, że w dniu 26.03.2008r. Spółka zależna od Emitenta Skotan – Ester Sp. z o.o. otrzymała od Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki koncesję na obrót paliwami ciekłymi na okres od dnia 25.03.2008r. do dnia 25.03.2018r. Przedmiot działalności objętej niniejszą koncesją stanowi działalność gospodarcza w zakresie obrotu paliwami ciekłymi.
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2008-03-27 Marek Pawełczak Prezes Zarządu
Może za 3,5zł warto wejść? Wcześniej nie interesowałem się ta spółką, ale jakby odbijała się od dna?
Informacje Urzędu Regulacji Energetyki. Tak na szybko, szukać dokładnie mi się nie chce...
Zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 89, poz. 625, Nr 104, poz. 708, Nr 158, poz. 1123 i Nr 170, poz. 1217 oraz z 2007 r. Nr 21, poz. 124, Nr 52 poz. 343, Nr 115, poz. 790 i Nr 130, poz. 905), zwanej dalej „ustawą – Prawo energetyczne” uzyskania koncesji wymaga wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie: obrotu paliwami lub energią, z wyłączeniem:
Witam,
otrzymałem poleconym na adres stałego zameldowania nową umowę do podpisania z POLENERGII. Ale mam pewne wątpliwości. W para 2 CHARAKTERYSTYKA ELEKTROENERGETYCZNA OBIEKTU pkt 2 czytam:
"Odbiorca oświadcza, że dysponuje aktualnym tytułem prawnym do lokalu/i opisanego/ych w powyższej tabeli i ponosi pełną odpowiedzialność za prawdziwość tego oświadczenia.Odbiorca udąstępni (prześle) kopię tytułu prawnego na żądanie Sprzedawcy"
No ico z tym zrobić? Przesłać Syndykowi może?!
Dalej czytam, para 5 OBOWIĄZYWANIE UMOWY I TRYB JEJ WYPOWIEDZENIA
pkt 1
"Umowa obowiązuje od dnia otrzymania koncesji na dostawę energii elektrycznej do budynku przy ul. Tomcia Palucha przez POLENERGIA SA i zawarta jest na czas nieokreślony."
A w załączonym piśmie przewodnimPOLENERGIA informje, że :
"Mamy przyjemność poinformować , iż dn 11.09.2006 decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki uległa rozszerzeniu koncesji (czytaj koncesja TW)na dystrybucję energii elektrycznej firmy POLENERGIA SA o obszar obejmujący osiedle Słoneczne Skorosze w Warszawie."
Klucze dostałem w maju a postit na umowie z odręczną notatką:
"proszę o podanie daty odbioru lokalu"
Jest też na szczęście telefon kontaktowy.
Pozdro [/img]
Kaczyńskiemu tez można mówić - ale on swoje, że układ, że liberalizm to zło, i tylko socjalizm jest najlepszy. Do tego Ziobro i Kamiński, którzy non stop się ośmieszają.
A to wniosek o ekstradycję Mazura, który jest pierwszym tak zjechanym przez amerykańśkiego sędziego wnioskiem , a to Blida, a to znowu CBA, które nic nie robi, a ma dostęp do danych ZUS
Ja chcę, żeby pańśtwa w gospodarce było jak najmniej, żeby urzędik nie brał włapę, nie dlatego, że jest CBA, a dlatego, że jet tak jasne prawo, że nie będzie miał się do czego przyczepić. Bym mógł założyć firmę w jednym okienku w jeden dzień i nie musieć występować o koncesję
Chcę, żeby związki zawodowe nie miały nic do gadania, tak jak u Tatcher i Reagana. I niskich podatków i prywatnej służby zdrowia.
A nie premiera, który wkurza wszystkich? Widziałeś Jelly dzisiejszą litewską prasę? Piszą, że porozumienie energetyczne nie doszło do skutku, bo Polacy traktowali ich z góry. Mam dosyć dyplomatołka Fotygi, który nas kompromituje, bo nie umie czytać pism np od OBWE
Dlatego będę głosował przeciw Kaczyńskim, nie za Tuskiem
Sprawniejszą wymianę informacji i kontrolę stacji handlujących "chrzczonym" paliwem ma zapewnić program komputerowy "Platforma paliwowa".
Na jego wprowadzenie zdecydował się Pomorski Urząd Wojewódzki.
Program będzie zawierał bazę danych zbieranych przez wszystkie instytucje w województwie (m.in. inspekcję handlową, policję, straż pożarną czy gdański oddział Urzędu Regulacji Energetyki), które zajmują się kontrolą jakości paliwa sprzedawanego na stacjach i wydawaniem koncesji - poinformował "Dziennik Bałtycki".
- Dane będą dostępne na naszym serwerze. To pozwoli na lepszą koordynację działań zmierzających do wyeliminowania z rynku paliwa złej jakości - podkreśla na łamach dziennika Jarosław Kopczyński, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego wojewody pomorskiego.
Pierwszym województwem w Polsce, w którym "Platforma paliwowa" działa od niecałego roku, jest zachodniopomorskie.
- Koszt wprowadzenia programu u nas jest minimalny, w zasadzie są to dwa tysiące zł, które zapłaciliśmy za oprogramowanie szczecińskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu - dodaje Jarosław Kopczyński.
- Wprowadzenie "platformy" usprawni nasz nadzór - przekonuje na łamach "DB" Elżbieta Łobacz, wiceszefowa gdańskiej PIH. - Niestety nasze dotychczasowe kontrole wykazują, że jakość paliwa sprzedawanego na Pomorzu jest najgorsza w kraju.
Na 117 skontrolowanych w 2006 r. przez gdańską PIH sprzedawców paliwa nieprawidłowości wykryto w ponad 10 proc. przypadków. Najczęściej były to stacje benzynowe poza większymi miastami, na których sprzedawano olej napędowy, do którego dolewane były nielegalne składniki, pogarszające jego jakość.
Zuikaku wszystko o mnie wie. Aż dziw że nie jest mną
Bzdura. UE to jeden wielki socjalizm, interwencjonizm gospodarczy. Chce regulować każdy hektolitr wina i każdą tonę zboża przewożoną z państwa do państwa. Pewien przedsiębiorca wysyłał wino do dziesięciu krajów europy, musiał wypełnić 10 druków w dziesięciu językach, opłacić 10 ceł, zbadać wino w 10 sanepidach, dostać koncesje w 10 państwach, opłacić 10 podatków, dostosować się do dziesięciu systemów prawnych a w dodatku obowiazywały go przepisy wewnętrzne czyli razem 11.
Teraz liczba tych wymagań wynosi 1. A wynosi 1 dlatego, że tych jedenaście państw zrzekło sie swojej suwerenności zamian żądając aby to wino spełniało dokładnie przewidziane normy. Zgodziło sie o ile to wino będzie. kontrolowane tak jakby same je kontrolowały.
W wyniku tego eksport wspomnianego wina wzrósł, ceny spadły a winiarz zarobił więcej zaiste socjalizm i interwencjonizm.
Zaiste gdy można pojechać do pracy do dowolnego kraju to "interwencjonizm", gdy można założyć firmę w dowolnym kraju bez ton pozwoleń i koncesji to ograniczenie przedsiębiorczości a jedne przepisy (a dokładniej b. podobne) prawne to brutalne ograniczanie wolności bo jak było ich 25 to było lepiej. jeśli UE wymaga uwolnienia rynków telekomunikacji, energetyki, paliwa z łap państw narodowych to brutalny socjalistyczny interwencjonizm, kiedy UE buduje drogi to źle bo drogi, przy których powstaną fabryki, same by sie wybudowały a żarówki wkręciły, kiedy UE każe za finansowanie firm z państwowej kasy to niszczy wolny rynek... kiedy cielaki liczono na 25 różnych sposobów i wysłanie cielaka za granice było 25 razy trudniejsze to jest lepsze niż jak jest liczony raz....a w dodatku dostaje się za to liczenie kasę...itd itp..
Oczywiście mamy "socjalistyczne" UE - politykę rolną, która jest błędna i zbędna. Można dyskutować na temat norm CO2 itp
Zamiast patrzyć od strony utopijnego ideału, rusz głową A, i spójrz nie od strony tyłka a głowy czyli rzeczywistego "socjalizmu" np Francji , znacznie zliberalizowanego przez UE.
W wyniku działań UE rynek 25 państw zliberalizował sie a nie odwrotnie.